Výhra na Coliseu posúva Atlético do trojbodového trháku!

14/04/2014 10:29 // Mindrot // 632 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Godín s Villom slávia prvý gól zápasu.

Atléti využili zaváhanie Barcelony v Granade a prvým víťazstvom od roku 2008 na Coliseu sa dostali do trojbodového trháku na čele ligy. V nepríliš atraktívnom súboji 33. kola stačili na víťazstvo presné zásahy dvoch Diegov - Godína v prvom a Costu v druhom polčase. Zápas ešte poznamenali nepremenená penalta hostí a škaredo vyzerajúce zranenie Diega Costu, podľa pozápasových správ však bude brazílsky rodák v poriadku.

Poznajúc meno svojho súpera v semifinále Ligy majstrov, mohli sa Cholovi zverenci naplno sústrediť na ligový zápas - v madridskom predmestí v Getafe nevyhrali dlhých 6 rokov, spolu so spomínanou prehrou Barcelony dostatočný dôvod, aby Simeone nerotoval káder a na trávnik vyslal to najsilnejšie, s Costom a Villom na hrote a Mariom vedľa Gabiho v strede zálohy. Skóre sa mohlo meniť už po šiestich minútach, no David Villa nedokázal potrestať hrúbku domácej obrany a jeho pas pred bránu nenašiel nikoho.

Uplynutím desiatej minúty však začal futbal na Coliseu ukazovať svoju nepeknú tvár, pre obe mužstvá bolo skutočne ťažké dostať sa do tempa kvôli obrovskému množstvu faulov. Z toho síce plynuli štandardky a zopár solídnych šancí najmä pre hostí, no Atléti ani zďaleka neukazovali svoju najlepšiu tvár. Po 20. minútach skóroval David Villa, gól ale neplatil pre ofsajd, čo však bolo nesprávne rozhodnutie. Šesť minút na to hlavičkoval Godín po rohu priamo do miest, kde bol pripravený Codina, keď však El Faraón raz dostane útočné chúťky, málokedy z toho vyjde bez úspechu.

Krátko pred prestávkou totiž vracal odvrátený roh výborným centrom Juanfran a domáci gólman Codina si absolútne zle vypočítal dráhu lopty, urobil to najhoršie, čo mohol - vybehol len napoly a tak nechal za sebou odkrytú bránu a pred sebou voľného Godína. Uruguajský stopér mohol Codinovi akurát poďakovať a hlavou pohodlne otvoril skóre zápasu. Do polčasu zaujal ešte Ciprianov volej, lopta však mierila vedľa a do kabín sa šlo za jednogólového rozdielu.

Ex-Atlét Cosmin Contra na lavičke Getafe cez prestávku musel svojim zverencom poriadne prehovoriť do duše, pretože do druhého polčasu domáci vybehli oveľa agresívnejšie, najmä v strede poľa. To Atléticu pôsobilo množstvo starostí a v 54. minúte mohli hostia pykať, hlavičku Juana Rodrígueza po rohu vynikajúco zneškodnil Courtois, rovnako ako si poradil aj o čosi neskôr s nepríliš zložitou strelou po ďalšej domácej akcii. Getafe sa čoraz viac dostávalo do hry, ich nádeje však dostali tvrdú ranu.

Po hodine hry hlavný arbiter Fernández Borbalán videl faul Lafitu na Mirandu v domácej šestnástke a po prvýkrát v roku 2014 prisúdil Atléticu možnosť pokutového kopu. Zároveň udelil Lafitovi druhú žltú kartu a Azulones museli dohrávať v desiatich. Loptu si na biely bod postavil Diego Costa a svojou výbornou možnosťou pohrdol - Jordi Codina odčinil svoju minelu z prvého polčasu a vystihol smer lopty, následne vynikajúco zlikvidoval aj dorážku Raúla Garcíu. V médiách po zápase kolovala fotka, ukazujúca pravý dôvod nepremenenej penalty, postaral sa o to jeden z domácich fanúšikov.

Oslabení domáci sa nevzdávali a snažili sa niečo vymyslieť pomocou dlhých lôpt pred Courtoisa, najväčšiu šancu modrých mal Pedro León, ktorý ale loptu poslal nad bránu. 86. minúta priviedla fanúšikov Atlética najprv do nebies a vzápätí pár sekúnd na zem - Diego Costa zakončil skvelú Adriánovu prihrávku do domácej brány a zvýšil na 2:0, pritom však kolenom narazil do tyčky a v obrovských bolestiach musel byť odnesený z trávnika. Pohľad na krv v otvorenej rane spolu s srdcervúcim krikom kanoniera Rojiblancos veštili tie najhoršie možné scenáre, po zápase však vysvitlo, že nejde o nič vážnejšie, než tržnú ranu.

Costovo miesto zaujal Cebolla a hostia už pohodlne dokráčali k víťazstvu, ktoré ich osamostatňuje na prvom mieste, štyri body pred Barcelonou a tri pred mestským rivalom Realom. Diego Costa s určitosťou vynechá domáci zápas proti Elche, pozápasové foto usmiateho hráča v obkolesení spolubojovníkov však fanúšikom hneď zdvihlo náladu a zažehnalo obavy. Tyčka, s ktorou sa Costa zrazil je údajne v horšom stave ako útočník a možno tak veriť, že El Bestia ešte túto sezónu okorení ďalšími gólmi.