Zápas blbec přinesl jen domácí remízu s Celtou

21/09/2014 11:40 // Sebyk // 452 zobrazení
První branka Celty: moment génia Pabla Hernándeze, nebo zaváhání obrany Atlética?

Domácí utkání s Celtou, v němž Atlético ztratilo body za remízu 2:2, nelze nazvat jinak než "zápas blbec". Hosté si za celý zápas nedokázali vytvořit vyloženou šanci, přesto díky nedůslednosti obrany a penaltě dvakrát skórovali. Oproti tomu Atlético předvedlo festival zahozených šancí a dalo jen hned několikrát vyniknout gólmanu hostí Sergiu Álvarezovi, hrdinovi utkání. Nebýt produktivity obou stoperů červenobílých, kteří se postarali o obě branky domácího týmu, a zastoupili tak své ofenzivní kolegy, mohlo být přitom ještě hůře.

V základní jedenáctce se neobjevil zraněný Mandžukić, jehož na hroti útoku zastoupil Raúl Jiménez. Do branky se po nepříliš povedeném debutu Jana Oblaka vrátil Miguel Ángel Moyá. A byl to přitom právě hrdina utkání z Bernabéu, který se po dvaceti minutách podepsal pod první inkasovaný gól. Na Pabla Hernándeze směřoval přetažený centr, hostující útočník však sáhnul k překvapivému řešení a kolem bránícího Godína dokázal patičkou ťuknout míč, který propadl až do branky. Otázkou však je, do jaké míry šlo o moment génia a do jaké o nedůslednost obrany: uruguayský stoper se souboje s Hernándezem bohužel pouze zúčastnil a překvapený Moyá se nacházel zcela mimo svoji pozici. Nebýt těchto zaváhání, k první brance vůbec nemuselo dojít.

Atlético notně přidalo na obrátkách a po zbytek první půle přišpendlilo Celtu na vlastní polovinu. Největší aktivitou hýřil Antoine Griezmann, který však v první šanci přestřelil, ve druhé jej parádně vychytal Álvarez a když nádherným pasem za obranu připravil tutovku pro Ansaldiho, argentinský bek tváří v tvář hostujícímu gólmanovi selhal. Naštěstí má Atlético standardní situace a své stopery: po půl hodině hry doklepl Kokeho přímý kop do branky Miranda, o deset minut později strhnul vedení na stranu Atlética Godín, jenž razantní hlavičkou zužitkoval Gabiho rohový kop. I přes obrat ve skóre si však Atlético do kabin mělo odnášet vyšší náskok než 2:1.

Na svou impotenci z první půle Atlético doplatilo na začátku druhého dějství, když se Planas na kraji vápna obtočil kolem Mirandy a brazilský stoper jej velmi hloupě fauloval. Hostující levý bek pádu sice hodně přidal, o pokutovém kopu však nemohlo být pochyb. Naskytnutou příležitostí nepohrdla největší hvězda hostí Nolito a skóre bylo opět vyrovnané. A Celta se málem vzápětí dostala do vedení, když Moyův odkop trefil jen dobíhajícího Juanfrana, od něhož se míč málem dokutálel až do opuštěné branky. Atlético opět přitlačilo a výsledkem byl Kokeho chytrý lob, který však Álvarez dokázal vyškrábnout na roh.

Po hodině hry sice Atlético vstřelilo branku, hlavička Raúla Jiméneze však nebyla pro ofsajd správně uznána. Mexický útočník mohl jen pár minut poté rozhodnout, z malého vápna však míč do branky propasírovat nedokázal: opět zasáhl skvělý Álvarez. Včerejší výkon letní posily byl přinejlepším hodně rozpačitý: příliš snadno ztrácel míče, prohrával souboje a situace řešil zkrátka špatně. Na hřišti působil jako suverénně nejslabší článek Rojiblancos. Není divu, že na jeho hlavu se brzy začal snášet pískot tribun - o to větší bylo překvapení fanoušků, když obětí prvního stídání se stal Antoine Griezmann, do té doby nejlepší hráč Atlética. Jiménez na hřišti vydržel dalších dvacet minut, než jej nahradil další letní nákup v podobě Cerciho.

Atléticu rychle docházel čas a tlačilo se za vítěznou branku, Tiaga však v tutovce opět vychytal Sergio Álvarez. V samotném závěru sice míč do branky Celty dostal Raúl García, který si položil obránce a propálil gólmana, v době přihrávky však bohužel stál v ofsajdu. V zápas, který Atlético mohlo a mělo vyhrát 3:0 nebo i 4:0, se tak po neuvěřitelném průběhu zrodila remíza 2:2. Družina Diega Simeoneho tak neprožívá zrovna ideální start do sezony, když ze sedmi úvodních utkání vyhrála pouze tři - a z toho dvě paradoxně proti Realu Madrid. Možnost na nápravu bude mít již ve středu na hřišti Almeríe, kde v minulé sezoně potupně prohrálo.