Sporting Gijón – Atlético Madrid 2:1

21/03/2016 10:35 // Mindrot // 277 zobrazení
Radosť domácich po vyrovnávajúcom góle. Zdroj: AS.com

Atlético sa takpovediac definitívne rozlúčilo s nádejami na titul, keď v sobotu popoludní prehrali na El Molinóne proti domácemu Sportingu 1:2. Colchoneros sa síce dostali do vedenia krásnym gólom Griezmanna z priameho kopu, otrasný výkon v druhom polčase, neuvážené Simeoneho striedania a Giménezovo zranenie však nadšene hrajúcim domácim dovolili obrat v zápase a v záchranárskom boji si pripísať mimoriadne dôležité body.

Hneď v úvodnej minúte sa v dobrej príležitosti ocitol Griezmann, z tohto mráčika ale nezapršalo. Hra pokračovala v nudnom priebehu, až keď pred uplynutím polhodiny hry poslal k zemi Pablo Pérez Saúla v blízkosti hranice šestnástky. K lopte sa postavil Antoine Griezmann a priamy kop poslal presne do horného rohu domácej brány. Bol to Francúzov sedemnásty ligový gól, pričom skóroval už v piatom ligovom zápase za sebou. Na dvojgólový rozdiel mohol zvýšiť v závere prvého polčasu Correa, Griezmannov center však poslal vysoko nad brvno.

Simeoneho zverencom vyhovovalo nechávať loptu na kopačkách domácich, tí si v prvom dejstve vytvorili jedinú pološancu z rohu, krútiaceho sa do brány, Oblak bol ale pozorný. Cholo po hodine hry striedal, nevýrazného Correu nahradil Gabim, Griezmanna Torresom a tretieho útočníka Vietta Juanfranom. Atlétov jednogólové vedenie uspokojilo a nesnažili sa už o nič iné, než ho proti odhodlaným domácim udržať. Tí mali blízko ku gólu pri priamom kope, ktorý Sanabria zakrútil síce mimo Oblakov dosah, avšak lopta skončila ku sklamaniu domácich na ľavej tyči slovinského gólmana.

Čo ale Paraguajčanovi nevyšlo na prvý pokus, to si vynahradil v 79. minúte, keď opäť z priameho kopu z hranice šestnástky vyrovnal, pričom mu však najviac pomohol nešťastník Kranevitter, ktorý tečoval loptu tesne mimo Oblakov dosah. Astúrijci zacítili možnosť troch bodov a svojimi výpadmi mučili fanúšikov Atlética i naďalej, päť minút pred koncom sa pustil sám po krídle Sanabria, ktorého stíhal Giménez, ten si však v rozhodujúcom okamihu privodil zranenie a domáci forvard pokračoval sám na bránu, jeho prihrávku však Castro poslal len do brvna. Ani toto ale hosťom nestačilo a v poslednej minúte domáci dokončili obrat – Jony centrom našiel opäť Carlosa Castra a ten už druhýkrát nezaváhal a chladnokrvne poslal loptu do siete.