Atlético Madrid CZ/SK

Xherdan Shaqiri míří do Atlética

18/11/2011 14:13 // Sebyk // 3 166 zobrazení // zdroj: elconfidencial.com

Atlético Madrid je velmi blízko získání první lednové posily, kterou by měl být Xherdan Shaqiri z FC Basilej. Talentovaný křídelník, který je označován za budoucnost švýcarského fotbalu, je s madridským klubem už několik týdnů spojován, jednání o přestupu však údajně výrazně pokročila a některé deníky dokonce celou operaci ozančují za v podstatě hotovou. Atlético by tak porazilo konkurenci v podobě velkoklubů AC Milán nebo Bayern Mnichov, které měly o mladého záložníka rovněž veliký zájem.

Klíčem k celému přestupu je – jak jinak – portugalský super-agent Jorge Mendes. Jeho společnost totiž vlastní většinu herních práv na Shaqiriho a jak známo, Mendes zachovává s Atléticem, jmenovitě jeho ředitelem Gil Marínem, více než přátelské vztahy. Společně se ostatně podíleli na již více než dvou desítkách tranferů. Tentokrát jejich „spolupráce“ Rojiblancos přihraje právě talentovaného Švýcara s kosovskými kořeny. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 8 milionů euro.

Xherdan Shaqiri je označován za jednoho z nejnadějnějších mladých fotbalistů v Evropě. Švýcarskou jedenadvacítku dotáhl na červnovém evropském šampionátu ke stříbrným medailím, několik minutek si zahrál i na Mistrovství světa v Jižní Africe. V tuto chvíli se začíná propracovávat i na ústřední pozici v seniorském národním týmu, o čemž svědčí hattrick v síti Bulharska při nedávném přátelském zápase. Vyniká zejména rychlostí, driblinkem, zarpustilostí a tvrdou a přesnou střelou, kterou je schopen ohrozit branku soupeře i z větší vzdálenosti.

Spekuluje se, že Shaqiri by měl být náhradou za José Antonia Reyese, který by vzhledem k problémům s vedením klubu mohl Atlético v lednu opustit a zamířit do jednoho z trojice AC Milán, Sevilla, nebo Galatasaray. Podobně jako u Reyese je však Shaqiriho velkým problémem jeho temperament a neschopnost zkrotit své ego. Mladý Švýcar zkrátka nezapře své balkánské kořeny.

Uvítali byste příchod Shaqiriho, třeba i na úkor odchodu Reyese?

Komentáře (27)
  1. Druhý Reyes, podle mě úplně zbytečný nákup, i když je to určitě skvělý hráč. Nám by se ale mnohem víc hodilo nějaké skórující křídlo, nějaký vlastní Pedro či Villa…

  2. no, hrac bezpochyby skvelej, nekdo s paradni strelou z dalky nam hodne chybi, ale je to takovej ten frackovitej typ hrace, kterej muze rozvratit kabinu… %-)

  3. neviem no…skor keby sa to v reyesovej hlave dalo dokopy..ale co som sledoval na youtube videa toho chlapca šakiriho tak talent ma obrovsky *OK*

  4. Kolik hráčů, co k vám přestoupili za poslední (například) dva roky, byli Mendesovi koně a kolik bylo těch kteří jeho nebyli?

  5. 8 mega za takový talent je zadarmo

  6. Kolik hráčů má Mendez pod křídlem? Jen abych věděl kdo ještě přijde.. Jinak Shakiri je moc dobrý.. Viděl sem ho v jednom zápase a tam dával všem neskutečný kotel.. Za Reyese asi ano..

  7. Asi to bude ozaj talent, podľa toho, čo tu skoro všetci píšete. Záujem o tohto hráča som počul z niekoľkých popredných klubov. Ale hráč, ktorý je kvalitný a nešetrí krokom by sa nám zišiel. Ale posilnil by som určite hlavne stopérsky post. Tu nám chýba jednoznačne kvalita a kvalitný defenzívny štít.


Komentáře

No trackbacks yet.