Atlético Madrid CZ/SK

Zápas s Elche rozhodla Simeoneho znaková řeč a Sosa

19/04/2014 21:18 // Andres // 793 zobrazení
Simeone velí svým svěřencům

Simeone velí svým svěřencům

Atlético Madrid je zase o něco blíže ligovému titulu, po prvním poločase zápasu s Elche to však vypadalo spíš tak, že se šance razantně sníží. Zápas však nakonec víc než kdy jindy ovlivnila Simeoneho charakteristická znaková řeč a jeho střídání.

Diego Simeone je známý velmi bouřlivým projevem za postranní čarou. Je zvykem, že celé utkání prostojí a různými posunky neustále udílí svým svěřencům pokyny, včera však rozhodl o utkání naprosto bezprostředně. Když byla nařízena první penalta, zdvihl ruce nad hlavu a ukázal 9 prstů. „Řekl jsem Kokemu, ať David kope první penaltu. U druhé jsem říkal Raúl, ale naštěstí mě asi neslyšeli, protože na ni šel Diego a kopl ji perfektně,“ reflektoval po zápase Cholo.

 Druhý Cholův moment nastal už poté, co na hřiště vyslal Josého Sosu, který na jaře plní roli spolehlivého žolíka. Bez Kokeho na hrací ploše se k nařízenému rohovému kopu postavil právě argentinský technik. „Signál č. 2,“ ukazovaly zdvižené prsty Diega Simeoneho a Sosa volil variantu rozehrání na zadní tyč. Gól!

Na pozápasové konferenci Cholo mimo jiné fanoušky potěšil potvrzením, že proti Chelsea by měl v úterý v bráně startovat Thibaut Courtois. „Nikdo mi neřekl, že by neměl nastoupit, takže s ním počítám,“ řekl argentinský trenér na adresu gólmana, který svou 26. nulou v sezóně včera překonal klubový rekord. Ještě před pár dny přitom prezident klubu Enrique Cerezo tvrdil, že mladý Belgičan nastoupí jen v případě, že Chelsea a Colchoneros dospějí ke gentlemanské dohodě upravující klauzuli, jejíž účinky dříve popřela UEFA.

Sosa by rád zůstal

José Sosa přišel v lednu na hostování z Metalistu Charkov jako alternativa na pozici ofenzivního záložníka a zatím se na něj nese jen chvála. Za 388 odehraných min si připsal už čtyři gólové asistence a nahlas se mluví o jeho setrvání ve Španělsku. Atlético Madrid si zajistilo opci ve výši 10 milionů euro. Finanční problémy Metalistu a nestálá situace na Ukrajině by však mohla přestupovou částku srazit níže.

Samotný záložník je přestupu rovněž nakloněn. „Zatím jsem nemluvil s nikým. Snad to vyjde, je pro mě velmi důležité tady pokračovat, ale právě teď není vhodná chvíle k podobným spekulacím. Po sezóně si můj agent promluví, s kým má, a snad Bůh dá a budu moci zůstat,“ řekl po zápase brzy 29letý záložník, který se rovněž vrátil k samotnému zápasu. „První poločas byl velmi složitý, nedařilo se nám hrát naši hru. Co se ale počítá, je, jak zápas skončil. Teď musí tým odpočívat a soustředit se na úterý,“ dodává Sosa.

Komentáře (7)
  1. sosa valec, snad zustane :)

    • Sebyku nepáči sa mi ako znížuješ naše šance na postup. Ja to vidím na začiatku 50:50. Ale mám akéhosi tušáka, že postupíme do finále a vyhrajeme LM. Verím Cholovi a celému tímu. Dokážem povedať, že máme v súčasnosti oveľa lepší tím ako Chelsea. Obrana jednoznačne, záloha takisto a útok myslím tiež. Akurát brankásky post je vyrovnaný. Tak do toho. Samozrejme v takých zápasoch rozhoduje aj šťastie. Verím, že sa prikloní na našu.

      • tak ja muzu nase sance videt jak chci ne? :D nemluvil jsem za celej fanouskovskej tabor atletica na svete. v zaloze teda myslim nastejno vazne nejsme, ale jak myslis. ty jsi mozna prehnanej optimista, ja zase asi pesimista. jako fakt nas proti chelsea za favorita nepovazuju…

        • Optimista a realista podotýkam. Ako som povedal budeme potrebovať mať aj potrebné šťastie. Ale prečo obdivujem Chola, tak je to preto, že naučil našich hráčov ísť úspechu napred. To znamená, že vštepil im bojovnosť, ktorá nás zdobí a zároveň víťaznú mentalitu.


Komentáře

No trackbacks yet.