Atlético Madrid CZ/SK

Společnost Paf ukončuje sponzoring Atlética

10/08/2011 00:24 // Andres // 494 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Po společnosti KIA končí spolupráci s Atléticem Madrid i finská sázková kancelář Paf. Stejně jako s automobilovým výrobcem i s Finy letos vypršela sponzorská smlouva. Tu se snažily obě strany prodloužit, nenašly však společnou řeč při rokování o částce, na kterou by si klub přišel.

Spolupráce mezi klubem a sázkovou kanceláří začala v roce 2008 a Atlético si ročně vydělalo díky umístění loga společnosti Paf na šortkách dresů půl milionu eur ročně. Tuto částku, i díky regulím UEFA, které zakazují reklamu na šortkách i tréninkové výbavě, chtělo Paf snížit. Na to však Atlético Madrid nehodlalo přistoupit, a tak se celá spolupráce, která dříve zavazovala Agüera nebo Forlána cestovat do Skandinávie na nejrůznější promoční akce, ocitla v troskách.

Atlético Madrid je momentálně, poté co skončila smlouva s korejskou KIA, bez hlavního sponzora a klubu se nedaří příjem, který podle neoficiálních informací dosahoval až devíti milionů eur ročně, a byl tak třetí nejštědřejší ve španělské lize, nahradit. Vedení madridského klubu požadovalo od společností, se kterými vyjednávali, jako EtihadClick Seguros nebo FIAT, 8 milionů eur ročně. Po čase sice snížilo své nároky na 6 milionů eur, ale ani tuto sumu není žádná ze španělských společností ochotna poskytnout. Atlético, kterému tak zbylo na dresech pouze logo společnosti Kyocera, se nyní snaží zaměřit na hledání sponzora na asijském kontinentu.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.