Atlético Madrid CZ/SK

Virus FIFA

14/10/2011 17:21 // Andres // 560 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Atlético zasáhla virová nákaza a klub napočítal už dalšího padlého. Jak že se tento pravidelně vracející se virus jmenuje? Ano, FIFA. Po Ardovi Turanovi, který si z kvalifikačních bojů přivezl svalové zranění a bude vyřazen minimálně na 10 dní, se vrátil zraněný i Toto Salvio.

Křídelník, který cestoval přes půl zeměkoule, aby si zahrál 10 minut proti Chile, bude vyřazen na 7-10 dní pro poranění I. – II. stupně lýtkového svalu na levé noze. Připojí se tak ke zraněné čtveřici, která bude muset vynechat zápas s Granadou. Svalové zranění kromě Tota Ardy trápí také Sílvia Antonia Lópeze.

Co se týče letošních nových posil Ardy Turana i Sílvia Azeveda, oba za sebou mají historii několika zranění, Gregorio Manzano však odmítá, že by kupoval věčně zraněné hráče: „Když hrajete fotbal, je normální, že se občas někdo zraní. Arda i Sílvio jsou dobří hráči a já si nemyslím, že jsme podepsali hráče s fyzickými problémy,“ řekl trenér. Zároveň však doufá, že je opět brzo uvidí na place: „Musíme doufat, že se brzo uzdraví,“ řekl.

Příznakem viru FIFA však nejsou jen zranění hráči. Deník AS přinesl zajímavou statistiku, která ukazuje, že Atlético Madrid z posledních 22 zápasů těsně po reprezentační pauze vyhrálo pouze ve 32 procentech případů. Vzhledem k tomu, že sezonní průměr vítězství Atlética bývá kolem 47 procent, dělá rozdíl po pauzách téměř třetinu. Větší problémy s návratem po reprezentační přestávce má pouze Barcelona Getafe.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.