Atlético Madrid CZ/SK

Stadion

Svatostánkem Atlética Madrid je Estadio Vicente Calderón, který se nachází se v centru Madridu na břehu řeky Manzanares. Jeho stávající kapacita činí 54 851 míst, rozměry jsou 105 x 71 metrů. Na Calderónu se často odehrávají zápasy španělské reprezentace či nejrůznější koncerty a jiné akce. Konfederace UEFA mu v roce 2003 jako vůbec prvnímu stadionu ve Španělsku udělila prestižní status pětihvězdičkového stadionu. Známý je rovněž tím, že přímo jeho hlavní tribunou prochází dálnice M-30.

Slavnostně otevřen byl druhého října roku 1966 jako Estadio Manzanares. Na tehdejší premiéru s Valencií, která skončila remízou 1:1, se přišlo podívat přes 60 tisíc diváků.  První branku na nynějším svatostánku Atlétů vstřelila legenda Los Colchoneros Luis Aragonés.

V roce 1971 se představenstvo klubu rozhodlo změnit jméno stadionu na počest legendárního prezidenta Atlética Vicente Calderóna.

V roce 2007 byla mezi zástupci Atlética, pivovarem Mahou a madridskou radnicí uzavřena dohoda, podle které by se Atlético mělo do několika let přesunout na rekonstruované Estadio de Madrid, známější jako Peineta, s kapacitou 73 000 míst. Calderón by pak měl být zbourán a na jeho místě by vyrostly luxusní bytové komplexy a park. Celá operace se však neustále odkládá a komplikuje. Fanoušci Atlética tento krok vedení navíc vesměs nepřijali příliš příznivě.