Vo Švédsku si Atlético pripísalo dôležitú výhru

05/11/2014 10:13 // Mindrot // 260 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Strelci oboch gólov Atlética.

Postup zo skupiny A Ligy majstrov sa Atléticu poriadne priblížil po víťazstve vo švédskom Malmö. Za španielskeho šampióna sa presadili dvaja španielski reprezentanti, Koke v prvom polčase a Raúl García po zmene strán. Raúl pritom nahradil - k nevôli fanúšikov - v základe Antoine Griezmanna, dvojgólového hrdinu z víkendu. Oproti domácemu zápasu so švédskym majstrom sa do základu po zranení vrátil aj kapitán Gabi, v bráne opäť dostal pred Oblakom prednosť Miguel Ángel Moyà.

Hostia si prvú veľkú príležitosť vypracovali po dvadsiatich odohraných minútach, na pravej strane zakombinoval Juanfran s Ardom, turecký čarodejník naslepo našiel číhajúceho Raúla Garcíu v šestnástke, jeho strela však nemohla výraznejšie ohroziť Olsena v domácej bráne. V 30. minúte sa však už Colchoneros presadili, a to zásekom, ktorý bude figurovať v gólových hitparádach. Gabi vyslal do voľného priestoru Juanfrana, jeho center našiel pred bránkou Kokeho a odchovanec ekvilibristicky pätičkou presne zakončil k zadnej tyči. Domáci sa vzápätí snažili o vyrovnanie, náznak nebezpečného brejku však uhasil Miranda.

Po prestávke si hráči Malmö vytvorili množstvo šancí a vyzeralo to, že vyrovnanie je len otázkou času. Atléti trpeli, no vydržali. Keď už bol aj Moyà prekonaný, pred čiarou ho zastúpil Diego Godín, o niečo neskôr stálo pri hosťujúcom gólmanovi aj šťastie, to keď Marcus Rosenberg napálil odrazenú loptu po priamom kope do pravej žrde Moyovej brány. Domáci pokračovali v naháňačke za vyrovnávajúcim gólom. Aktivitou hýril Tinnerholm, ktorý sa dostal do dobrej príležitosti (najmä vďaka nedôraznému Siqueirovi) hneď dvakrát, no najprv zasiahol Moyà, druhý pokus v dobrej pozícii mieril vedľa.

A tak opäť platilo známe nedáš - dostaneš. V 78. minúte Atléti pochovali všetky domáce nádeje druhým gólom, ktorý padol po podobnej akcii ako ten prvý. Gabi pekne vysunul Juanfrana, center pravého beka bol odprataný len k číhajúcemu Raúlovi Garcíovi a Navarrčan halfvolejom nekompromisne zdvojnásobil vedenie červenobielych. Atléti síce v druhom polčase trpeli, no po druhom strelenom góle už domáci odpadli, čo vyústilo ešte do ďalšej šance pre striedajúceho Griezmanna. Na stave 2:0 sa už do záverečného hvizdu nič nezmenilo, Atlético po štyroch zápasoch vedie skupinu A s trojbodovým náskokom pred dvojicou Juventus a Olympiakos. Práve s Grékmi sa o tri týždne stretnú Colchoneros na Calderóne, kde v prípade výhry môžu v predstihu sláviť postup do vyraďovacej fázy.