Atlético Madrid CZ/SK

Trio hráčů Atlética mistry Evropy do 19 let

17/07/2012 14:21 // Sebyk // 634 zobrazení

Španělsko si připsalo další trofej na reprezentančí úrovni a byli u toho i hráči Atlética. Trio Saúl Ñíguez, Javi Manquillo a Óliver Torres dopomohli týmu La Rojy k obhajobě triumfu na mistrovství Evropy do 19 let, kterým Španělé prošli bez ztráty kytičky. Ve finále díky brance Jesého, útočníka Realu Madrid a nejlepšího střelce turnaje, porazili výběr Řecka a mohou se radovat.

Všichni tři hráči Atlética patřili do základní sestavy a to i přes to, že hráli mezi hráči o rok nebo dokonce dva staršími. Závěrečný turnaj však pro mladíky Rojiblancos nepěkně poznamenala vážná zraněníJavi Manquillo musel již ve druhém zápase základní skupiny odstoupit pro potíže s kotníkem, Saúl, který byl vůdcem trojčlenné zálohy La Rojy a odehrál skvělý šampionát, pak kvůli zranění kolenních vazů v semifinále s Francií přišel o finálové klání.

Největší pozornost se dostala ale jiné složce záložní řady – Óliveru Torresovi. Ač o dva roky mladší než většina hráčů na turnaji, talentovaný tvůrce hry patřil spolu s Gerardem Deulofeuem z Barcelony a Jesém Rodríguezem z Realu bezesporu ke třem nejlepším hráčům vítězného týmu. Óliver ohromil zejména svým přehledem a přesnými přihrávkami, pro své spoluhráče ostatně na turnaji připravil tři branky. Odměnou za povedené výkony mu byla včerejší překvapivá pozvánka od trenéra Simeoneho k letní přípravě s prvním týmem.

Óliverův výkon proti Řecku

Óliverův výkon proti Portugalsku

Óliverův výkon proti Francii

Komentáře (1)
  1. ten oliver je vazne valec, neskutecny *POCTA* to s jakou eleganci a lehkosti rozdava pasy, to se jen tak nevidi a v jeho veku uz vubec ne. na to, ze je mu 17, je neskutecne takticky a herne vyspelej, jeho herni cit je neskutecnej, fakt se tesim, co predvede v becku. potrebuje akorat trochu nabrat kondici, jeho jedinou slabinou je fyzickej fond – pozvanka do simeoneho pripravy je vynikajici zpravou…
    saul nad vsechny na hristi vynikal svou taktickou a mentalni vyspelosti, v 18 letech neskutecny. vsechno ridil, dirigoval…sice nema techniku, rychlost nebo sikovnost deulofeua nebo jeseho, ale ma nad nimi navrch prave v taktice a mentalnich schopnostech, ktery tem dvema solistum naprosto chybi. vidim ho fakt jako budouciho vudce zalohy, mozna kapitana, typove mozna trochu gabiho, ale ma na to, aby to dotahl tam, kam to gabi nakonec nedotahl :D
    velka skoda manquilla :( ten kluk zacina mit potize se zranenimi, snad se mu zacnou odted vyhybat…


Komentáře

No trackbacks yet.