Atlético Madrid CZ/SK

Ujfaluši: Nedovedu si představit Beşiktaş dát o dvě více branek než Atlético

15/03/2012 15:25 // Andres // 669 zobrazení // zdroj: marca.com

V Atléticu Madrid ví, že jedním z největších nepřátel dnes večer bude prostředí. Kromě škod, které může způsobit sám turecký tým, to vypadá, že i faktor žhavé atmosféry na stadionu İnönü bude v boji za postupem do dalšího kola Evropské ligy hrát svou roli. Starý známý v kabině Colchoneros, Tomáš Ujfaluši, který působí u odvěkého rivala Beşiktaşe, v Galatasaray, nicméně věří, že do běla rozpálené tribuny nebudou znamenat konec Simeoneho cesty v Evropě.

Český obránce v rozhovoru pro deník Marca uvedl, že atmosféra na İnönü je někdy až nesnesitelná, věří však, že jeho bývalí spoluhráči vědí, jak se s podobným problémem vypořádat: „Fanoušci Beşiktaşe bývají podobně jako ti Galatasaraye, Fenerbahçe nebo Trabzonsporu hodně rozvášnění. Hřiště není moc velké a fanoušci jsou velmi blízko hráčům, takže tu atmosféru opravdu hodně pocítíte. Je to pěkný stadion pro velkou podívanou. Navíc ví, že s gólem Simãa v prvním zápas mají pořád šanci, takže ukážou svou podporu ve velkém,“ myslí si bývalý reprezentant.

Ujfa už na vlastní oči zažil, co dnes na Rojiblancos čeká. Své by prý mohl vyprávět zejména jeho spoluhráč z Galatasaray, Emmanuel Eboué: „Když jsme tam hráli, byla tam hodně hustá atmosféra, ale myslím, že je pro fotbal dobré, že tu jsou i takoví fanoušci. Incident kolem Ebouého neměl nic společného s rasismem. Házeli na něj věci (lahev vody, zapalovače, pozn. red.), protože hrál u pravé lajny, ne protože je černý. Po celém světě na vás občas něco hodí. Není to hezké, ale tak už to je.

I tak si ale zkušený zadák myslí, že soupeři by měli mít větší strach z Calderónu než z İnönü: „Fanoušci Beşiktaşe soupeře pořádně zmáčknou, ale to, co jsem zažil s příznivci Atléticu, jsem tu ještě neviděl. Preferuji fanoušky Atlética, bezesporu. Nikdy nezapomenu, co se dělo ve finále, které jsme hráli, především v Barceloně,“ připomněl Ujfaluši nezapomenutelné chorály přes prohru ve finále Copa del Rey před dvěma lety.

Samotné prostředí pak podle brzy 34letého obránce Beşiktaşi zkrátka stačit nebude: „Ačkoliv to vypadá komplikovaně, lidi tady v Istanbulu pořád věří, že mohou Atlético vyřadit. Pokud Beşiktaş brzo skóruje, ocitne se Simeone na velmi šikmé ploše, jestli ale zatlačí, s rychlostí jejich předním řadám vlastní, určitě alespoň jeden gól dají. Musí hrát jako doposud – dobře bránit a rychle posouvat míče na útočníky. Nedovedu si představit, že by Beşiktaş dal dva nebo více gólů a Atlético žádný, protože mají hodně kvalitních hráčů. Jsou mnohem lepší než Beşiktaş,“ věří svému bývalému zaměstnavateli Ujfaluši.

Ten také ještě na závěr uvedl, v čem bude klíč k hladkému postupu do čtvrtfinále Evropské ligy: „Prvních 15 minut bude velmi těžkých, ale musí to překonat a nebudou mít žádné problémy. V týmu Atlética je ale hodně zkušených lidí, takže věřím, že to zvládnou.

Komentáře (2)
  1. no snad ma ujfa protentokrat pravdu :)

  2. Ujfa je borec a je vidět, že Besiktas má zmáknutý :D Nakonec to ani takové peklo nebylo, fanoušci byli slyšet, ale góly je trochu umčely *MAFIAN*


Komentáře

No trackbacks yet.