Střídající Elias příblížil Atlético postupu

19/08/2011 16:15 // Sebyk // 401 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético Madrid včera na stadionu Vicente Calderóna porazilo portugalskou Vitórii SC 2:0, když oba zásahy si připsal střídající Elias Mendes, který tak zajistil svému týmu solidní náskok do odvety. U obou gólů brazilskému středopolaři asistoval mladík Adrián López, který má zatím ve třech soutěžních zápasech za Atlético neskutečnou bilanci jednoho gólu a čtyř asistencí.

Atlético bylo od počátku aktivnějším týmem a Vitórii až na výjimky k ničemu nepouštělo. První vyložené gólové šance se dočkalo ve 22. minutě, když si Tiago zpracoval míč na prsa a svými nůžkami div že nenapodobil legendární trefu Brazilce Rivalda. Atlético dále svého soupeře přehrávalo a tlačilo, po půl hodině se opřel do míče výborně hrající Sílvio a jeho ránu stáčející se do růžku branky zastavilo až břevno! Hosté si v průběhu první půle v podstatě nevypracovali větší šanci a vzhledem k tomu, že Atléticu v koncovce nepřálo štěstí, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

O poločasové přestávce dostali fanoušci Atlética pořádnou dávku endorfinů, když se na světelné tabuli na stadionu objevilo, že madridský klub definitivně získal kolumbijského snipera Falcaa. Do druhé půle vstoupilo Atlético podobně jako zakončilo tu první – drželo míč na svých kopačkách a snažilo se překonat obranu hostí. Mohla to být však paradoxněVitória, která se mohla ujmout vedení, to by však jeden z jejích útočníků nesměl zakončit nadějný brejk střelou zblízka do tyče Joelovy brány.

Velká rána pro hosty však přišla v 64. minutě, kdy João Paulo uviděl po hrůzném zákroku na Adriána poprávu červenou kartu. Jen o dvě minuty později pak na hřiště přišel Elias, muž, který změnil osud celého utkání. Brazilec byl na hřišti sotva minutu a už se mohl radovat z gólu – s míčem uprostřed pokutového území začaroval Adrián, poslal přesný centr na zadní tyč, kde se Elias hlavou nemýlil – 1:0. Chvíli nato mohl naše vedení zvýšit kapitán Álvaro Domínguez, jeho hlavička po rohu se však opřela jen o břevno.

A tak muselo o pět minut později znovu zaúřadovat smrtící duo Adrián – Elias: první jmenovaný zpracoval ve vápně míč, pokryl jej před obráncem soupeře a poslal parádní přihrávku do druhé vlny nabíhajícímu Eliasovi, který míč umístil přesně k tyči. Brankář hostí neměl sebemenší šanci. Brazilec mohl včera v noci dokonce zkompletovat hattrick, když jej vzápětí pěknou kolmicí vysunul Gabi, tváří v tvář brankáři Vitórie však Elias neuspěl.

Do konce utkání se už nic zaznamenáníhodného nestalo, a Atlético si tak do Portugalska odveze slušný dvougólový náskok a velkou naději na postup. Odveta se odehraje příští čtvrtek na Estadio D. Afonso Henriques.

Atlético Madrid 2 – 0 Vitória Guimarães

Branky: 68. a 73. Elias

Sestava: Joel – Sílvio, Perea, Domínguez, Filipe – Gabi, Mario Suárez (70. Juanfran), Tiago – Reyes (79. Antonio López), Adrián, Salvio (66. Elias)