Atlético Madrid CZ/SK

Zemřel José Hernández

13/10/2011 22:45 // Andres // 674 zobrazení // zdroj: atleticofans.com, marca.com

V pondělí zemřel ve věku 85 let bývalý hráč Los Colchoneros José Hernández González. Záložník, který se narodil 11. září 1926 v Lanzarote, tak zemřel den před svými narozeninami. Červenobílý dres Atlética Madrid navlékal celkem 9 let.

Lobito Negro“ (malý černý vlk), jak se Hernándezovi říkalo, se připojil k madridskému klubu v roce 1949 a hnedve své první sezóně v červenobílém dresu získal ligový titul. Hned v dalším roce se mu s týmem podařilo úspěch zopakovat a k ligovému primátu navíc přidal i vítězství ve španělském Superpoháru.

José Hernández se v dresu Atlética Madrid objevil celkem ve 184 zápasech. Kromě zmíněných titulů získal i několik individuálních cen ve svém rodném městě, v roce 2008 pak byl jmenován nejlepším hráčem z Lanzarote všech dob.

Všichni příznivci tak zažívají černý týden. Dnes je to totiž právě rok, kdy nás zasáhla jiná smutná zpráva – smrt Juana Carlose Artecheho. Bývalý kapitán Atlética a skvělý střední obránce, který se s 308 zápasy v La Lize řadí na 4. místo historických tabulek, podlehl ve věku pouhých 53 let rakovině.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.