Atlético Madrid CZ/SK

Vrátí se Diego po sezoně do Wolfsburgu?

15/04/2012 16:19 // Sebyk // 773 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com

Když se na sklonku letního přestupového období podařilo Atléticu dohodnout hostování Diega Ribase z Wolfsburgu, mnozí fanoušci Rojiblancos kroutili hlavami. Proti angažmá brazilského míčového kouzelníka hovořila zejména jeho pověst problémového hráče a vysoký plat, Diegovi se ovšem v Madridu podařilo znovu nastartovat svou uvadající kariéru, když se v podstatě okamžitě zařadil mezi klíčové postavy Colchoneros a svými výkony na vysoké úrovni rychle umlčel i ty nejzarputilější kritiky.

Po této sezoně by se však Diego měl vrátit zpět do Wolfsburgu a vzhledem k tomu, že součástí hostování není žádná opce na trvalý nákup, nemá Atlético na Wolfsburg žádnou páku, jak svého klíčového tvůrce hry udržet. Kouč Simeone i všichni příznivci červenobílých by si setrvání Diega bezpochyby přáli. Oči snad všech fanoušků Atlética se teď také upínají k tomu, jak celá situace dopadne. Samotný hráč se vyjádřil ve smyslu, že celý problém vůbec nezávisí na něm. „Moje budoucnost? Stát se může cokoliv. Pravdou ovšem je, že to nezáleží na mě, není to v mých rukách,“ tvrdí Diego.

Ústřední postavou celého příběhu je totiž trenér Wolfsburgu Felix Magath, se kterým se Diego v závěru minulé sezony tvrdě rozhádal, načež jej přísný kouč vyřadil z týmu a v podstatě vyštval z klubu. Právě hlavně na Magathovi bude příští osud brazilského playmakera hodně záviset. Fanoušky Atlética jistě nepotěší, že vztah obou protagonistů, který byl ještě před několika měsíci na ostří nože, se překvapivě rychle a snadno uklidnil. Sám hráč se nyní za své konání kaje: „Udělal jsem spoustu věcí špatně. Choval jsem se příliš sobecky,“ nechal se Diego nedávno slyšet.

„Hledáme společné řešení. Pomohl mi a jsem mu za to vděčný. Odchod do Madridu mi hodně prospěl, volal jsem mu, abych mu za tu možnost poděkoval. Můj vztah s trenérem je zcela v pořádku,“ popsal Brazilec, jakým způsobem se jeho spory s Magathem urovnaly. Klid navíc nastal i na druhé strany barikády – svému svěřenci v uplynulých měsících odpustil i sám Magath: „Diego si zaslouží druhou šanci. Je to hráč, který obohacuje hru každého týmu,“ prohlásil přísný kouč, který tímto Diegovi znovu otevřel dveře do Wolfsburgu.

Budoucnost Diega Ribase v Atléticu tak nevypadá příliš světle. Samotný hráč se sice nechal slyšet, že se v Madridu „cítí jako doma“ a že „cítí a cení si přízně fanoušků“, to však na transfer bohužel nestačí. Prestiž a příjmy z Ligy mistrů, které by brazilského kouzelníka k setrvání možná přesvědčily, jsou po posledních výsledcích Atlética zcela mimo mísu, vzdalují se i příčky zajišťující účast v Evropské lize. Diego sotva zůstane v týmu, který nebude hrát evropské poháry, zvlášť když Rojiblancos nejsou jediným týmem široko daleko, který o jeho služby jeví zájem.

Bez tučných příjmů z evropských pohárů, při Diegově platu pět milionů ročně a jeho ceně přes deset milionů jsou navíc jeho služby zcela mimo momentální finanční možnosti madridského týmu, zvlášť když vezmeme v potaz jeho astronomické zadlužení. V tuto chvíli to tedy na Diegovo setrvání v Madridu příliš nevypadá. Po sezoně tak pravděpodobně nezbyde než Diegovi poděkovat za cenné služby a těšit se tím, že jsme v dresu Atlética mohli jeden rok sledovat tvůrce hry světového formátu.

Komentáře (3)
  1. je cas udelat diegovi papa %-)

  2. Nevěřím, že Diego zůstane ve Wolfsburgu, ten tým je úplně mimo, i když ho v druhé polovině sezóny Magath trochu nastartoval.
    Kdybychom vyhráli EL, tak snad i věřím, že by Diego nakonec zůstal…pokud se o něj ovšem neporvou nějací giganti, protože už asi moc šancí, jak se dostat do nějakého velkoklubu mít nebude…


Komentáře

No trackbacks yet.