Atlético Madrid CZ/SK

Třetina ligy je téměř za námi. Jak si vedli stopeři?

29/11/2011 00:40 // Andres // 495 zobrazení

Gregorio Manzano už víceméně ukončil fázi oťukávání svého týmu a přestává s rotováním mužstva. Jedinou výjimkou je stoperská dvojice. Tam kouč Atlética vyzkoušel už čtyři různé dvojice, stálý pár však stále nenašel.

Ve svém kádru má trenér z Jaénu hned pět stoperů. Z nich jediný Jorge Pulido ještě letos neokusil boj v Primeře. Ze zbylých čtyř středních obránců dal Manzano v La Lize dohromady dvojice PereaDomínguez (1 zápas, 0 inkasovaných gólů), Miranda-Domínguez (5,5 Z, 6 IG), Miranda-Godín (3 Z, 9 IG) a Godín-Domínguez (3,5 Z, 5 IG).

Pokud se podíváme na statistiky, nejnasazovanějším a zároveň nejúspěšnějším stoperem je momentálně s 9 odehranými zápasy a průměrem 1,2 inkasované branky na zápas Álvaro Domínguez. Ten vyniká ale i v jiné disciplíně. Se třemi vstřelenými brankami je třetím největším kanonýrem Colchoneros. Nejpevnější stoperskou dvojici pak, pokud nepočítáme jednozápasovou variantu s Pereou, tvoří spolu s Mirandou, se kterým drží průměr pouze na 1,1 inkasované branky na zápas.

Letošní sezónu odstartoval Gregorio Manzano s dvojicí tvořenou Pereou a Domínguezem. S Kolumbijcem se ale letos počítá spíše jako se druhou variantou na pozici pravého beka, a tak jej přes udrženou nulu proti Osasuně nahradil trenér nově příchozím Mirandou zatímco Godín nebyl stále 100% fit. Tato dvojice inkasovala ve třech po sobě jdoucích zápasech pouze jeden gól ve Valencii, v 6. kole proti Barceloně však Manzano překvapivě ve fungující dvojici nahradil Domíngueze uruguayským stoperem a všichni dobře víme, jak to dopadlo.

Odchovanec cantery Atlética se hned další zápas vrátil do sestavy a to taky přineslo své ovoce. Nejprve spolu s Godínem udržel nulu proti Seville, pak s Mirandou proti Granadě. Následně Španěl opět vypadl, tentokrát pro menší zranění a do té doby na výjimky výborná defenzíva Colchoneros se začala rozpadat. Proti Mallorce sice duo Godín-Miranda dovolilo soupeři vstřelit jen jeden gól a to ještě z penalty, v Bilbau proti místnímu Athleticu si ovšem vysloužilo zejména kvůli tristním chybám třígólový příděl.

S dalším návratem Domíngueze do sestavy se Atlético opět zvedlo a za doprovodu Godína, který začal dostávat přednost jako partner 22letého odchovance, inkasovalo od Zaragozy jeden gól, zatímco tři vstřelilo. Stejná dvojice nastoupila i do mače s Getafe a v prvním poločase připustilo jednu branku. El Faraón však musel v poločase odstoupit a s Mirandou na hřišti Atlético brzo dostalo druhý gól a oslabený soused z Madridu nakonec přidal i třetí. V příští zápase, kdy Atlético hostilo Levante, Domíngueze opět doprovodil na hřišti Brazilec, který v létě přišel zadarmo ze São Paula, a opět se rozhodně nevyznamenali, když nechali tým z Valencie vstřelit dva poměrně snadné góly.

Nyní se konečně dostáváme k prozatím poslednímu zápasu, kdy na Santiago Bernabéu hostil Atlético Real Madrid. Navrátivší Godín spolu se stálicí v podobě Álvara Domíngueze statečně bojovali, v prvním poločase neudělali větších chyb a drželi nadějný nerozhodný stav. V druhé polovině zápasu však vyrobil Uruguayec ve službách Rojiblancos tři hrubice, jednou z nichž byl i penaltový zákrok, po které byl odměněn červenou kartou, a rázem měla doposud solidní stoperská dvojice o tři branky na svém kontě navíc. Miranda, který hříšníka nahradil, už další gól nepřipustil. Můžeme tedy očekávat, že rotující kolotoč bude pokračovat a z obliby taktika jménem Manzano nyní pro změnu na nějakou dobu vypadne Diego Godín?

Komentáře (2)
  1. myslim, ze to mluvi vic nez jasne – z alvara se konecne stava lidr obrany, navic si nepamatuju, ze by udelal za tenhle rok vetsi chybu. proti getafe byly ty goly vina tiaga, respektive mirandy a ardy, proti realu se domi v podstate taky na zadnym vetsim pruseru nepodilel. az si sedne s mirandou a ten se prizpusobi tempu primery, tak by to mohla bejt hodne slusna dvojice. pokud to teda manzano prestane kurvit tema svejma rotacema a godin si brzo sbali svoje saky paky…
    a nemuzu si pomoct, ale rad bych jeste videl dvojici perea-dominguez, podle me k sobe docela sedi… O:-)

    • Je docela ale zvláštní, že do zápasu s Realem byla právě dvojice Domínguez-Godín ta nejpevnější…Godín ale šel hodně dolů, teď se začínají vynořovat spekulace, že se o něj zajímá i Arsenal, Liverpool a Bayern, tak doufám, že to vyjde a my vemem třeba Botíu :)
      Pereu s Domim bych taky rád viděl víc, vždyť oni byli nedílnou součástí týmu, který vyhrál EL a šlo jim to…


Komentáře

No trackbacks yet.