SuperMario Mandžukić hattrickom zničil Olympiakos!

27/11/2014 10:27 // Mindrot // 624 zobrazení
Mandžukić bol nezastaviteľný.

Atlético si až do dna vychutnalo odplatu za zbabraný zápas v Grécku a Míchelovým zverencom nasúkali hneď štvoricu gólov. Po skorom otváracom zásahu od Raúla Garcíu si premiérový hattrick Atlética v Lige majstrov zaknihoval chorvátsky bombardér Mandžukić, jasná výhra spolu s víťazstvom Juventusu znamená, že Atléti si v predstihu zaistili účasť vo vyraďovacej fáze milionárskej súťaže, pričom majú prvenstvo v skupine A vo vlastných rukách. Zápas, kde domáci dominovali od prvej do poslednej minúty mohol pritom skončiť aj výraznejším rozdielom, aj tak však Calderón zažil jeden z najlepších výkonov svojich miláčikov v prebiehajúcej sezóne.

Hneď v úvodných chvíľach zápasu visel gól na vlásku, Mandžukić, nastupujúc aj napriek zranenému krku však nedokázal potrestať zmätok v šestnástke hostí. Čo sa nepodarilo Chorvátovi, to o pár minút neskôr napravil Raúl García. Juanfran skvelo nacentroval zo svojej pravej strany, nebezpečenstvo však hostia zažehnali a loptu mal pohodlne na kopačke gólman Roberto - ten však akoby zabudol, za koho hrá a naservíroval prihrávku späť na Juanfrana, ktorého druhý center usmernila do siete domáca osmička. Po otváracom góle nasledoval súvislý domáci tlak, hostia si nedokázali poradiť najmä s pravou stranou Colchoneros a zo skvelej súhry Ardu a Juanfrana plynul jeden center za druhým. Grécky šampión popri tom v obrane kopil chybu ku chybe a po jednej z nich burácali tribúny Calderónu po druhýkrát.

Ak sme totiž chválili Juanfrana, bolo by nespravodlivé opomenúť, že fantastický výkon podal na opačnej strane aj Cristian Ansaldi. Práve center z jeho dielne smeroval pred Roberta, pri odprataní pomerne ľahkej lopty fatálne zlyhal Botía a Mandžukić si musel pomyslieť, že predčasne prišli Vianoce, z päťky pohodlne poslal loptu druhýkrát do siete. Prvý polčas ukončil dobrou šancou Arda, nedokázal však zvýšiť na trojgólový rozdiel, domácich to ale nemuselo mrzieť. Kouč hostí Míchel cez prestávku vykonal dve zmeny smerujúce k posilneniu defenzívy, ani tie nedokázali zastaviť skvele fungujúci domáci stroj.

Bolo len otázkou času, kedy Atléti udrú znovu. Tretí zásah pridal po presne načasovanom Ardovom centri opäť Mandžukić typicky hlavou k zadnej tyči. Hattrick zavŕšil domáci forvard už o tri minúty neskôr, tentoraz po štandardke - Gabiho center smeroval do klbka hráčov pred Robertom, Mandžukić opäť kraľoval vo vzduchu a zavesil na 4:0. Išlo o piaty Mariov gól v piatich zápasoch Ligy majstrov a po slabšom rozbehu chorvátsky tank ukazuje, že je v jeho silách nahradiť v produktivite Diega Costu. 20 minút pred koncom za obrovského aplauzu odchádzal z hry, na trávniku ho nahradil Griezmann.

Francúz vzápätí mohol zavŕšiť manitu, po nádhernej Juanfranovej akcii však z tesnej blízkosti hlavičkoval nad. Pár minút na to už ale 23 ročný odchovanec Errealy rozvlnil sieť, jeden z množstva centrov ho našiel nekrytého na zadnej tyči a hlavou poslal loptu mimo dosahu bezmocného Roberta, arbitri stretnutia však Griezmannovi skalili radosť, keď postavenie ďalšieho striedajúceho Raúla Jiméneza posúdili ako ofsajdové napriek tomu, že sa Mexičan vôbec nedotkol lopty. Jednoznačnú výhru domácich už ale tak či tak nedokázalo nič ohroziť a jediným čiernym bodom zápasu ostáva zranenie Tiaga, ktorého cez prestávku musel nahradiť Mario Suárez. Atléti o dva týždne cestujú do Turína, kde im na prvenstvo v skupine A stačí neprehrať viac ako o jeden gól či akýkoľvek lepší výsledok.