Zlaté tri body z Mestally!

27/04/2014 20:50 // Mindrot // 344 zobrazení // zdroj: insidespanishfootball.com
Pred úvodným výkopom si všetci prítomní minútou ticha uctili zosnulého Tita Vilanovu.

Dlhých 11 rokov trvalo, kým sa Atléticu opäť podarilo vyhrať v Primera División na Mestalle. Vo vyrovnanom stretnutí k tomu stačil jediný geniálny okamih Gabiho a Raúla Garcíu, druhý menovaný tesne pred prestávkou otvoril skóre a hoci Valencia v druhom polčase ovládla dianie na trávniku, Atléti dokázali v podstate bez väčších problémov vzdorovať, ich defenzíva až na pár drobných výnimiek nepustila domácich k ničomu.

Valencia mala sľubný štart do zápasu, keď Alcácerova strela spoza šestnástky v druhej minúte len tesne minula Courtoisovu bránu. Následne sa do hry postupne dostali aj hostia, David Villa sa ocitol v palebnej pozícii no jeho skvelá strela spoza vápna letela tesne nad. Ako plynul čas, intenzita pomaly mizla, obaja súperi sa snažili získať prevahu v strede poľa, početné drobné fauly rozvinutiu tempa hry taktiež príliš nepomohli.

Ďalší vzruch pred bránou sa odohral až po polhodine hry, Diego Costa na pravom krídle vyhral súboj o loptu, jeho center poslal Koke volejom nad. Domáci odpovedali slabou strelou Piattiho, s ktorou Courtois nemohol mať problém. Tri minúty pred prestávkou sa však už skóre menilo. Gabiho dlhý nákop do veľkého vápna domáci gólman Guaita podcenil a vybehol poň prineskoro, to však bol už vo vzduchu zavesený Raúl García a chrbtom k bráne poslal hostí do vedenia!

Po zmene strán sa Netopieri prirodzene snažili o odpoveď, no Courtois mal prácu jedinýkrát pri ich rohu. To hostia odpovedali tutovkou Diega Costu, po zlyhaní domácej obrany ale zoči-voči Guaitovi neuspel, treba podotknúť, že horšie to snáď zakončiť ani nešlo. Prvé striedanie v zápase mal na svedomí domáci kouč Pizzi, Vargas nahradil Pareja v snahe o zvýšenie domáceho tlaku. Cholo odpovedal o päť minút neskôr nasadením Ardu, z ihriska sa porúčal David Villa.

Druhá Pizziho zmena v podobe príchodzieho Feghouliho dodala domácemu tlaku na obrátkach, zatlačili Colchoneros hlbšie na vlastnú polovicu, no nedokázali svoju územnú prevahu využiť. Najnebezpečnejšia bola Feghouliho strela z rohu šestnástky, ktorá len o centimetre minula pravú žrď brány hostí. Ani Alcácer o pár minút neskôr nebol presnejší a hostia mohli trestať - José Sosa vyčaroval krásnu prihrávku na Costu, avšak kanonier Rojiblancos ani na druhý pokus sám proti Guaitovi neuspel - tentokrát si síce viedol o poznanie lepšie, domáci gólman ale vytiahol skvelý zákrok.

Hostia sa domácemu náporu bez väčších potiaží ubránili, nič na tom nezmenila ani červená karta pre Juanfrana v nastavenom čase, pravý bek nešetrne zozadu skosil Piattiho a proti Levante tak bude chýbať. Diego Simeone využil ešte posledné striedanie, na trávnik vyslal Alderweirelda, ten sa už ani nedotkol lopty a Undiano Mallenco ukončil zápas. Atlético naďalej vedie ligu a od titulu ho delia dva víťazné zápasy. V stredu ho však čaká odveta semifinále Ligy majstrov, v Londýne budú Colchoneros čeliť domácej Chelsea.