Atlético Madrid CZ/SK

Valencia CF – Atlético Madrid 1:3

06/03/2016 10:55 // Mindrot & Andy Conceicao // 607 zobrazení
Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético nastoupilo do utkání v netradiční kombinaci domácích červených trenýrek a hostujícího trika v pařížské modři. Ač boční pruhy dresů neladily, tak tahle vynucená změna (protože Valencia měla černé trenýrky) působila svěže a to nejen vizuálně, ale i herně. Otázka je, jak moc to bylo způsobené dezorganizovanými domácími, jejichž zálohou procházeli Colchoneros kolmo jak nůž máslem. Netopýři se sice v začátku pod rouškou tmy pustili do divokých náletů, ale záhy zjistili, že zakousnout se do Matraček nebude tak jednoduché.

Nezkonsolidovaný střed zálohy Valencie hostům nadmíru vyhovoval. Avšak jak by bylo záhodno využít trestuhodné volnosti, nestalo se tak. Koke pálil z nadějné pozice až moc křižně, Giménez hlavou po rohu přestřelil, Vietto po Kokeho dobrém napadání pro změnu nohou taktéž, Kranevitter zas nepropálil zhuštěný prostor, Griezmanna vychytal Diego Alves a opět Vietto úplně sám po propadnuvším míči z rohového kopu trapně přestřelil. To vše do dvacáté minuty. Na takovou aktivitu Atlética věru nejsme zvyklí. I Valencia se začala probouzet a zápas tak začínal být oboustranně velmi atraktivní. Starý známý Siquera, jenž je z Atlética ve Valencii na hostování, celý první poločas aktivně pomýšlel na gólové zadostiučinění. Jeho pěkný volej po odraženém míči Oblak s námahou vyrazil. Hra byla svižná a útočná, ale i tvrdá. Jak hosté tak o chvíli domácí se dožadovali po drsných zákrocích Mustafiho respektive Saúla (jeho zákrok vypadal penaltověji) pokutového kopu. Sudí Izquierdo však zůstával ledově klidný.

Atlético se v obranné fázi stahovalo do formace 4-5-1, z které bleskově vyráželo do útoku v 4-3-3. Jak je poslední zápasy zvykem, Griezmanna a Vietta nejčastěji doplňoval Saúl, potažmo Koke. A Fuego před nimi tak dlouho váhal s rozehrávkou, až mu jej hostující útočná letka vypíchla a její kapitán Griezmann trestal. Málokdo umí svou střelu tak utáhnout jako charismatický Francouz. Jedna levá při zemi utažená a skóre bylo najednou 0:1. Proti byl však již zmiňovaný Siqueira, který svým centrem nápaditě oslovil Paca Alcácera, jenž hlavou umně sklepl míč pro Čeryševa, který křižně propálil Oblaka. V těchto chvílích se hrál opravdu nádherný fotbal. Obě obrany působily nejistě a útoky tak mohly dominovat. Domácí defenzíva byla obecně až tragická, u hostů zas občas pochybili mladí stopeři Giménez a sporadicky nastupující Lucas. Bylo tak ideální možností, aby se ze střelecké mizérie vymanil Luciano Vietto. Avšak ten má opravdu velmi vychýlenou mušku a ani jeden z jeho četných střeleckých pokusů v prvním poločase neměl kvalitní parametry. V závěru poločasu mohla jeho impotence Atlético mrzet, to když domácí opět předvedli krásnou akci po trase Feghouli – Paco – Čeryšev. Přímočarý Rus však tentokrát těsně přestřelil.

Do druhého poločasu Colchoneros očividně nastoupili s cílem rozhodnout. Jejich rozlet se pokoušel zastavovat kdo jiný než Siquera, a to někdy i dost drsně. Otloukánka Vietta kopl stylem kung fu. Roztržený dres mladého Argentince odhalil šrám na zádech. Simeoneho svěřenci trpělivě kontrolovali míč. Pacův náznak šance kontroval opět nešťastník Vietto, jehož prudkou střelu Diego Alves úžasně vyrazil na břevno a Griezmann stříhal nůžkami naprázdno. Simeone chtěl 3 body. Dobře hrajícího Kranevittera nahradil Torres. Na druhé straně zas Rodrigo nahradil zraněného Čeryševa. Rodrigo musel hned po svém příchodu na hřiště snést frustrovaný zákrok Vietta, který ocenil Izquierdo žlutou kartou. Cholo pak vygradoval útok střídajícím Carrascem. To se ukázalo jako výborný tah.

Rychlonohý Belgičan, jenž se vrací po zranění, ihned ofenzívu rozhýbal. Saúl ještě gól hlavou nedal, ale Giménez už po rohu hlavou našel na zadní tyči volného Torrese a ten ve skluzu spolehlivě skóroval. Valencia logicky ve snaze vyrovnat musela převzít iniciativu a to náramně vyhovovalo Carrascovi. Ten si chvílemi dělal, co chtěl. Jeho tvrdá střela z dvaceti metrů ještě gólem neskončila. Ještě k většímu prostoru mu pomohli domácí, když červenou kartu mohl uvidět už Feghouli, ale viděl ji až Aderlan Santos, který sestřelil výborného Torrese. Nic už nebránili tomu, aby červenomodří hráli divákům na Mestalle na nervy jak na piano. Carrasco je v tom mistr. Propálil divně zasahujícího Diega Alvese a bylo hotovo. Gary Neville se ještě dočkal pískotu, když otálel se střídáním Negreda. To koncert Atlética si zasluhuje potlesk. Colchoneros odehráli jedno z nejlepších utkání sezóny. Nevyzpytatelnou Valencii porazili 3:1.

Valencia CF–Atlético Madrid

6.3.2016 20:30 28. kolo La Ligy

1 - 3


Sestavy

Diego Alves Oblak
Cancelo, Mustafi, Santos, Siqueira Juanfran, Giménez, Lucas, Filipe
Enzo Pérez, Fuego, Gomes Kranevitter
Feghouli, Alcácer, Cheryshev Koke, Gabi, Saúl, Griezmann
Vietto

Střídání

46. Danilo ↑↓ Enzo Pérez 63. Torres ↑↓ Kranevitter
61. Rodrigo ↑↓ Cheryshev 69. Carrasco ↑↓ Vietto
84. Negredo ↑↓ Fuego 88. Óliver ↑↓ Griezmann

Góly

28. Cheryshev (Alcácer) 24. Griezmann (Koke)
72. Torres (Giménez)
85. Carrasco (Griezmann)

Karty

57. Santos 64. Vietto
78. Feghouli
80. Santos (ČK)

stats_val31

 

Carrasco sa vracia. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Carrasco sa vracia. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Ťažká úloha čaká Atlétov v 28. kole La Ligy, v nedeľu večer sa predstavia vo Valencii na Mestalle. Do konca súťaže ostáva 11 zápasov a čoraz nástojčivejšie sa vynárajú otázky o tom, ako sa liga vyvinie. S osembodovým mankom na Barcelonu (ktoré Katalánci popoludní v Eibare môžu zveľadiť na jedenásťbodový rozdiel) to vyzerá, že druhý ligový titul za dva roky je už v nedohľadne. Každopádne, vidina skončiť sezónu pred mestským rivalom Realom je stále lákavá a keďže Pusinky sú opäť len bod za Atléticom, vo Valencii pôjde o veľa.


Potešujúcou správou je návrat Carrasca po zranení členka, Belgičan citeľne chýbal v posledných týždňoch. Bol to on, kto na jeseň na Calderóne rozhodol zápas s Valenciou, jeho štart od začiatku je však tentokrát predsa len nepravdepodobný. So suspendovaným Augustom a zraneným Tiagom bude zaujímavé sledovať, ako si Cholo poradí so zložením stredu zálohy. Dočká sa Kranevitter svojho prvého ligového štartu v základe? Pravdepodobnejšie však vyzerá Saúlov návrat do srdca zálohy vedľa Gabiho a Óliverov štart od začiatku.

Diego Simeone vie, že náskok Barcelony je ohromný a nijako sa to nehanbil na tlačovke priznať: „Vieme, že je dosť nepravdepodobné, aby tím ako Barcelona ešte postrácal body, no my sa zaujímame predovšetkým o seba. Mali sme zopár dní na prípravu na zápas proti Valencii, čo je nepochybne mimoriadne náročný duel. Chceme byť silnejší do ostávajúcich zápasov sezón, čo nás vo futbale zaujíma, je víťazstvo,“ pragmaticky uzavrel Cholo.

Valencia sa v posledných týždňoch dvíha a predvádza vzostup formy, odhliadnuc od zahanbujúcej prehry 0:3 doma s Athleticom sa celkovo zdá, že novic medzi trénermi Gary Neville sa už na lavičke udomácnil a skonsolidoval trápiaci sa netopierí batalión. S Atlétmi však nemá absolútne žiadne osobné skúsenosti, ani ako hráč, ani ako tréner. Červenobieli budú chcieť vrátiť vlaňajšiu facku, keď na Mestalle za 13 minút inkasovali tri góly a bolo po zápase. Za posledných 10 rokov pritom Atléti vyhrali na Mestalle len raz. Uvidíme, či proti svojim spoluhráčom nastúpi i Siqueira, ktorý v rámci hosťovania nemá žiadnu obmedzujúcu klauzulu. Stretnutie sa odohrá v nedeľu, 6. marca od 20:30, na pravidlá dohliadne katalánsky Álvarez Izquierdo.

Nominace

 N/A
Miguel Ángel Moyá, Jan Oblak; Diego Godín, Filipe Luis, Jesús Gámez, Lucas Hernández, Juanfran Torres, Josema Giménez; Koke Resurrección, Matías Kranevitter, Óliver Torres, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Yannick Ferreira Carrasco, Thomas Teye Partey; Antoine Griezmann, Fernando Torres, Ángel Correa, Luciano Vietto.
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.