Atlético Madrid CZ/SK

Víkend ve znamení Derbi Madrileño

24/11/2011 14:53 // Sebyk // 845 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Španělské hlavní město se připravuje na sobotní střetnutí mezi odvěkými rivaly Atléticem a Realem, to však není jediné derby, které Madrid tento víkend čeká. Shoda náhod v losu Primery a Segundy B zapříčinila, že ve stejný termín se odehraje i „malé“ Derbi Madrileño – tedy souboj mezi rezervními týmy Atlética a Realu. To se bude servírovat jako malý zákusek v neděli od pěti hodin odpoledne. Přenos prestižního utkání by měl být navíc dostupný v dobré kvalitě na internetu.

I malé derby totiž určitě bude stát za zhlédnutí – parta Milinka Pantiće má za sebou již devět zápasů bez porážky(!), v tom posledním navíc zvítězila na hřišti dosud neporažených Montañeros vysoko 6:1. Klání mezi rezervními týmy by mělo nabídnout velmi pohledný fotbal se spoustou branek – oba trenéři praktikují kombinační ofenzivní styl hry, střetnou se navíc dva nejproduktivnější týmy Grupo 1. Více nastřílených branek než Atlético B má v Segundě B v tuto chvíli na kontě dokonce jen béčko Betisu v Grupo 4.

Hráči rezervy Atlética pikantní souboj netrpělivě vyhlížejí – a doma chtějí tentokrát vyhrát. O malém derby se pro webové stránky rozpovídali záložníci Sergio Marcos a Fer. Oba působí v mládežnických týmech Rojiblancos už několik let, a madridská rivalita jim tedy není cizí. Sebevědomě prohlašují: „Víme, že máme na to zvítězit.“ O motivaci budou mít postaráno – minulý rok totiž Castillu, jak se béčku Realu říká, neporazili. Skvělý zápas se tehdy odehrál zejména na půdě Realu – odkaz.

„Castilla hraje dobrý fotbal a vede ligu. My jsme ale jen dva body za play-off a nechceme ztratit kontakt s čelem. Máme skvělý tým, jednotný, hrajeme ve velké pohodě,“ tvrdí Sergio Marcos. Ten také zavzpomínal na své nejkrásnější derby v barvách Atlética: „Bylo to ještě v Juvenilu. Prohrávali jsme 1:4 a rozhodčí nás poslal do deseti. My jsme se ale nevzdali a nakonec vyhráli 5:4. Tehdy jsme si tou výhrou zajistili titul,“ popsal krásné okamžiky tvůrce hry béčka Los Colchoneros.

Specialista na standardní situace Fer je rád, že se po několikanásobné zlomenině článků prstů stihl pro derby dát včas do pořádku. „První měsíc po zranění jsem se cítil hrozně, byla to dlouhá doba bez fotbalu. Jsem hrozně rád za to, že mi kouč dal šanci proti Montañeros,“ děkuje Fer trenéru Pantićovi. Velký kamarád Álvara Domíngueze je nadšený, jak si tým i v jeho nepřítomnosti počínal: „Jde z nás strach. Soupeři vědí, že střílíme spoustu branek. Máme mimořádně kvalitní hráče směrem dopředu, důležitý je i fakt, že góly nestřílí jeden nebo dva útočníci, ale dělí se o ně celý tým.“

Nakonec byli oba hráči dotázáni, aby popsali jeden druhého. „Sergio je hráč obrovské kvality, společně si ve středu pole velmi dobře sedíme,“ řekl o svém kamarádovi Fer. Slova chvály měl pro svého spoluhráče i Sergio Marcos: „Fer je pro tým ohromně důležitý, jak svou prací směrem dozadu, tak kreativními schopnostmi. Navíc je to vtipálek kabiny, skvěle tmelí atmosféru v týmu.“

Chystáte se o víkendu podívat i na malé madridské derby?

Komentáře (6)
  1. Nevim jestli mam byt z nadchazejiciho vikendu nadsenej nebo se ho obavat :D

  2. Hoši krásny víkend pred nami :-) darmo ja som večny optimista..Bčko vyhrá a Manzanovi a spol. verím krásnu remízu 3-3….ja viem Godin statický a zrejme patrí do top 3 najpomalších stopérov v la lige,Perea traged sam o sebe,Filipe s Alvarom sa ako tak dostávajú do formy,Mario s Gabim práve tú formu hľadajú,ale ja verím nášmu ofenzívnemu štvorlístku na derby Madrileňo Reyes,Diego,Arda,Adrian :-) Vamos Atleti… *YAHOO*

  3. Myslím, že zase nás náš tréner prekvapí nejakým nezmyselným ťahom v zostave. A tu sa ukáže, aký to je tréner. Čakám ďalšiu hanbu. Čo my chceme pomýšľať na body z Realom, keď mi nevieme vyhrať s Getafe a ťažko vyhráme s Levante. Ryba smrdí od hlavy. Tam treba hľadať problém v klube a hra mužstva, to už je len bodka na tom.

  4. No jsem zvědavý, jestli béčku bude v nějaké koukatelné kvalitě na netu…podíval bych se rád…


Komentáře

No trackbacks yet.