Atlético Madrid CZ/SK

Změna ve skupině EL: Místo Sionu Celtic

02/09/2011 23:59 // Andres // 492 zobrazení // zdroj: marca.com

Celtic FC uspěl se stížností na švýcarský FC Sion, a nahradí ho tak ve skupině I Evropské ligy. Švýcarský klub podle verdiktu UEFA nasadil hráče, které neoprávněně zaregistroval.

FC Sion měl od letošního ledna na rok pozastavené přestupy, zákaz však porušil a nově podepsané hráče dokonce nasadil. I s nimi v sestavě vyřadili Švýcaři favorizovaný celek z Glasgow po remíze 0:0 ve Skotsku a domácí výhře 3:1.

Vedení skotského klubu nezahálelo a okamžitě po vyřazení podalo stížnost k Disciplinární komisi UEFA a ta dnes vydala rozhodnutí o diskvalifikaci Sionu z celé soutěže. Ten se může sice ještě do tří dnů odvolat, neočekává se však nějaký zásadní zvrat v rozhodnutí.

Místo švýcarského týmu ve skupině I, kde je kromě Atlética i Udinese Rennes, zaplní právě Celtic. Ten by sice původně nebyl losován ze 4. výkonostního koše jako Sion, a v potaz tak může přijít regulérnost složení skupiny, celé losování se však kvůli této změně opakovat nebude. Rýsuje se nám tak velmi nabitá skupina, ze které může postoupit kdokoliv.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.