Vydreté víťazstvo nad Elche, k titulu ostávajú tri výhry!

19/04/2014 08:19 // Mindrot // 356 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Opäť otváral skóre stopér, tentoraz sa tešil Miranda.

Colchoneros sú zase o jeden zápas bližšie k titulu, keď navýšili sériu ligových víťazstiev už na osem. No piatková výhra sa rozhodne nerodila ľahko, napriek výhode domáceho prostredia a súperovi z dolnej polovice tabuľky, Atléti dlho nevedeli nájsť recept na výborne hrajúce Elche. Tento klub síce na Calderóne nebodoval od roku 1968, no v prvom polčase boli jednoznačne lepším a nebezpečnejším mužstvom, domácich z trávnika prakticky vygumovali a sami si vytvorili zopár výborných príležitostí. Prvá štvrťhodinka sa niesla v znamení aktivity na domácich kopačkách, z čoho rezultovala šanca Diega Costu, ten z uhla napálil len do bočnej siete. Hostia sa ale následne osmelili a od 20. minúty naplno prevzali iniciatívu, Calderón zažíval krušné chvíle. Tvrdú strelu Javi Márqueza vytlačil Courtois na roh, po ktorom následne z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval Săpunaru, belgický gólman však opäť vytiahol fantastický zákrok. Následne sa v najväčšej šanci hostí ocitol Carles Gil, svojou slabšou pravou nohou nedokázal trafiť bránu. Atléti sa po zhruba 35. minútach oklepali, podarilo sa im aspoň sčasti eliminovať nebezpečie zo strany Ilicitanos a do prestávky si stihli vytvoriť dve veľké šance. Najprv Adrián našiel Filipeho, strela z výbornej pozície ľavému bekovi vôbec nesadla a Manu Herrera len kontroloval. Rovnako ako v samom závere prvého dejstva, center z pravej strany predlžoval Costa na zadnú tyč a Davidovi Villovi chýbali ku gólu milimetre. Do šatní sa tak šlo za bezgólového stavu a domáci kouč Diego Simeone rozhodne nemohol byť spokojný s tým, čo predvádzali jeho zverenci. Cholo reagoval nasadením Raúla Garcíu, z trávnika sa porúčal Adrián. A hneď po zmene strán bol Navarrčan v centre diania, Săpunaru mu vo vlastnej šestnástke pomohol na zem a Clos Gómez ukázal na biely bod. Simeone z lavičky ukazoval prstami číslo 9, k exekúcii sa tak postavil Villa a penaltu zahral katastrofálne, Manu Herrera sa pri jej zneškodnení ani nemusel veľmi namáhať. Z následného rohu hlavičkoval El Guaje vedľa a do tretice opäť minul hlavou loptu v dobrej príležitosti. David Villa sa tak môže zaradiť za druhého nešťastníka zápasu (prvenstvo nemôže Săpunaruovi nikto zobrať), Cholo ho na trávniku nahradil Sosom. Domáci pokračovali v tlaku a rezultovali z toho ďalšie dve nepresné hlavičky Raúla Garcíu a Diega Costu, recept na zarputilo bojujúce Elche našli až v 71. minúte. Nový muž na trávniku José Sosa zahral roh, na ktorý si najvyššie naskočil Miranda a fantastickou hlavičkou konečne zlomil odpor Ilicitanos. S jednogólovým mankom sa hostia snažili vytvoriť si tlak, no na rozdiel od prvého polčasu, tentoraz to bolo bezzubé. Naopak, Atléti využili otvoreného priestoru na kontry, a tak najprv Diego Ribas fantastickým pasom vysunul Costu do tutovky, na Herreru v bráne hostí však nevyzrel. No Diego Costa dostal šancu na reparát po Filipeho prihrávke, skôr, než stihol zakončiť ho k zemi poslal kto iný než Săpunaru. Tentoraz si loptu postavil Costa a nezaváhal, Atlético tak porazilo Elche 2:0 a od titulu ich delia tri víťazné zápasy.