Atlético Madrid CZ/SK

Tváří v tvář rivalovi aneb dvojrozhovor s Valencianistou

08/09/2011 20:19 // Sebyk // 547 zobrazení

Velmi důležité sobotní utkání na Mestalle se kvapem blíží a jako takový předkrm jsme si pro vás ve spolupráci s fanouškovským webem Valencie dovolili připravit následující rozhovor, či spíše volnou diskuzi dvou fanoušků sobotních rivalů.

Za tábor Valencie se rozhovoru zúčastnil dlouholetý fanoušek netopýrů a jedna z vůdčích osobností fanwebu Valencie, který je na nejrůznějších fotbalových serverech známý pod přezdívkou ruty, stranu červenobílých pak zastupovala moje maličkost. Společně jsme dali dohromady deset otázek, které se více či méně týkají sobotního klání a jeho účastníků, a ty jsme následně okomentovali. Doufáme, že se vám bude naše práce líbit a že vám zkrátí dlouhé čekání na sobotní šlágr.

1. Proč fandíte zrovna Atléticu/Valencii, jak jste se k tomu dostali a kdy?

sebyk: K Atléticu jsem se dostal v podstatě přes Fernanda Torrese, o kterém jsem si kdysi dávno (tuším 2003 nebo 4) přečetl v nějakém časopise. Krátce nato jsem v televizi viděl nějaký jeho zápas za španělskou reprezentaci a ten hráč mě uchvátil, hledal jsem si o něm více informací, nějaká videa s góly a nakonec jsem ho začal více sledovat. Tímhle jsem se v podstatě dostal k Atléticu, čas od času jsem zčekoval jeho výsledky a postupně jsem tam objevil další svoje oblíbence jako Maxi Rodrígueze, Ibagazu, Petrova a další. S Atléticem jsem se samozřejmě sžil i skrze nejrůznější počítačové hry – on ten tým člověku trochu přiroste k srdci, když s ním projde patnáct sezon ve FIFĚ :-D Pak jsem se dalšími pozvolnými krůčky dostal až tam, kde jsem teď, tedy k takovému lehkému atlétickému fanatismu :-)

ruty: Já jsem se k Valencii dostal v roce 2000. Netopýři tehdy pod vedením trenéra Cúpera proplouvali Ligou mistrů a myslím si, že jejich tehdejší herní styl jim udělal hodně příznivců. Kvalitní defenziva a rychlé brejky, to byla smrtící zbraň, kterou Valencia dokázala správně využívat a způsob jakým si například v semifinále LM poradila doma s Barcelonou (4:1), to je prostě něco nezapomenutelného. Navíc sympatičtí hráči v čele s Cañizaresem, Mendietou a Claudiem Lópezem. Shodou náhod jsem ten samý rok dostal v červnu od rodičů k narozeninám fotbalový dres Valencie s číslem 7 a jmenovkou López, přitom jsem jim ani předtím neříkal, že se mi Valencia nějak více líbí. Prostě to byl osud :-D Škoda jen, že Claudio hned ten rok v létě Valencii opustil, ale přesto je to stále jeden z mých oblíbených Netopýrů, i když jsem si ho v dresu VCF neužíval moc dlouho. No a od té doby Valencii sleduji a jsem rád, že jsem zrovna v generaci, která se mohla radovat z několika titulů Vale v různých soutěžích.

sebyk: Jo, na to tažení netopýrů LM si pamatuju taky, to byly moje fotbalové začátky :-D

ruty: No vidíš, kdyby ses tehdy rozhoupal, tak jsme se tu teď mohli bavit jako dva fanoušci Valencie :-D

2. První zápasy nové sezóny nebyly moc povedené (VCF těsná výhra, Atlético remíza), proč?

ruty: Tak je to první kolo a všichni mají dost sil, takže i papírově slabší týmy dokážou potrápit favority. Navíc jak Valencia, tak Atlético jsou po přestavbě a může chvíli trvat sehrání. Ale naše případná ztráta s Racingem Santander by z historického hlediska nebylo až takové překvapení, protože pokud se nepletu, tak z posledních šesti utkání Vale vs. Santander hraných na Mestalle jen jednou odjížděli hosté bez bodového zisku. Což je celkem zajímavá statistika. No a pod naše góly se také (opět) podepsaly i individuální chyby v obraně, stará to bolest Valencie. Na skálopevnou obranu, kterou jsem zmiňoval v odpovědi na první otázku, můžeme bohužel pořád jen vzpomínat.

sebyk: Tak přece jen to bylo první kolo, které je vždycky nevyzpytatelné. Valencia to nakonec vydřela a myslím, že to hráčům dodá hodně sebedůvěry. Co se nás týče, tak myslím, že ta naše remíza byla hodně smolná, nastřelili jsme dvakrát tyč a neproměnili další dvě loženky. Náš výkon se mi ale líbil, skvěle jsme kombinovali uprostřed pole a kontrolovali hru (což jsem u Atlética několik let neviděl :-D), vytvářeli jsme si šance, ale prostě to tam nespadlo. Přikládám to i tomu, že se přes léto sestavil v podstatě zbrusu nový tým, přišel nový trenér a ještě chvilku bude trvat, než se tým dostane na optimální výkonnost. Výhledově do budoucna ale zůstávám optimistický a věřím, že v sobotu vás pořádně potrápíme :-)

3. Ohrozí někdo nadvládu Barcelony a Realu ve Španělsku, kdo získá titul?

sebyk: Myslím, že v dohledné době nemá šanci nadvládu těchto dvou kdokoli narušit. Co se týče zázemí, kvality hráčů i finančních možností, je prostě Barca a Real jak z jiné galaxie. Obávám se, že ani kdyby se změnilo přerozdělování peněz za TV práva, tak je během několika příštích sezon nikdo neohrozí. Bohužel se z toho stala vážně liga dvou týmů. Alespoň že boj o ostatní příčky je čím dál tím zajímavější.

Co se titulu týče, obávám se, že faktor Mourinho letos konečně naplno zaboduje a vítězství v lize bude slavit Real …

ruty: Já se sebykem souhlasím, taky si nemyslím, že by v nejbližších letech někdo měl na to, narušit jejich nadvládu. My bychom sice rádi, ale pořád tu jsou naše ekonomické problémy a sotva se objeví nějaký opravdu dobrý hráč v našem kádru, tak přestupuje. Takto odešli Davidové Villa a Silva a teď třeba Mata. Dochází tedy k častým změnám na klíčových postech a mužstvu pak chvíli trvá, než se sehraje. Taková Malaga sice nemá finanční problémy (když není zrovna Ramadán), ale zas se mi zdá, že přivádějí spíš starší hráče a ti by mohli být náchylnější na zranění, takže na ty nejvyšší příčky to určitě nebude. Navíc by se měli z logického hlediska sehrávat ještě déle než třeba my, když obměnili snad celý kádr.

Barcelona sice nasbírala za poslední roky opravdu velkou hromadu trofejí a mohlo by dojít k uspokojení, ale jak bylo vidět ve španělském Superpoháru, tak i když nejsou v nejlepší formě, tak při nich stojí aspoň štěstí. Myslím si, že titul bude mít zase Barcelona.

4. Kdo naopak sestoupí?

ruty: Tady to může být také velmi vyrovnané. Ostatně jako minulý rok, kdy v posledním kole hrálo o ligovou příslušnost snad pět týmů. Namočeni budou zase jako tradičně Zaragoza, Santander, nováčci, nejspíš i Levante, které se minulý rok s nízkým rozpočtem vypořádalo velmi dobře. Rád bych tam viděl šejkovu Malagu, ale obávám se, že až takové problémy se sehráváním mít nebudou :-D Ale nějaké překvapení tam být může, tak jako minulý rok Depor. Každopádně trio sestupujících tipuju takto: Granada, Zaragoza, Rayo.

sebyk: Zaragoza myslím docela slušně posílila a s Aguirrem se udrží. Ale jinak souhlasím – boj o udržení bude letos hodně zajímavý. Moje vysněná trojka Málaga, Getafe, Zaragoza bohužel určitě nedopadne :-) Podle mě určitě sestoupí Granada a Racing, které doplní buďto Rayo, které dolů stáhnou finanční problémy, nebo Mallorca, kde nefunguje vůbec nic. Ostrované jsou ale doma silní a zužitkují zkušenosti z minulých let, takže to bohužel vidím na to Rayo.

ruty: Mně by setrvání Zaragozy v nejvyšší soutěži rozhodně nevadilo, ale obávám se, že budou ty sestupový příčky tak dlouho pokoušet, až nakonec spadnou. V první sezóně po návratu byli dlouho špatní, ale zimními posilami se zachránili, minulou sezónu byli špatní víceméně pořád, ale zase to nějak dopadlo. Tak uvidíme.

sebyk: Minulou sezonu je zachránil válec Gabi :-)

ruty: Tady asi někdo nenápadně poukazuje na posilu nejmenovaného týmu z Madridu :-D

sebyk: Nejlepší posila co se poměru cena/výkon týče za poslední dlouhá léta :-) Mám pocit, že jste o něj taky měli zájem ne?

ruty: My máme podle médií zájem snad o každého, kdo by mohl být jen trochu dostupný. O Gabim se taky něco psalo, ale to asi nebylo až tak vážné.

sebyk: To je taky pravda. Kapsy prázdný, ale nejradši byste skoupili půlku Evropy :-)

ruty: My ne, novináři by je k nám chtěli nacpat ;-)

sebyk: Však tak jsem to myslel ;-)

5. S jakým umístěním v této sezóně byste byli spokojeni u svého týmu?

sebyk: Spokojen bych byl s umístěním do čtvrtého místa, s čímž i tak trochu počítám. Upřímně řečeno si ale myslím, že kádr máme momentálně třetí nejsilnější v lize, tak třetí místo by potěšilo. Na druhou stranu horší než šesté místo by byl hodně veliký neúspěch, ale Atlético je na podobné věci mistr :-)

ruty: No tak vzhledem k tomu, že první dvě místa bude mít asi i nadále předplacené duo Barcelona a Real, tak je pro Valencii povinností bojovat o třetí příčku v tabulce a stát se “mistrem zbytku ligy”. Ostatně v posledních dvou sezónách klub pod Emeryho vedením na třetí příčce skončil, takže cokoliv jiného než zopakování tohoto výsledku by bylo zklamáním. Vzhledem k dluhům je třeba kvalifikovat se znovu do Ligy mistrů a vydělávat tam. Jestliže je však vyrovnaný boj o sestup, tak pohárovou Evropu to nebude jiné. Na třetí příčku může dosáhnout krom Valencie třeba právě Atlético, zajímavě posilující Sevilla, baskický Athletic, ona již dříve zmiňovaná Malaga a pak se každý rok objeví nějaké to překvapení jako minulou sezónu Espanyol a předtím Mallorca.

sebyk: Boj o Ligu mistrů bude hodně vyrovnaný, no. Myslím, že se do ní podívá právě Valencia a Atlético, ale to třetí místo vám bezesporu vyfoukneme … :-P

ruty: No to nevím, když už po dvou odehraných kolech na nás budete mít ztrátu pět bodů, to bude asi deprimující :-P

sebyk: Povíme si po zápase :-P A potřetí za sebou doma neporazit Atlético by bylo asi taky poměrně deprimující ;-) … Tak teď koukám, že snad dokonce počtvrté :-D

ruty: I se čtvrtfinále Evropské ligy (to ale doporučuji nepřipomínat :-P) by to bylo počtvrté, ale jak jsem psal výše, tak Santander měl před letošním zápasem na Mestalle s Valencií také dobrou bilanci ;-) A nevím jestli je rozhovor po zápase dobrý nápad, by možná chtělo kdyžtak až s několikatýdenním zpožděním :-D

sebyk: Aby si tu bilanci Atlético narozdíl od Santanderu ještě nevylepšilo ;-) Pravda – jak se znám, tak po zápase určitě potečou vášně proudem :-)

ruty: Tak to každopádně potečou, já jen doufám, že tím správným směrem pro Valencii ;-)

sebyk: Pokud směrem od vás potečou slzy, tak to bude jen v pořádku :-)

ruty: Jsem rád, že tě potěší naše slzy radosti :-D

sebyk: Tak jsem to zase nemyslel :-) Vaše slzy = naše radost …

ruty: Tak to vlastně po zápase budou moct být spokojeni všichni ;-)

sebyk: Kéž by tomu tak bylo :-)

6. Jak se vám líbí složení základní skupiny Ligy mistrů/Evropské ligy, kde účinkujete?

ruty: Moc ne. Chelseu jsem si příliš nepřál, Leverkusen taky ne a ze čtvrtého koše taky šlo určitě dostat slabšího soupeře než je Genk. Nebo třeba Plzeň a Valencia by mohla zase zavítat do Čech. Takhle přijede sice Barcelona, ale ta mě opravdu nijak neláká. Každopádně, i když to skupina bude jistě těžká, tak si myslím, že je v našich silách vybojovat postup do další fáze. Chelsea si postup jistě utéct nenechá, ale doufám, že bychom ji mohli v Lize mistrů konečně taky porazit. Moc se mi nelíbí, že začínáme na hřišti soupeře, i když toho papírově nejslabšího ze skupiny, ale třeba vstoupíme do LM tak dobře jako minulý rok proti Bursasporu.

sebyk: Vaše skupina rozhodně není jednoduchá, Bayer nebude jednoduchý soupeř, ale myslím, že byste měli jít bez větších problémů dále.

Na nás se při losu tentokrát opravdu usmálo štěstí – z prvního koše byla horší než Udine snad jen Kazaň, Rennes je taky hodně kvalitní soupeř (i když Hannover by byl ze třetího koše horší) a navíc nám tam teď UEFA místo diskvalifikovaného Sionu přihodila Celtic, který výkonností do čtvrtého koše určitě nepatří. Tomu říkám pravá skupina smrti, ale aspoň nás čekají zajímavé zápasy proti silným týmům. Postup dále by byl úspěch, ale přesto zůstává i povinností. Jen doufám, že se nebude opakovat ta neskutečná blamáž z minulé sezony.

ruty: Jj, nepěkně si s váma UEFA zašpásovala s tou výměnou Celticu za Sion. Ale zas na druhou stranu, když Celtic dokázal vyřadit Sion, tak Atlético by si s ním mělo poradit tím spíš. Měl by to být přinejhorším boj s Udinese o první flek ve skupině, ale máš pravdu, že pohárové podzimy Atlética v posledních dvou sezónách byly slušně řečeno špatné.

sebyk: Celtic jde sice dolů, ale doma je silný. Taky myslím, že si to rozdáme s Udine o první místo, pod Manzanem a hlavně s širším kádrem, který teď máme, to bude snad lepší než v minulých letech.

7. Kdybyste si mohli vybrat někoho z týmu soupeře do svého týmu, kdo by to byl?

sebyk: Ještě takové dva týdny zpátky bych řekl jednoznačně Juan Manuel Mata :-) Teď je to dobrá otázka. Myslím, že oba týmy mají většinu postů srovnatelně obsazené, naše největší slabiny jsou štít a brankář, takže bych se určitě nezlobil za Diega Alvese. Nic proti vašemu štítu Albeldovi, ale ten už hraje víc srdíčkem než nohama a hlavou :-) Pokud bych si ale opravdu mohl vybrat, asi bych vzal Roberta Soldada, kterého jsem do Atlética chtěl už několik sezon před tím, než přestoupil k vám. Pro mě je to jeden z top hroťáků Primery a myslím, že nám ještě zdaleka neukázal všechno. Navíc by jeho odchod do Atlética znamenal velké oslabení pro Valencii :-D

ruty: On Albelda taky nohama hraje, ale dost často formou zajetí do soupeře no :-D

Jinak koho tak chtít z Atlética? Naší největší slabinou je v posledních letech obrana, ale vzhledem k tomu, že Atlético v tomto směru v poslední době taky moc nevynikalo, tak moc není koho vybrat. Nyní mají nové posily do obranné linie, tak třeba se tam nějaký objekt pro závist fanoušků Valencie najde. Třeba pokud bude hrát dlouhodobě dobře Silvio na pravé obraně, tak si toho budeme určitě všímat vzhledem k našemu obsazení tohoto postu. Koho však Atléticu nejspíš nyní závidí hodně fanoušků ostatních klubů, tak to je Falcao z Porta. Uvidíme, jak mu to půjde ve Španělsku, ale dle mého se rozhodně neztratí. Dřív bych asi řekl i Reyese, ale nějak mně to jeho padání bez příčiny vadí čím dál víc. On je to sice ve fotbalu všeobecně rozšířený trend bohužel, a i u nás najdeme hráče s “horší stabilitou”, ale zdá se mi, že Reyes v tomto směru přece jen krapet vyniká. Samozřejmě kdyby hrál ve Valencii, tak bych si toho tolik nevšímal a asi by mi ani nevadilo :-D

sebyk: Reyes mě poslední dobou taky začíná lehce štvát, hraje hodně na sebe a s jeho “stabilitou” je to horší no :-) Snaží se holt převzít pozici Kuna jako největší hvězdy týmu, ale zatím mu to tak nejde. Snad se brzo vzpamatuje a dostane se do formy z jara …

8. Oba týmy prošly velkými změnami, co říkáte na posily soupeře? Jak hodnotí Valencianista kauzu Agüero a a co si naopak fanoušek Atlética myslí o přestupu Maty, oslabí to VCF?

ruty: Atlético posílilo dobře, o tom snad netřeba diskutovat. V případě Falcaa je to sice stálo ohromný balík peněz, ale po odchodu Agüera si to zaprvé mohli dovolit a zadruhé bylo pro fanoušky asi potřeba nějaké to velké jméno. Nakonec odešel i Forlán, takže dá se říct, že dvě největší hvězdy týmu byly najednou pryč a bylo potřeba zaplnit místo i z tohoto hlediska. Dalším novým velkým jménem je u Los Colchoneros Diego. V tomhle případě tedy já osobně nejsem takový optimista jako u Falcaa, už mi přijde krapet vyčpělý a nevím, jestli zrovna u Atlética najde novou motivaci. Tady by to pro Atlético mohlo být zklamání sezóny. Naopak pozitivem by mohl být druhý nový útočník Adrián. Na letním šampionátu U21 zářil, příprava se mu dařila … klidně by mohl být nejlepším mladíkem sezóny. Otázkou je jestli bude dostávat pravidelně příležitost v konkurenci, která nyní v Atléticu je. Oproti loňsku by měla být zpevněna i obrana Mirandou a Silviem, středních záložníků mělo Atlético sice vždy dost, ale nově příchozí Gabi by z nich mohl být i tak nejlepší pokud bude pokračovat ve výkonech ze Zaragozy.

Co se týče kauzy Agüero, tak to je pro fanoušky Atlética jistě bolestivá věc. Nelíbí se mi, když hráč předstoupí před veřejnost a řekne, že chce prostě pryč. Takovéto věci by měly probíhat uvnitř klubu. Na druhou stranu jsem četl, že Kun měl mít od vedení Atlética nějaký slib, že bude moci odejít, ale následně se k tomu vedení klubu nějak nemělo. Každopádně zamotaná situace a jako vítěz z ní nevyšel nikdo. Kun si pokazil jméno u fanoušků Atlética a vedení klubu na tom není o nic líp nejspíš. Nakonec aspoň štěstí pro hráče, že nešel do toho Realu, o kterém se taky spekulovalo, to by ho fandové Atlética jistě zatratili úplně.

sebyk: Tak tam šlo hlavně o jiná prohlášení Kuna – po tom, co líbal znak i pásku, několikrát prohlásil Atlético za vlastní domov, tak najednou řekl, že je mu klub vlastně ukradenej a že se už nikdy nevrátí. Udělal ze sebe lháře a žoldáka, korunu všemu nasadil tím, když řekl, že by se nebránil Realu. Na jednu stranu chápu, že ho dožralo naše vedení, na druhou si tohle hlavně vůči fanouškům neměl nikdy dovolit. Diego si myslím, že bude výhra. Vyčpělý podle mě není, naopak nabuzený. Má v podstatě poslední šanci zachránit kariéru, navíc je to jen hostování, a pokud nezaboduje, tak se vrátí zpátky k Magathovi. Hodně odnesl to, že ho v bývalých týmech stavěli mimo jeho post a měl statut největší hvězdy, která vždycky slízla neúspěch. Pokud mu dá Manzano volnost, tak bude Diego řádit.

ruty: Já jsem právě myslel, že ten Real nikdy on sám osobně nezmínil, že to jen prolétlo tiskem jako možná spekulace, kterých je vždycky víc než dost. Každopádně jak už jsem psal, vynucovat si přestup veřejnými prohlášeními se mi nelíbí.

sebyk: Zazněly věci jako, že “zájem Mourinha mě těší” apod., což si prostě jako hráč Atlética nemůžeš holt dovolit :-/

ruty: Tak to rozhodně, to uším fanoušků Atlética jistě neznělo pěkně.

sebyk: Co se Valencie týče, jsem opravdu hodně zvědavý, jestli změny z tohoto přestupového období jí půjdou k duhu, myslím ale, že moc ne a že tohle léto hodně spíše oslabili. Na jednu stranu Rami a Ruiz mají podle mě potenciál vyřešit kritický problém netopýrů s obranou, zvlášť Rami zadarmo je vynikající počin. Na tu druhou – Piatti je slušná posila, ale Matu nenahradí, Diego Alves je myslím při Guaitovi trochu zbytečný, příchod Barragána třeba vůbec nechápu – tam je zapotřebí větší kvality. Taky doufám, že Parejo bude pokračovat v bídných výkonech z jara :-) Canales by se mohl chytit, ale toho stejně zase vrátíte do Realu …

Matův odchod podle mě Valencii hodně oslabí, byl to rozdílový hráč, který dával spoustu rozhodujících nebo vítězných gólů, navíc kvanta připravoval svým spoluhráčům. Ale kdo by odmítl těch 30 milionů, že? Posily jako Piatti, Parejo nebo Canales rozhodně nejsou špatné, ale Matu s Joaquínem myslím nemají v dohledné době šanci plnohodnotně nahradit. Potenciál ale mají veliký, uvidíme.

ruty: Taky si myslím, že byl Mata pro nás důležitým hráčem, ale pro něj platí to, že nikdo není doma prorokem a v řadách fanoušků Valencie byl často spíše kritizován. Jemu nejspíš hodně škodilo, koho v sestavě nahradil. Takže na jednu stranu bych chtěl, aby se ukázalo, co pro nás Mata znamenal, ale zas na druhou doufám, že se prosadí nové posily a dokážou ho jakž takž nahradit, abychom netrpěli a nezhoršily se výsledky :-)

9. Od jaké posily ve vašem týmu si nejvíce slibujete a je nějaký nově příchozí, kterému příliš nevěříte?

sebyk: Všichni asi čekají, že zmíním jednoho z trojice Falcao, Arda, Diego, od kterých samozřejmě taky hodně čekám, ale oni budou potřebovat nějaký čas na adaptaci a nebudou to mít ze začátku jednoduché s tlakem. Od Falcaa samozřejmě očekávám, že nastřílí kolem těch dvaceti ligových gólů za sezonu, od Ardy že naváže na svoje neskutečné výkony z Turecka a od Diega to, že Atlético bude mít po skoro patnácti letech konečně svého playmakera, nejvíce si ale stejně možná trochu překvapivě slibuji od Gabiho. Co jsem měl tu možnost vidět na jaře v Zaragoze a teď v prvních zápasech za Atlético, on je hodně rozdílový hráč. Šéf středu zálohy, velmi inteligentní, dokáže dirigovat a vyhecovat spoluhráče, vytvořit pro ně šanci, zakončit střelou z dálky, nebojí se ani přitvrdit muziku. Skvěle navíc kope standardky. Od Gabiho si slibuji, že se stane novým lídrem týmu a věřím, že to i zvládne.

Myslím, že tohle přestupové období se nám celkově povedlo, kvalitně jsme posílili potřebné posty, nepřišel žádný úplně zbytečný hráč, a na druhou část otázky tak odpovím záporně.

ruty: Já si nejvíc asi slibuji od Pabla Piattiho. Ono to je dáno i tím, že od dob Claudia Lópeze mám slabost pro Argentince a Piatti je navíc podobně jako El Piojo malý a rychlý :-) Pravda, ne každý Argentinec mě potěšil, s Chorim Dominguezem to z různých důvodů nevyšlo. Dalším hráčem, od kterého čekám pozvednutí hry Valencie je Adil Rami, protože někdo snad už konečně musí zlepšit tu naši děravou defenzivu. Rami je navíc buldozer, který se dokáže pohybovat i v pokutovém území soupeře při našich standardních situacích a je tam nebezpečný, čili doufám, že budeme letos úspěšnější i v tomto hledisku. O Canalesovi všichni básní jaký je to talent, ale u něj jsem opatrný. Pamatuji se, že minulý rok, když někdy za Real nastoupil, tak ho fanoušci Bílého baletu příliš nechválili. Ale uvidíme, třeba prokáže svůj nesporný talent. Každopádně se mi taky vůbec nelíbí forma jeho hostování u nás. Pokud bych měl jmenovat někoho, komu nevěřím, tak by to byl nejspíš již sebykem zmiňovaný Barragán. Nejsem si jist, že by právě tento hráč měl zlepšit bídu, kterou máme na pravém kraji obrany. Příchod Diega Alvese taky nepovažuji za úplně potřebný, ale nestál moc a je kvalitní, takže nyní bude už jen záležet, jak případně překousne pozici brankářské dvojky. Úplně mě však naštval příchod dalšího gólmana, Cristiana Pereiri. S tím je počítáno jako s trojkou áčka a že by měl chytat pravidelně za rezervu. Dle mého názoru by však tuto roli naprosto v klidu zvládl Saul, který minulou sezónu za VCF Mestallu chytal velmi spolehlivě a tohle mi přijde jako nepěkný podraz na něj.

10. Jaký si představujete průběh sobotního zápasu, výsledek a jakou sestavu nasadí trenér vašeho oblíbeného klubu?

ruty: Začnu od poslední části otázky, i když proniknout do Emeryho mysli a dobře odhadnout jakou sestavu nasadí není nijak lehké :-) V bráně bude nejspíš Guaita, v obraně by měl být jistotou Rami, ale kdo bude hrát s ním je hodně těžká otázka. Pokud se Bruno dokáže uzdravit, tak bude hrát pravý kraj nejspíše on a Barragán bude na střídačce. Ruiz by se mohl do základu protlačit a vlevo nejspíš Mathieu. Před obranou duo Topal, Tino Costa a dále trojice Pablo, Canales, Piatti. V útoku Soldado. V přípravě Emery zkoušel i systém 4-3-3, kdy hrál nalevo Jonas a dařilo se mu, takže je možné, že se do sestavy na úkor Piattiho protlačí on. Každopádně doufám, že radši Emery nasadí osvědčené 4-2-3-1, protože v ostrých zápasech se 4-3-3 nikdy příliš neosvědčilo.

Co se týče průběhu zápasu, tak nejlepší by bylo, když bychom na Atlético vlítli od první minuty a do konce zápasu je nepustili na naši polovinu :-D Bohužel tak se nám to určitě nepovede, ale nějaký počáteční nápor bychom vyprodukovat mohli. Hlavně i s ním budeme muset být opatrní, protože pokud bychom se hrnuli do útoku bezhlavě a vzadu zůstala pootevřená vrátka, tak by to mohlo dopadnout špatně. Našich chyb v obraně dokázal využít už Santander a Atlético má přece jen vyšší kvalitu. Postupem času se hra vyrovná a myslím, že žádný tým nebude mít výrazně navrch. Pokud by se nám podařilo dát gól, tak by sice soupeř mohl znervóznět, ale zároveň bychom my přešli k pasivnější taktice a ta už se nám mnohokrát nevyplatila. Vzhledem k ofenzivní kvalitě obou týmů bychom se snad mohli dočkat zajímavějšího výsledku než bezgólové remízy a zároveň také očekávám úrodu žlutých karet a nepřekvapila by mě ani karta červená či penalta. Zápasy s Atléticem jsou holt vyhrocené občas.

Výsledky nerad tipuju, obzvlášť proto, že většinou zápas dopadne jinak než říkám, takže bych nejspíš měl říct, že vyhraje Atlético :-D Nesnížím se ale k této nekalé taktice a řeknu výsledek jak si myslím, že zápas dopadne: 3:2 pro domácí Valencii, góly Soldado, Piatti, Mathieu, za Atlético Falcao (pokud už mají vyřízené ty přestupové papíry v Atléticu) a Diego (když jsem ho tu tak kritizoval) :-)

sebyk: Já taky očekávám tradičně vyhecované utkání, myslím, že poslední dobou je mezi Netopýry a Atléty docela slušná rivalita :-) Souboje mezi Valencií a Atléticem většinou nabízí pohledný fotbal nahoru-dolů, plný šancí, pěkných akcí a zákroků – náboj tomu rozhodně chybět nebude. Myslím, že Netopýry doma pořádně potrápíme, oba týmy se navzájem hodně prověří. Tři roky jsme na Mestalle neprohráli, z brejku určitě nějaký gól dáme. V sobotu budu věřit v další remízu, tipnu si 2:2.

Nad sestavou visí hodně veliký otazník – otázkou je, kdo doplní Álvara na stoperu, kdo nastoupí v bráně a hlavně zda již v základu nastoupí Falcao, Arda a Diego. Myslím ale, že všichni tři začnou na lavičce a na plac půjdou v závěru nebo v kritické situaci. Atlético určitě nastoupí v Manzanově novém systému 4-3-3, základní sestavu bych viděl následovně: CourtoisSílvio, Domínguez, Perea, Filipe – Mario, Gabi, TiagoSalvio, Adrián, Reyes.

ruty: Tak budem hlavně doufat, že to bude pěkné utkání, které nebudou tradičně kazit španělští rozhodčí a že uvidíme nějaké ty góly. Jinak děkuji za spoluúčast na rozhovoru :-)

sebyk: Taky díky, snad se zápas povede a ke spokojenosti obou týmů se budou body dělit :-)

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.