Atlético Madrid CZ/SK

Všichni Simeoneho muži

09/01/2014 08:43 // Sebyk // 928 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Simeone a "Mono" Burgos tvoří skvělý tým.

Simeone a "Mono" Burgos tvoří skvělý tým.

Diego Simeone přišel, viděl a zvítězil. Vše, co argentinský lodivod za poslední dva roky dokázal s Atléticem, je možné bez nadsázky přirovnat k zázraku. Jeho práce poprávu vzbuzuje respekt po celé Evropě, u fanoušků Rojiblancos pak jeho kult dosáhl úrovně samotného Boha. Správný manažer však velmi dobře ví, že jedním z klíčů k úspěchu je také obklopit se těmi správnými lidmi. I tento úkol zvládnul Diego Simeone na jedničku s hvězdičkou.

Když se Cholo v prosinci 2012 ujal kormidla Atlética, přivedl si s sebou novou posádku, která na vzestupu červenobílých nese neméně velký podíl. Během Manzanovy éry vládla na tréninku uvolěná atmosféra, hráči vtipkovali a smáli se. Cholo je však donutil pracovat tvrději než kdy jindy, domů se teď hráči vrací často zcela vyčerpaní. Kdo jsou tedy Simeoneho muži, kteří jsou při práci s týmem jeho prodlouženou rukou?

Germán "Mono" Burgos (asistent)
Bývalý gólman Atlética, který se stal již během svého prvního působení v Madridu miláčkem fanoušků (i když spíše skrze svůj specifický styl a vizáž, než díky dechberoucím výkonům), si na jaře užil svou chvíli slávy, když při konfliktu s lavičkou Realu zařval na Mourinha: "Já nejsem Tito, utrhnu ti hlavu!" Odvahu pustit se s ním znovu do křížku již Mourinho nenašel. Poznávacím znamením Cholovy pravé ruky je huňatá péřovka a stoh desek v ruce, do něhož Burgos neúnavně zapisuje nové poznatky jak při trénincích, tak i zápasech. Pokaždé, když Simeone vysvětluje některému z hráčů, co od něj očekává, Mono okamžitě přispěchá se svou složkou a předá hráči několik papírů, na nichž jsou detailně nakresleny a vysvětleny defenzivní i ofenzivní pokyny. Právě smysl pro detail je asi nejcennější Burgosovou vlastností - jeho pozorným očím nic neunikne. Mezi Cholem a jeho asistentem panuje vynikající vztah a porozumění: od té doby, co se setkali v italské Catanii, se stali nerozlučnou dvojicí. Atlético je ostatně jejich již třetím společným angažmá v řadě. Snad jedinou obavou pro fanoušky červenobílých může být, že Mono by se mohl v budoucnu rozhodnout zkusit štěstí sám jako hlavní trenér.

Óscar "El Profe" Ortega (kondiční trenér)
V Jižní Americe se kvalitním koučům říká z úcty "El Profe" a pokud si tento titul někdo doopravdy zaslouží, pak je to Óscar Ortega. Kondiční trenér s pověstí diktátora má u hráčů Atlética obrovský respekt, který se může rovnat snad jen s tím, jemuž se těší sám Cholo. I sám Simeone na vlastní kůži okusil jeho intenzivní, ale účinné praktiky, když se s ním v roce 2004 setkal ještě jako aktivní hráč - a to dokonce v Atléticu. Když se pak o čtyři roky později - už jako trenér - ujal kormidla River Plate, vyhlédl si na pozici kondičního trenéra právě Ortegu. Ten jej od té doby doprovází na každém angažmá.
Nevysoký Uruguayec možná na první pohled vypadá jako přátelský chlapík, jeho povely však dokážou lámat kameny. Ortega má na starosti vedení tréninků, včetně předzápasových a pozápasových rozcviček a protahování. Hráči doslova visí na každém jeho slově a chvilková nepozornost obvykle končí popichováním a sekýrováním. Pozice kondičního trenéra je v mnoha klubech poměrně složitá, jejich práce a cvičení nejsou hráči příliš respektovaná, v Atléticu však Cholo z Ortegy učinil jednoho z vůbec nejdůležitějších mužů. El Profe se i díky tomu mohl tučným písmem podepsat pod květnový triumf v Copa del Rey, kdy tým těžil z jeho speciálního dvouměsíčního kondičního plánu. Zatímco fotbalisté Realu v prodloužení po fyzické stránce zcela odešli, hráči Atlética měli v nádržích stále dostatek paliva.

Pablo Ignacio Vercellone (kouč brankářů)
Po dvou Simeoneho klíčových mužích na závěr ještě zmínka o argentinském kouči brankářů, jehož práce byla jedním z klíčů raketového rozvoje Thibauta Courtoise a jeho skvělé minulé sezony, na jejímž konci si Belgičan odnesl prestižní Trefeo Zamora i trofej pro nejlepšího gólmana ligy. Vercellone se u brankářů těší velké úctě, oblíbený je i mezi zbytkem týmu.

Komentáře (5)
  1. „miláčkem fanoušků (i když spíše skrze svůj specifický styl a vizáž, než díky dechberoucím výkonům)“
    :D no jo, to je proste Mono *POCTA**POCTA**POCTA*

  2. Super článek, pozornost si jinak určitě zaslouží i nesmrtelný Óscar Pitillas *OK*

  3. jo, to je vlastne fakt :D


Komentáře

No trackbacks yet.