Atlético Madrid CZ/SK

Útočná dvojice na jednu sezónu či déle?

21/02/2012 22:50 // Andres // 971 zobrazení // zdroj: marca.com

Minulé léto prošlo Atlético Madrid obrovskou obměnou a byly položeny základy pro tým, který by mohl fungovat několik let. Další přestupní období se však pomalu přibližuje a spekulace napovídají, že Colchoneros se možná budou muset opět připravit na hledání nové útočné dvojice.

Fernando Torres, David De Gea, Sergio Agüero – takový je seznam hvězd, u nichž byla v posledních pěti letech využita výkupní klauzule. Kdo bude další? Takovou otázku si klade každý fanoušek od červencového úprku argentinského kouzelníka a vypadá to, že se pomalu rýsuje odpověď – je jím Adrián López.

Fotbalista ze San Martín de Teverga splňuje dvě podstatné vlastnosti – je mladý a o jeho kvalitě hovoří i to, že Vicente del Bosque přemýšlí o jeho povolání do nabyté La Rojy. Lákavě vypadá i výše jeho výkupní klauzule, která je „jen“ 18 milionů euro. To je za útočníka, jenž dokáže zahrát pozici devítky, pod hrotem i z křídla, pokud by si udržel současnou formu, částka, s myšlenkou na jejíž vynaložení by si mohl pohrávat každý větší klub. Příkladmo můžeme zmínit Barcelonu, se kterou byl dnes už 24letý Španěl několikrát během posledních měsíců spojován.

Je však stále v rukou Atlética, zda se Gil Marín a Cerezo opět nechají zlákat vidinou lehce nabytých peněz a nechají historii se opakovat, či zvolí druhou variantu a pokusí se vyjednat novou smlouvu s vyšší cifrou ve výkupní klauzuli. Ani jedna možnost nezní špatně, Adrián ostatně přišel úplně zadarmo a čistý zisk by v tomto případě byl podobný tomu z De Geova přestupu. Na druhou stranu výkonnost bývalého útočníka Deportiva La Coruña či Realu Oviedo může pořád dál růst a jednou se stane klíčovým hráčem projektu Rojiblancos, který má na to pravidelně hrát Ligu mistrů. Poučilo se už vedení nebo bude Atlético nadále klubem, který bude muset generovat zisk z prodeje hráčů?

Okolo Falcaa se nadále točí Chelsea

Ani kolem Adriánova parťáka z útoku není klid. André Villas-Boas by se podle britského deníku Daily Star stále rád shledal se svým bývalým svěřencem Radamelem Falcaem, jímž by mohl nahradit jiného hráče, který má v Atléticu svou historii – Fernanda Torrese. El Niño již 4 měsíce v dresu Blues neskóroval a návrat rozjetého Didiera Drogby z Afrického poháru národů jej odsoudil na pozici na lavičce náhradníků. Londýnský klub proto prý vážně uvažuje o výměně Torrese za El Tigreho a zároveň by údajně byl ochotný poslat spolu se ztraceným synem doplatek ve výši 20 milionů euro.

Komentáře (5)
  1. uprimne pochybuju, ze by nekdo za adriana vyskladal 18 mega (i kdyz dneska je mozny vsechno), ale stejne bych mu radsi dal novou smlouvu. AVB stejne v lete uz u kormidla chelsea nebude, takze z vymeny falcao-torres sejde :-[


Komentáře

No trackbacks yet.