Villarreal CF – Atlético Madrid 0:1

28/04/2015 18:59 // Mindrot // 337 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, atleticofans.com
Fernando Torres rozhodol zápas na Madrigale.

Diego Simeone dostal k svojmu dvestému zápasu na lavičke Atlética darček v podobe cenného víťazstva na Madrigale v 34. kole La Ligy, čo znamená, že Colchoneros si dopriali pohodlný šesťbodový náskok na treťom mieste minimálne do večerného zápasu Valencie a zároveň domácej Žltej ponorke odplatila porážku z jesene rovnakým výsledkom na Calderóne. O jediný presný zásah sa postaral striedajúci Fernando Torres svojím typickým spôsobom, ktorý tak všetci veľmi dobre poznáme.

Prvú šancu stretnutia si pripísali domáci v druhej minúte, strela Campbella mierila priamo do náruče Jana Oblaka. Červenobielym to pár minút trvalo, no postupom času prevzali iniciatívu do vlastných rúk a nad domácimi, ktorých poriadne zdecimovali početné absencie, jasne dominovali. Prvý vzruch pred Asenjom spôsobil súboj prenikajúceho Griezmanna s Jokićom, v ktorom úradovali ruky domáceho zadáka a Griezmann skončil na zemi, napriek protestom hostí rozhodca González González nevyslyšal penaltové apely. Francúz o niečo neskôr pálil tiesnený z uhla, Asenjo bol na mieste.

Vo vynikajúcej príležitosti sa ocitol Arda, po Kokeho centri zakončoval nikým nebránený hlavou, no minul domácu bránu, podobne skončila aj minútu pred uplynutím polhodiny Kokeho strela z vnútra veľkého vápna. V 34. minúte si domáci zaknihovali svoju najväčšiu šancu, po centri z priameho kopu hlavičkoval Víctor Ruiz, Jan Oblak ukázal neuveriteľný reflex a hoci bol na dorážku Morena prikrátky, na čiare ho zastúpil spasiteľským zákrokom Diego Godín. V samom závere prvého dejstva sa neujala ani Mandžukićova hlavička, do kabín sa šlo za bezgólového stavu.

Po zmene strán pohrozili ako prví domáci, strelu Moi Gómeza zblokoval opäť záchranca Godín. Po hodine hry sa Cholo rozhodol striedať, v priebehu piatich minút sa na trávnik dostali Torres, Saúl a Raúl García na úkor trojice Mandžukić, Arda a Gabi. Práve El Niño bol rozhodujúcim faktorom, v 74. minúte dostal Baily ľahkú loptu, pri jej spracovaní však fatálne zlyhal, čo využil Fernando Torres, nabral rýchlosť a unikol mladému obrancovi, obišiel Asenja a pohral sa s ďalšími dvomi zadákmi, aby pohodlne zakončil do prázdnej brány. O pár okamihov neskôr ho mohol napodobniť Griezmann, svoj nájazd však zakončil do Asenjových nôh.

Následne prišiel najhorší moment večera, pri rohu hostí sa snažil vo vzduchu zneškodniť loptu Sergio Asenjo, doskočil však tak nešťastne, že si to odnieslo jeho nešťastné koleno a bolestivé výkriky domáceho gólmana sa niesli tichým Madrigalom. V štyroch sezónach, ktoré Sergio predtým strávil v Atléticu, zažil dvakrát vážne zranenia kolena, okamžite k nemu priskočili tak spoluhráči ako aj Atléti. Asenjo v zápase skončil, z trávnika však aspoň odkráčal po vlastných, čo dáva fanúšikom Žltej ponorky akú takú nádej na skoršie uzdravenie novopečeného španielskeho reprezentanta.

Do brány sa dostal Juan Carlos, ten už po zvyšok zápasu nemal veľa na práci, pretože domáci sa s vervou vrhli do útoku s cieľom streliť vyrovnávajúci gól. Maria Gaspara presne našiel Jokić, domáci krajný bek však mieril mimo tri žrde. Podobne skončila i zrazená strela Manu Triguerosa a následný roh taktiež nepriniesol žiadny efekt, Atléti si teda pripisujú dôležité tri body a budú čakať na večerný zápas Netopierov vo Vallecas, na štvrté miesto sa zatiaľ posunula so šesťbodovou stratou Sevilla.

stats_vil

Na jesenný súboj z Calderónu nespomínajú Atléti v dobrom.

Do konca ligovej sezóny ostáva ešte 5 zápasov, ligové kolo s poradovým číslom 34. sa odohrá počas týždňa a Atlétov čakajú povinnosti v stredu večer. Úlohou bude bodovať na Madrigale, domovskom štadióne Villarrealu a domácim je čo vracať, keďže Žltá ponorka ako jediný tím dokázala poraziť Colchoneros v lige na ich vlastnom, dovtedy nedobytnom štadióne.

Do Villarrealu cestovalo 18 hráčov, po zranení sa vracia Mario Suárez, z Cholovho rozhodnutia sa k tímu nepripojila trojica Cani, Ansaldi a Raúl Jiménez. Dobrou správou je, že Siqueirovo zranenie proti Elche nebolo vážnejšie a Brazílčan bude pripravený nastúpiť. Neplatí to však o Mandžukićovi, ktorý avizoval opäť problémy s členkom, o jeho nasadení sa rozhodne až tesne pred samotným stretnutím.

Pre Diega Simeoneho to bude špeciálny zápas, jednak oslavuje svoje 45. narodeniny, no zároveň bude duel na Madrigale jeho dvestým na lavičke Atlética. „Cítim hrdosť a zadosťučinenie za to rozhodnutie prísť do tohto klubu v tých ťažkých časoch. Ďakujem všetkým hráčom, ktorí týchto 200 zápasov odohrali, pretože bez nich a bez ich dôvery v trénerský tím by nič z toho všetkého nebolo možné,“ poďakoval Cholo.

Zverenci Marcelina majú za sebou katastrofálne takmer dva mesiace, hladko vypadli z Európskej ligy a v domácej súťaži ťahajú sedemzápasovú šnúru bez víťazstva s jediným streleným gólom. A k tomu zoznam zranených hráčov, ktorý sa zdá nekonečný: Musacchio, Bruno Soriano, Giovani, Uche, Vietto a Čeryšev. K tomu bude pre karty stáť i Giovaniho brat Jonathan dos Santos. Aký vplyv budú mať tieto skutočnosti na zápas, uvidíme v stredu, 29. apríla od 22:00, na pravidlá dohliadne José Luis González González.

Nominace

Sergio Asenjo, Juan Carlos; Mario, Antonio Rukavina, Jaume Costa, Bojan Jokic, Víctor Ruiz, José Dorado, Eric Bailly; Manu Trigueros, Sergio Marcos, Tomás Pina, Anton Shvets, Alfonso Pedraza, Moi Gómez, Joel Campbell; Gerard Moreno, Fran Sol.
Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak; Diego Godín, Guilherme Siqueira, Jesús Gámez, Juanfran Torres, João Miranda, Josema Giménez; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Resurrección, Raúl García, Arda Turan, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez; Antoine Griezmann, Mario Mandžukić, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body