V tréninkovém zápase proti Al Ainu vyhrálo Atlético 1:0

05/09/2012 23:18 // Andres // 408 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Místo odloženého ligového utkání s Betisem, které je nově naplánováno na 26. září, si Atlético Madrid, už bez reprezentantů, zahrálo přátelské nebo spíše tréninkové utkání s klubem Al Ain ze Spojených Arabských Emirátů. Volného vstupu využilo na deset tisíc fanoušků, místo střelecké exhibice se však dočkali pouze jediného gólu.

Simeoneho čítala hned několik cantenaros, před zraky fanoušků se představily naděje akademie Colchoneros jako Dani Márquez, Saúl, Iván Sánchez, Borja Galán nebo Calero. Al Ain naopak přicestoval bez své největší hvězdy, kterou je Asamoah Gyan.

Jediná branka utkání padla na konci prvního poločasu po pokutovém kopu, ke kterému se postavil sám faulovaný Diego Costa. Brankáře poslal na opačnou stranu a přesvědčivě zakončil. 1:0.

Brazilský útočník patřil k nejaktivnějším i ve druhé půli, jeho střelu však brankář zastavil, přihrávka na Borju Galána už byla gólová, akci však zastavil zdvižený praporek pomezního, pískal se offside. Diego Costa dál pokračoval při chuti, všechny akce, které zakončoval či tvořil, však končily v náručí brankáře a Atlético tak nikdy nepotvrdilo těsný náskok.

Nakonec se mohly pomyslně dělit body, Asenjo však vytáhl skvělý zákrok proti střele z blízka, jejíž autorem byl Yousif Al Hosani, a zachránil tak těsnou výhru domácích.

Sestava Atlética Madrid: Asenjo; Manquillo, Cata Díaz, Pulido, Silvio; Dani Márquez, Tiago, Saúl Ñíguez; Iván Sánchez, Raúl García; Diego Costa.

Střídající: Borja Galán, Miranda, Filipe Luis, Mario Suárez, Calero