Atlético Madrid CZ/SK

V Evropské lize narazí Atlético na Strømsgodset

15/07/2011 15:36 // Andres // 464 zobrazení

Jak jsme vás včera informovali, dnes proběhl los do evropských pohárů. Atlético Madrid se nakonec nedozví svého soupeře až 21. července po odehrání odvet druhého kola kvalifikace, protože mu byl přisouzen jeden z mála nenasazených soupeřů, který postoupil přímo do třetího kvalifikačního kola.

Atlético Madrid se tak ve třetím kole kvalifikace do Evropské ligy utká s norským Strømsgodset. Tento tým skončil minulou sezónu stejně jako Atlético sedmý, což by v norské lize samozřejmě na postup do evropských pohárů nestačilo, avšak povedlo se mu vyhrát norský pohár. To mu zajistilo postup přímo do třetího kvalifikačního kola.

Strømsgodset je mírně ve výhodě, co se týče rozehranosti. Norská liga, Tippeligaen, totiž začala už v březnu a hraje se bez přestávky celé léto. V probíhající sezóně je Strømsgodset na čtvrtém místě s 23 body, dokonce bod před slavným Rosenborgem Trondheim. Na první místo pak ztrácí pouhé tři body.

První utkání se odehraje už 28. července a to na stadionu Vicente Calderóna, odveta pak 4. srpna. Právě doma je norský tým velmi silný (letos 6-1-1), takže by se Atlético mělo snažit získat v prvním zápase na domácím stadionu dostatečnou výhodu do odvetného zápasu.

K losu se už také stihl vyjádřit trenér Atlética Gregorio Manzano: “Pro našeho soupeře jsou evropské soutěže něco nového. Na druhou stranu jejich liga je v plném proudu, takže důležitým prvkem může být jejich forma a naše nerozehranost,” řekl Manzano. “I tak však má náš tým dostatek kvality a zkušeností, aby postoupil dále.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.