Atlético Madrid CZ/SK

Zbrojovka Brno jedná o spolupráci s Atléticem Madrid

22/11/2011 01:06 // Sebyk // 1 473 zobrazení // zdroj: fcbrno.cz, clubatleticodemadrid.com

V nejbližších měsících se možná dočkáme oznámení spolupráce Atlética s českým klubem. Minulý týden se totiž v Madridu mihla delegace druholigové Zbrojovky Brno vedená bývalým českým internacionálem Richardem Dostálkem. Tu ve své kanceláři přijal samotný prezident Atlética Enrique Cerezo. Oba tábory pak společně jednaly o případné spolupráci mezi kluby. Kontakty mezi Zbrojovkou a Atléticem mají již delšího trvání. Můžeme tedy jen doufat, že se oba kluby nakonec na uzavření dohody domluví a Atlético třeba zavítá do České republiky odehrát nějaký přátelský zápas.

Jedním z hlavních bodů jednání byla právě možnost sehrání přátelského utkání v Brně při příležitosti stého výročí založení českého klubu v roce 2013. „Nemohu teď samozřejmě nic slíbit, bude záležet na další fázi komunikace. Reakce představitelů Atlética však byla hodně vstřícná, jejich přístup mě velice potěšil. Existuje dokonce reálná varianta, že by se přijeli už teď v prosinci podívat do Brna,“ poznamenal Dostálek.

Dále se jednalo především o spolupráci na úrovni mládežnických týmů. „Spolupráce s takovým klubem by byla samozřejmě obrovským přínosem. Atlético je vyhlášené skvělou prací s mládeží, má svých osm mládežnických akademií po celém světě. V Mexiku, Argentině, Brazílii, USA, Kostarice, Senegalu, Keni a Jordánsku. Pro naše talentované hráče by byla obrovskou motivací například možnost stáže přímo v Madridu, kterou by mohli absolvovat ti nejlepší,“ naznačil Dostálek, jaké možnosti by se mohli brněnským mládežníkům otevřít.

Celé jednání proběhlo ve velmi přátelském duchu, za setkání s prezidentem Enriquem Cerezem si Richard Dostálek odnesl pozitivní pocity: „Setkal jsem se s ním v jeho kanceláři a přednesl jsem mu naši představu o spolupráci obou klubů. A měl jsem z toho dobrý pocit, že se mu to zamlouvá. Předal jsem mu také zbrojováckou šálu a dres, z něhož měl velkou radost. Především proto, že současný dres Zbrojovky je prakticky téměř shodný s dresy Atlética,“ připomněl Dostálek červenobíle pruhovanou kombinaci.

Komentáře (7)
 1. tohle se mi snad zda :D:D
  risa dostalek na jednani s cerezem, kde se snazi domluvit spolupraci mezi atleticem a zbrojovkou. to zni jako vtip :D
  myslim, ze az zastupci atletica zjisti, co je zbrojovka zac, tak se na to vykaslou :-[ ale bylo by samozrejme genialni, kdyby to nakonec uzavreli :)

 2. tak toto by bol masaker :-O na druhej strane som nevedel ze mame osem akademii po celom svete :| prisiel z nich vobec nejaky „sialeny“ talent??? *FOTBAL* ten nas skauting :D kena a jordansko *HMM*

  • z jordanska pamatuju jednoho, myslim ze se jmenoval nejak thaer. mihnul se u nas na zkousku…
   z keni a senegalu (respektive cely afriky) jich mame plno O:-) at uz ngalanade a sonopo, o kterejch jsi mohl slyset, nebo jarju, muko a dalsi. z afriky tedka prave nastal silenej prival…
   ale taky jsem nevedel, ze mame akademii tolik..

 3. no zopar ich poznam a pozeram ze vacsina hraje v Cecku,ale 8 akademii?..chcelo by to nejaky megatalent z afriky alebo „zazračny díťe“ z argentiny-brazilie? *BRAVO* zas tie spoluprace ako napr. s dinamo tbilissi alebo z brnom neprikladam tomu velky vyznam..ale mohli by zalozit niekde v cechah alebo na slovensku akademiu… :-) tolko talentov a take mizerne podmienky..buduca zasobaren atletov *ROFL*

 4. :-O:-Onemám slov :D chtěl bych vidět ty dva spolu, chudák Cerezo beztak ani nevěděl, kde nějaké Brno je :D
  Každopádně přáteláček v Česku bych si nechal líbit *YAHOO*


Komentáře

No trackbacks yet.