Atlético Madrid CZ/SK

Torres: Nejde tu jen o body, ale také o sebevědomí. Jdeme pro výhru.

06/02/2015 19:55 // Andres // 616 zobrazení // zdroj: as.com

Torres a KikoByl to El Niñův idol, krátce spolu také sdíleli kabinu. Nyní dostal legendární útočník Kiko za úkol vyzpovídat v rozhovoru Fernanda Torrese, zavzpomínat na staré časy a hlavně probrat, co je v Atléticu Madrid za ty roky jinak.

Změnilo se Atlético hodně od tvého odchodu?

Nesmírně a je to jen dobře. Když se vyhrává, všechno jde jednodušeji. Včetně věcí, které mohou být trnem v oku, když se výsledkově nedaří. Ty jsou teď, když jde všechno dobře, přehlíženy. Klub šel nahoru ekonomicky i ze sportovního hlediska, vylepšil svá zařízení, hrají zde hráči na vyšší úrovni. Okolo klubu teď pracuje mnohem víc lidí, kteří z něj mohou udělat světovou značku. Když jsem odešel do Anglie, tak se mě lidi běžně ptali – hrál jsi za Real nebo Atlético? Teď všichni ví, kdo je Atlético Madrid.

Byl klíčem pro tuto změnu Cholo?

Myslím, že ano. Tým začal růst už několik let předtím, vyhráli Evropskou ligu a Superpohár. Klub se dostal na úroveň, na jaké zazářily i Valencia a Sevilla, ale ty se pak vytratily. Cholo však přinesl stabilitu a tu úroveň udržel.

A co ty? Jak jsi na tom fyzicky? V Itálii na tobě bylo vidět, že si fotbal neužíváš. Byla ta otázka psychiky nebo fyzičky?

Šel jsem tam s očekáváním, které nebylo naplněno. Odcházel jsem do Itálie, abych hrál a abych byl důležitým hráčem, ale tak jsem se nikdy necítil. Pořád jsem pendloval mezi lavičkou a hřištěm. Na něčem takovém jsme se ale na začátku nedomluvili. Jednání s vedením AC bylo na excelentní úrovni, ale když vidíte, že se vaše situace nelepší, začne vám to vadit.

Pamatuju si tě ještě jako podavače míčů. Byl jsi ještě kluk a já jsem neviděl tvou budoucnost dál než na tom trávníku, který jsi nedávno líbal. Co se ti při tom honilo hlavou?

Přemýšlel jsem o tom hodně dlouhou dobu. Všem jsem říkal: „Chci se vrátit na Calderón a rozloučit se v červenobílé.“ Uplynula dlouhá doba a nejdřív jsem se snažil nesledovat dění v klubu, protože když jsem na Atlético myslel, chybělo mi. Cítil jsem, že to musí dopadnout tak, že se nakonec vrátím, ale jak roky běží, toužíte po tom čím dál víc. Člověk má pocit, že má pocit určité identifikace s tímto klubem. Soucítíte, když prohrávají, ale když vítězí, máte radost. Naštěstí šlo všechno dobře. Byl jsem nadšený z finále Copy a když vyhráli La Ligu, naopak finále Ligy mistrů jsem si protrpěl.

10945676_916547385031470_4606690666168435134_o

Moc dobře víš, co Cholo dokázal. Přišel jsi jako další dílek skládačky, ne abys byl hlavní hvězdou týmu. Asi si jsi vědom své pozice v týmu…

To, že to bylo dříve naopak, byl naopak jeden z důvodů, proč jsem tehdy odešel. Žádný hráč nemůže stát nad týmem, pro žádného hráče nemůže dřít celý tým. Tým šampiona musí být především týmem. A když to jde týmu, šlape to i jednotlivcům. A přesně o to v Atléticu nyní jde. Bylo zde mnoho hráčů, kteří se mohli zdáti být nepostradatelným, ale odešli, přitom tým jede dál. To je velmi důležité. Tým nevyhrává kvůli tomu, jaké má jednotlivé hráče, ale proto, že má kádr, nějakou strukturu a mentalitu. Pak musíte tvrdě pracovat a věřit tomu, co děláte, a to umí Cholo z hráčů dostat.

Jde to vidět především v derby. Tým má mnohem více sebevědomí. Dříve tým vyšel z kabiny a hráči už v hlavách prohrávali 1:0. Teď jsou optimističtí hráči i fanoušci.

Poznáte to na tom, že se lidi těší na zápas. Je to proto, že teď se s nimi můžeme měřit. Jdeme na hřiště s tím, že chceme vyhrát, a ne čekat na to, co se stane, jako to bylo dříve. Máme jasno v tom, že máme šanci vyhrát, a lidi to ví.

Tři body proti Realu Madrid nejsou to samé, co proti jinému týmu. Pro Atlético je to jako finále, ne?

Výhra by byla velmi důležitá. Pokud se to nepodaří, co se dá dělat, do konce ligy ještě zbývá hodně zápasů. Nejde tu ale jen o body, nýbrž také o sebevědomí. Porazit znovu Real znamená podstatně se přiblížit čelu tabulky a do dalších zápasů bychom šli s úplně jiným přístupem. Fotbal je koneckonců především o týmové dynamice a tu přes vyřazení v Copě máme stále na velmi dobré úrovni.

Komentáře (2)
  1. ,,Porazit znovu Real znamená podstatně se přiblížit čelu tabulky a do dalších zápasů bychom šli s úplně jiným přístupem.,, jaky iny pristup? kazdy zapas ma byt pro vas finale takze zadne flakani i keby ste vyhrali i keby ste prehrali *SAKRA*

  2. S tím AC je to směšné. Když hrál hovno, tak asi po právu hodili na lávku, co si myslel? Doufám, že brzo začne plakat, že ani v Atléticu nehraje základ…to věřím, že se ale nestane


Komentáře

No trackbacks yet.