Atlético Madrid CZ/SK

Tým na soustředění pokračuje v dobré náladě

09/07/2011 14:40 // Andres // 420 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Ve středu se hráči Atlética vydali na každoroční pouť do tréninkového centra v Los Ángeles de San Rafael, které se nachází v provincii Segovia, pár kilometrů od vesničky San Rafael. Je tam chladněji a má pokoj od všeho ruchu Madridu. Zařízením se sice výbavou vyrovná každé lepší veřejné zařízení, ale pro účely stmelit tým v klidném prostředí je naprosto vyhovující.

Tým má každý den 2 tréninky venku, jeden v 9 ráno a  druhý večer. Mezitím hráči cvičí v posilovně, účastní se různých brífinků, team-buildingových cvičení a soudě podle můžeme na tréninku vidět, tak týmu opravdu soudržnost nechybí. Hráči vypadají psychicky v pohodě a odpočatě. Juanfran Raúlem Garcíou pomáhají mladším hráčům a všichni hráči vypadají jako spokojená rodinka. To vše pod dohledem Manzana, který je vyznavačem anglického stylu managementu, takže trenérskou práci rozdělí svým koučům a pak vše pozoruje. Ani jednou během tréninku nepromluvil s hráči. Ale jestli to funguje, tak proč ne?

Mario Suárez se Sergiem Asenjem stále trénují v posilovně. Odděleni od hlavní skupiny byli také 3 brankáři. Joel s Iagem jsou nám dobře známí, ale na soustředění pozvaný Andrés také vypadá jako dobrý brankář. Trénink a zápas jsou dvě naprosto rozdílné věci, ale vypadá to, že má opravdu skvělé reflexy a poziční hru. Člověk se tak zamyslí, jestli je opravdu potřeba kupovat náhradu za De Geu, když jsou v týmu tak talentovaní hráči.

Zbytek mužstva nejprve nacvičoval kontrolu míče a přihrávky, pak se zaměřil na pohyb bez míče. Poté byli hráči rozděleni do skupin a k týmu se připojil také Andrés. Následujícím cvičením bylo přihrávání přes celé hřiště ve 4-členných záložních řadách. Zajímavé bylo, že Reyes trénoval na pozici ve středu. Dalšími poznatky je, že Sílvio skutečně umí centrovat, Filipe se taky víc snažil centrovat, ale také střílel a pokaždé trefil branku, a kromě Diega Costy nikdo nechce hlavičkovat. Hráčům bylo řečeno, aby hráli s rozvahou a nespěchali s přihrávkou. Sílvio dostával instrukce ve španělštině a vypadalo to, že s jazykem nemá problém.

Hráči byli rozděleni do skupin podle barev na zelený, žlutý, bílý a červený tým. Reyes byl sice v zeleném týmu, ale když červení netrefili, tak běžel za míčem, aby si udělal ze svých spoluhráčů legraci. Hráči, trenéři i diváci se smáli, odměnili Reyese potleskem a jeden kouč řekl, že to bylo velmi sevillské. Valera, kterému Reyes sebral míč, řval na Reyese ze srandy, že je “pos*aný cikán” a Reyes mu na to odvětil, že “kdyby měli čekat než Valera dá gól, tak by nestihli začátek sezóny”. Když tak trénink skončil, vypadali všichni pozitivně naladěni.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.