Atlético Madrid CZ/SK

Syndrom velkých zápasů

21/02/2015 13:07 // Atletico de Madrid // 426 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Neymar slaví gól v Oblakově síti.

Neymar slaví gól v Oblakově síti.

Alético v minulém kole zaslouženě prohrálo na hřišti Celty. Fotbaloví fanoušci byli tímto výsledkem poměrně překvapení, neboť přišel pouhých sedm dní poté, co Rojiblancos čtyřgólovým debaklem znemožnili Real Madrid. I když Simeonemu chyběli dva klíčoví hráči, zdálo se, jako by jedenáctka borců na hřišti k celému utkání přistoupila úplně jinak, než před týdnem k zápasu s odvěkým rivalem.

Situaci rozhodně nepomohla Simeoneho nevšední taktika, která efektivně zrušila celou přechodovou fázi. To však neomlouvá laxní přístup fotbalistů, který jsme mohli vidět od úvodního výkopu až do závěrečného hvizdu. Odevzdanost mužstva by snad šlo pochopit v pokročilejších fázích utkání, pokud by taktika vůbec nefungovala, Simeone však o poločase celý systém změnil k lepšímu a bylo na hráčích, jak dokáží jeho pokyny plnit. I přes mírné herní zlepšení z toho ve druhé půli byly dva góly v síti červenobílých.

Nabízí se otázka, co se to tedy děje. Mužstvo rozhodně má svou kvalitu, jak opakovaně dokazuje v Lize mistrů či proti Realu Madrid. Stejně tak je Simeone výborným koučem a své občasné taktické omyly dokáže velmi rychle napravit. Únavou by šly vysvětlit kolísavé lednové výsledky v rytmu víkend – středa – víkend. Ze zápasu ve Vigu si však nelze odnést jiný dojem, než že se hráči na celý zápas prostě vykašlali.

Pokud se podíváme na letošní výsledky, nejde o nic výjimečného. Po dobrém výsledku z důležitého zápasu jako by vždy přišlo jakési opojení, které hráčům dodává pocit nadřazenosti nad soupeřem a nedovoluje jim zařadit vyšší rychlostní stupeň. Posuďte sami. Atlético letos prohrálo již osm zápasů, z nichž hned pět následovalo po skvělém výsledku z velkého zápasu.

Po skvělém výsledku ve velkém zápase následuje útlum. Zdroj: atleticofans.com

Je samozřejmě pravda, že v několika těchto zápasech zvolil Cholo špatnou taktiku. Třeba ligová prohra s Barcelonou může jít na vrub jeho příliš ofenzivnímu přístupu k zápasu, proti Villarealu zase špatné složení útočné dvojice. Jedno z možných vysvětlení také může spočívat v tom, že Simeone klade na některé zápasy větší důraz, než na jiné, což se přenáší na laxní přístup mužstva na hřišti.

Tento vzorec zhoršených výsledků po velkých výhrách je však již do očí bijící. Onen přístup hráčů může být právě tím důvodem (a rozdílem oproti loňskému ročníku), proč se Atléticu vzdaluje letošní ligový titul. Útěchou nám může být skutečnost, že po každé takové prohře následoval zlepšený výsledek a návrat na vítěznou vlnu. Dnešní utkání s Almerií proto může být dobrou sázkou na pohodlnou výhru Colchoneros.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.