Atlético Madrid CZ/SK

Z hrdinů zločinci a naopak

30/07/2011 02:14 // Andres // 498 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Byl to první zápas nové éry. Éry bezKuna. Jeho přestup byl ještě čerstvý jako z pekárny, když Atlético poprvé bez Argentince na hrotu načalo novou sezónu utkáním proti Strømsgodsetu. Po pěti společných letech Kun velmi nevybíravě Atlético opustil. Los Colchoneros ztratili i svého elitního brankáře De Geu, ten však odešel z jiných důvodů. Fanoušci to však včera na stadionu vzali po svém.

Čtvrteční utkání byl jako každé první utkání sezóny trochu zvláštní. A to hlavně pro fanoušky, pro které je úvodní zápas nového ročníku první příležitostí, kdy mohou hromadně vyjádřit své emoce a své názory na všechny změny, které doposud v okurkové sezóně proběhly. A kotel Atlética Madrid měl hodně na co reagovat.

O červencovém večeru se proti neznámému soupeři shromáždilo na stadionu Vicente Calderóna necelých 30 000 diváků. V ochozech se objevovaly celkem pochopitelné nápisy jako „Kune, zemři“, „Zrádce“ a podobně. Zato trochu paradoxně stadionem znělo skandování „Uruguay, Uruguay,“ sotva Diego Forlán vstoupil na hřiště.

Uruguayský útočník obětoval svou dovolenou, aby mohl týmu pomoci v boji za účast v Evropské lize a byl náležitě od fanoušků, kteří ho měli celé jaro za zrádce a žoldáka, odměněn. Nový hrdina tribun pomůže klubu i v odvetě a svůj zasloužený odpočinek si vybere od 5. do 15. srpna.

Poté co stadion uctil minutou ticha oběti tragédie v Norsku, za což 200 fanoušků Strømsgodsetu poděkovalo ovacemi vestoje, mohl zápas začít. Zatím žádný obří transparent se vzkazem pro Agüera. Ten přišel po 18 minutách. „Agüero a Giannina, nejdražší argentinské děvky,“ na něm stálo.

Fanoušci nezapomněli, trochu neprávem, ani na Davida De Geu. Zatímco z pozadí klubu se ozývá, že Gil Marín dával De Geovi najevo, že 20 milionů eur za něj prostě neodmítne a v podstatě mu nedal na výběr v setrvání v klubu, fanoušci na stadionu si vyložili jeho odchod jinak. „ProtiDeGeovské“ pokřiky se začaly ozývat jen pár sekund po rozbalení vzkazu pro Agüera a byly doplněny rovněž transparentem. Na něm stálo: „Nikdy nebudeš jedním z nás.“ Zbytek stadionu se však k pokřikům proti mladému brankáři nepřipojil a kotel vypískal.

Přehlídka emocí kotle vyjádřených transparenty byla zakončena u Atlética obligátním nápisem proti vedení, kde se fanoušci tázali, co se stane s penězi z přestupů. K otázce položené na transparentu: „Kde je těch 70 milionů?“ se pak údajně vyjádřil prezident klubu, Enrique Cerezo, že klub bude moci na přestupy použít kvůli ekonomickým problémům jen polovinu částky. Přichází pro Atlético těžší zítřky?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.