Atlético Madrid CZ/SK

V turnaji o Trofeo Carranza obsadilo Atlético třetí místo

14/08/2016 12:15 // Sebyk // 623 zobrazení
Gameiro si na Trofeo Carranza odbyl svůj debut, branku však nevstřelil.

Gameiro si na Trofeo Carranza odbyl svůj debut, branku však nevstřelil.

Atlético na Trofeo Carranza nedokázalo obhájit loňské prvenství, když v semifinále naprosto nezvládlo penaltový rozstřel s domácím Cádizem. V zápase o třetí místo červenobílé vyzval výběr nigerijské ligy a ostudu v podobě remízy odvrátil až minutu před koncem Godín. Celkovým vítězem se stal celek Málagy. Profesorské výkony Rojiblancos, kteří sice v obou zápasech dominovali, ale oba málem ztratili v posledních minutách, na lepší než třetí příčku nestačil.

Do semifinálového utkání nastoupilo Atlético v řádně obměněné sestavě, šanci se předvést dostalo hned několik mladíků. Jeden z nich, Caio Henrique, parádně rozehrál ve 13. minutě přímý kop, který Augusto Fernández poslal hlavičkou do tyče, dorážející Yannick Ferreira Carrasco se však již nemýlil. Atlético bylo aktivnějším týmem, borci v červenobílém však své šance opakovaně nedokázali proměnit. Výborné utkání hrál zejména osmnáctiletý talent Caio Henrique. Zápas nabídl i komické okamžiky: na stadionu Cádizu foukal po celou dobu silný vítr, který hned dvakrát odfoukl pomeznímu praporek. Domácí se prakticky po celý zápas k ničemu nedostali, v samotném závěru však rozhodčí po jednom z centrů do pokutového území Atlética nařídil penaltu za domnělou ruku Saúla. Opakované záběry ovšem ukázaly, že odchovance Atlética míč zasáhl do hrudě. Nehledě na to nařízený pokutový kop proměnil domácí kapitán David Sánchez, a poslal tak utkání do penaltového rozstřelu. V něm Atlético naprosto selhalo, když neproměnilo hned tři pokutové kopy, a z překvapivého postupu do finále se tak mohli radovat domácí.

Cádiz CF–Atlético Madrid

12.8.2016 18:30 Semifinále Trofeo Carranza

3 - 2 n.p.


Sestavy

Alberto Bernabé
Carpio, Servando, Aridane, Luis Ruiz Manquillo, Giménez, Lucas, Vrsaljko
Salvi, Mantecón, David Sánchez, Nico Gabi, Augusto, Carrasco, Caio
Gorka, Dani Güiza Borré, Torres

Střídání

46. Abel ↑↓ Gorka 58. Jota ↑↓ Santos Borré
46. Aitor ↑↓ Servando 76. Amath ↑↓ Caio
46. Migue ↑↓ Nico Hidalgo 86. Saúl ↑↓ Manquillo
60. Juanjo ↑↓ Luis Ruiz
69. Ortuño ↑↓ Dani Güiza
69. Garrido ↑↓ Mantecón

Góly

90. David Sánchez (pen.) 13. Carrasco
Penalty proměnili: Abel Gómez, Ortuño, Aitor Penalty proměnili: Gabi, Saúl
Penalty neproměnili: David Sánchez Penalty neproměnili: Torres, Carrasco, Giménez

Karty

44. Servando 89. Saúl

 

Sestřih

V zápase o třetí místo se Atlético postavilo výběru hvězd nigérijské ligy. Kouč Simeone proti outsiderovi poslal na hřiště sestavu, která se dost blížila té zcela ideální. Svůj debut v červenobílém si odbyl Kévin Gameiro, který se i přes aktivní výkon nedokázal gólově prosadit. Na francouzském útočníkovi bylo vidět, že se svými spoluhráči ještě není dokonale sehraný. Atlético mohlo jít do vedení ve 24. minutě, hlavička Saúla po centru Gaitána však mířila jen do břevna. Právě argentinská letní posila, která odehrála další skvostný zápas, však fanouškům Atlética spravila chuť již pět minut nato, když se parádně trefila z kraje vápna. Rojiblancos si vytvořili množství příležitostí, žádnou z nich však opět nedokázaloi dotáhnout do konce. To výběr nigérijské ligy se po celý zápas nedostal vůbec k ničemu, pět minut před koncem však vyrobil obrovskou hrubici Savić, který celkově odehrál mizerné utkání, a nabídl tak vyrovnání střídajícímu Bashirovi. Ten se tváří v tvář Oblakovi nemýlil. Atlético ihned zareagovalo velkým tlakem a od velké ostudy jej uchránil Diego Godín, který si minutu před koncem naskočil na roh Kokeho a dal vzpomenout na svůj historický gól na Camp Nou.

Atlético Madrid–All Stars Nigeria

13.8.2016 18:30 Trofeo Carranza (o 3. místo)

2 - 1


Sestavy

Oblak Ezenwa
Juanfran, Savić, Godín, Filipe Solomon, Alimi, Obaje, Bassey
Koke, Tiago, Thomas Nwobodo, Ifeanyi, Ariwachukwu, Nweke
Gaitán, Gameiro, Saúl Henlong, Egbuchunam

Střídání

46. Bashir ↑↓ Obaje
75. Nwabulu ↑↓ Nwobodo
75. Ali ↑↓ Ezenwa
75. Olatunbosun ↑↓ Ifeanyi

Góly

33. Gaitán 86. Bashir
89. Godín (Koke)

Karty

 

Sestřih

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.