Atlético Madrid CZ/SK

Švýcarský soud nařídil zastavení skupiny I, UEFA to odmítá

17/09/2011 22:46 // Andres // 535 zobrazení

Soudní bitva mezi FC SionemUEFA Celticem pokračuje! Poté, co UEFA vyřadila švýcarský klub z Evropské ligy kvůli neoprávněnému nasazení pěti hráčů v prvním kole proti Celticu a nahradila jej právě skotským klubem, vrací FC Sion a švýcarské civilní soudy úder.

V pátek vydal soud v kantonu Vaud předběžné opatření, kterým požaduje anulování výsledků a nařizuje pozastavení skupiny I, dokud se spor nevyřeší. Atlético tak může v nejkrajnějším případě přijít o tři body z utkání s Celticem!

Tento verdikt vyšel jako reakce na to, že se UEFA rozhodla ignorovat rozhodnutí švýcarského soudu ze 13. září, který nařizoval znovupřijetí Sionu do Evropské ligy, s tím, že se necítí tímto verdiktem vázána a neměla šanci poskytnout vlastní důkazy. Další slyšení v této věci je naplánováno na 27. září, pouhé dva dny před dalším hracím dnem.

Které straně bude dáno zapravdu je těžko říct. Sion dostal roční zákaz nakupovat hráče už v roce 2009, ale v platnost měl vejít až letos v lednu. Švýcarský klub argumentuje tím, že si zákaz odpykal už v předchozích obdobích, s tím však neuspěl u mezinárodní sportovní arbitráže CAS. Proto se klub obrátil na civilní soudy ve Švýcarsku. Tamější civilní soud rozhodl naopak ve prospěch Sionu a vydal předběžné opatření, které dovoluje hráčům hrát ve švýcarské lize.

Do jaké míry se jurisdikce švýcarských civilních soudů dotýká UEFA, zůstává otázkou. Její vedení odmítá jakékoliv zásahy civilního soudnictví do fotbalu, problémem však může být, že UEFA i FIFA sídlí právě v zemi helvétského kříže a ta jim navíc poskytuje značné daňové výhody. Nerespektování justice je tak může přijít pěkně draho.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.