Atlético Madrid CZ/SK

Tváří v tvář rivalovi aneb rozhovor s Barcelonistou

25/02/2012 20:45 // Sebyk // 640 zobrazení

Dnešní velké klání s Barcelonou se kvapem blíží a v rámci této velké fotbalové události jsme pro Vás jako menší předkrm přichystali rozhovor s členem fanouškovského tábora našich rivalů. Pozvání nakonec přijal dlouholetý fanda Barcelony a oblíbený redaktor portálu spanelskyfotbal.cz známý pod přezdívkou Honzik. Doufáme, že Vám rozhovor zkrátí čekání na večerní fotbalový zážitek.

Proč ve Španělsku fandíš právě Barceloně a Athleticu? Člověk by Tě až chtěl podezřívat z nějakých separatistických tendencí :-)
No pomalu to tak vypadá :-) Ale o Barcelonu jsme se hádali s klukama už když jsme si dohromady koupili FIFu ’96. Stoičkov, Amor, De la Peña, Hagi…Pak jsem byl párkrát na dovolené na Costa Bravě, kde je Barça vidět na každým kroku a nebylo co řešit. A Athletic? U něj mě hrozně imponovalo, což vlastně platí pořád, to, jak dokáží s hráči z regionu úspěšně bojovat v nejlepší lize světa.

Co říkáš na letošní Atlético a jeho proměnu pod vedením Diega Simeoneho?
Škoda, že Simeone nepřišel už v letní pauze namísto Manzana. Liga mohla být hned zajímavější. Teď jenom doufám, že Cholo na Calderónu vydrží déle, než to v posledních letech bývalo v Atléticu ve zvyku. Je až neuvěřitelné, jak stejní hráči  najednou dokáží jezdit bez rozpaků po zadku. Jen tak dál. Držím palce!

Je v Atléticu nějaký hráč, kterého by sis dokázal představit jako součást barcelonského tiki-taka?
Napadá mě teď snad Diego, možná Gabi? Snad mě skalní fans Barcelony nebudou kamenovat za můj skromný názor.

Barcelona letos zcela nepřipomíná tu neporazitelnou mašinu z minulých sezon, problémy má zejména na hřištích soupeřů. V čem je podle tebe rozdíl?
No především v tom, že hodně mančaftů už přišlo na to, jak proti Barçe hrát. A že není neporazitelná. A taky to může být menší motivací Barcelony, zranění některých hráčů, únava…

Věříš ještě v obhajobu ligového titulu, nebo myslíš, že tenhle rok konečně naplno zafunguje faktor Mourinho?
Jsem realista a pesimista. Tudíž nevěřím. Náskok Realu je obrovský a mužstvo, které v posledních dvaceti zápasech jenom jednou prohrálo, tohle prostě ztratit nemůže. Ale neříká se mi to moc dobře.

Jedním z nejžhavěji diskutovaných témat je v Barceloně v tuto chvíli prodloužení smlouvy Pepa Guardioly. Jaký máš na něj názor a byl bys pro jeho setrvání na lavičce Barçy, nebo pro svěží vánek v podobě nového kouče?
Guardiola je pro mne obrovská osobnost. I když musím přiznat, že když tenkrát v létě 2008 nastupoval do funkce, měl jsem velké obavy. Hodně si ho vážím. V Barceloně odvedl obrovský kus práce a samozřejmě bych si přál, aby v klubu zůstal ještě nějaký ten rok. Popravdě si ani nedovedu představit, kdo by mohl přijít na jeho místo. Snad Luis Enrique, nevím.

Pro fanoušky Atlética je klání s Barcelonou asi druhým největším zápasem sezony, hned po Derbi Madrileño. Calderón bude v neděli beznadějně vyprodaný, do Madridu se sjedou Peñas Atlética z celého Španělska. Jak vypadá tahle rivalita na druhé straně barikády – tedy na té barcelonské?
Nebudu nic zastírat – na tuhle tématiku zas tak velký odborník nejsem. Ale i podle toho, co jsem se bavil se svým kamarádem ze Španělska, tak Atlético je pro Culés určitě tradiční soupeř a jednoznačně jde o prestižní souboj. Ovšem El Clásico a barcelonské derby zřejmě v žebříčku patří před tento duel.

Utkání mezi Atléticem a Barcelonou na Calderónu patří každoročně k ozdobám La Ligy. Atlético navíc na Culés umí – v minulé sezoně se sice Barçe podařilo Calderón dobýt, předtím však vyšla třikrát naprázdno. Proti druhému španělskému gigantu Realu se však Atlético dlouhodobě trápí. Čím si myslíš, že by to mohlo být? Myslíš, že Atléticu zkrátka sedí herní styl Barcelony?
Podle mne má Atlético z Realu komplex, protože je už strašně dlouho neporazilo a to je možná hodně svazuje. Jako to kdysi měli Slováci v hokeji proti naší reprezentaci. Kdežto proti Barçe hrají Colchoneros mnohem uvolněněji a možná, jak říkáš, jim i víc sedí styl hry Barcelony.

Atlético bude v neděli postrádat klíčového hráče a ústředního tvůrce hry Diega Ribase, velké otazníky visí i nad startem Ardy Turana. Myslíš, že i přesto budou mít Colchoneros šanci uhrát slušný výsledek?
Stačí se podívat na Osasunu, Getafe. Tyhle týmy mají mnohem slabší týmy, než má Atlético a dokázali vyhrát, takže proč ne? Přesto doufám, že se to Atléticu nepodaří a Barça bude dál pokračovat  v dotahování Realu.

Jak tipuješ sestavu Barçy, která v neděli vyběhne na hřiště? Jak vidíš průběh zápasu a konečné skóre?
Doufám, že už nastoupí od začátku Xavi, vrátí se Alves, příležitost by mohl dostat od začátku Tello místo Pedrita, ten se mi líbí ještě víc než Cuenca. Atlético bude od začátku určitě do úmoru napadat rozehrávku Barcelony a jenom doufám, že se jim nepodaří dát gól jako Osasuně. To by bylo pro Barçu špatné. A snad si Messi schoval nějaký ten gól i na neděli. A výsledek? Zkusím vsadit 1:2, stejně jako v posledním duelu.

Komentáře (2)
  1. Super rozhovor *BRAVO* Ta poznámka s tím komplexem je trefná a myslím, že to i tak nějak bohužel bude. Myslím ale, že po tom letošním výprasku bude komplex i z Barcy a nedokážeme zaválet třeba jak Osuška :(


Komentáře

No trackbacks yet.