Atlético Madrid CZ/SK

Zlatý Correa

09/02/2015 01:47 // Andres // 792 zobrazení
Ángel Correa s trofejí pro vítěze turnaje

Ángel Correa s trofejí pro vítěze turnaje

Ángel Correa dotáhl Argentinu ke zlatu na Mistrovství Jižní Ameriky do 20 let. A to takřka doslova. Stále ještě 19letý útočník či ofenzivní záložník odehrál skvělý turnaj, na kterém si připsal 4 góly a k nim přidal další 4 gólové nahrávky. Po zásluze tak byl kapitán Argentiny jmenován nejlepším hráčem šampionátu.

Correova Argentina nejprve hravě proplula skupinou A, kde klopýtla pouze v zápase s Paraguayí. Ta jako jediná na celém turnaji konečné vítěze porazila, a to zásluhou jiného hráče Atlética Madrid Ivána Cañeta, stopera C-týmu. Ani to ale v celkovém zúčtování neznamenalo nic jiného než první místo ve skupině. Kromě výborného Correy se se Argentina mohla spolehnout také na excelentní střeleckou formu Cholova nejstaršího syna Giovanni Simeoneho, který v úvodní fázi skládající se ze 4 zápasů nastřílel hned 6 branek.

Turnajová data 

Nenásledoval klasický vyřazovací pavouk, jaký známe z velkých turnajů, ale finálová skupina složená ze tří nejlepších týmů obou skupin. I tam si Argentina poradila bez problémů. Dvěma góly v závěru zápasu šťastně udolala brazilského rivala a zvládla i reparát s Paraguayí. V posledním zápase se silným domácím uruguayským výběrem už stačila La Albiceleste jen remíza. Hostitel šampionátu se brzo dostal do vedení, díky akci z dílny Correy ale Argentina ještě v první půli srovnala a 10 minut před koncem utkání sám Correa pojistil zlato vítěznou brankou. Kromě kvalifikace na letní Mistrovství světa do 20 let to pro Ángelovu družinu znamená také účast na Olympijských hrách 2015 v Riu de Janeiro.

Velká naděje Atlética Madrid po závěrečném zápase zářila nadšením. „Je to titul, který si moc užívám, zvlášť když pomyslím na to, že před osmi měsíci jsem byl na prahu smrti a dnes si tu vychutnávám trofej se svými spoluhráči. Nezapomenutelné,“ připomněl Correa nešťastnou srdeční vadu, která jej vyřadila z fotbalu na více než půl roku. Klubové soutěžní zápasy i nadále bude ale sledovat jen z tribuny. Vedení Atlética Madrid se totiž rozhodlo talentovaného Argentince neposlat na hostování, přestože pro něj na soupisce nemá místo.

Correovy nejlepší kousky na turnaji

Correova finálová branka

Komentáře (3)
  1. Hmm, radost se na něho dívat. Má geniální věci.

  2. Může hrát za béčko? tam snad nějácí cizinci hrát můžou ne?


Komentáře

No trackbacks yet.