Tam, kde to začalo

05/05/2012 18:23 // Andres // 563 zobrazení // zdroj: as.com

Dnešní utkání bude pro Diega Simeoneho něčím výjimečným. Právě proti Málaze se takřka čtyřmi měsíci postavil na lavičku Atlética Madrid poprvé. Nabízí se tak malé bilancování a porovnání s jeho předchůdcem Gregoriem Manzanem.

Tehdy to skončilo 0:0, hned ale byl vidět obrovský posun ve hře Colchoneros. Bojovnost, rychlá řešení místo držení míče bez nápadu nebo téměř geniální nápad usadit Juanfrana trvale na pozici pravého obránce. To vše můžeme Argentinci, který nedávno oslavil 42. narozeniny přisoudit. Skončily s ním také tolik kritizované rotace, na to však možná v závěru sezóny pochopitelně unavené Atlético doplácí.

Výsledkově by to ale mohlo být větší terno, pokud počítáme jen ligu. Gregorio Manzano byl u kormidla Rojiblancos 16 kol s bilancí 5 výher, 4 remízy, 7 porážek. S 19 body byl jen 4 body od sestupu, 10 jich naopak chybělo do Ligy mistrů.

Cholo od svého nástupu během 20 hracích dnů přidal bodů 31 a ztrátu na milionářskou soutěž pro první čtyři celky tabulky stáhl na 5 bodů, zde však možná hrála větší roli nevyrovnaná forma všech konkurentů. Diego Simeone se tak momentálně může pochlubit bilancí 8-7-5, nutno však podotknout, že Atlético mělo ve druhé polovině mnohem jednodušší los a většinu těžších soupeřů potkalo na téměř nedobytném Calderónu.

Atlético ztrácí zápasy v posledních 15 minutách

Za argentinského trenéra se rozmohl ale jiný neduh. Když Carlos Vela z Realu Sociedad ve středu v 91. minutě vyrovnal na 1:1, byl to 14. gól inkasovaný v poslední čtvrthodině zápasů této ligové sezóny. Ze všech 45 obdržených branek je to těžko zanedbatelných 31%.

Jen v pěti případech se změnil bodový zisk Colchoneros, hned čtyřikrát se to ovšem povedla za Diega Simeoneho. Nejprve ztratilo Atlético vyrovnaný stav na Coliseu zrovna když se tlačilo do ofenzivy za plným bodovým ziskem. Diego Castro tehdy proměnil penaltu a získal pro Getafe vítězství 3:2. Další podobná ztráta přišla až o několik měsíců později, když na stadion Vicenteho Calderóna přijela Barcelona. Messiho nechvalně proslulý přímý kop na 2:1 pro hosty znamenal další ztrátu možného bodového zisku.

Obzvláště v poslední době ale možná právě díky únavě v důsledku zrušení pravidelných rotací má Atlético problémy s koncentrací v závěrečných minutách. Na La Romaredě Diego Godín v poslední minutě nastavení daroval Zaragoze hloupým zákrokem penaltu, kterou Apoño přetavil ve tři body. Všichni pak máte jistě ještě čerstvě v paměti, jak Rojiblancos ztratily téměř jisté výhry na hřišti Betisu a doma s Realem Sociedad . Sedm ztracených bodů. Sedm bodů, díky nimž mohli Colchoneros pohodlně bojovat o třetí příčku.