Snová sezona Juvenilu skončila před branami finále Copa de Rey

17/06/2012 14:01 // Sebyk // 362 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Cantera Atlética letos zažívá historický rok, když její Alevín se stal mistrem nejen své skupiny, ale celého Španělska, její výběr do 17 let vybojoval titul klubových mistrů světa a týmy Cadetes i Juvenilu suverénním způsobem ovládly své skupiny a získaly ligové prvenství. Právě poslední jmenovaná kategorie hráčů do 19 let mohla k úctyhodné sérii úspěchů přidat další v podobě finálové účasti – a možná i vůbec premiérového vítězství – v prestižním Copa del Rey.

Výběr Óscara Meny se spolu s Barcelonou, Málagou a Espanyolem dokázal propracovat mezi nejlepší čtyři týmy Španělska, v semifinále však pouť Juvenilu Atlética skončila. Z postupu do finále se raduje barcelonský Espanyol, kterému k tomu po dvou remízových výsledcích pomohlo pravidlo o vstřelených brankách na hřišti soupeře. Můžeme se jen domýšlet, jak by celé dvojklání dopadlo, kdyby měl Juvenil k dispozici dva své klíčové hráče Ólivera a Javiho Manquilla, kteří si však odjeli plnit reprezentační povinnosti se španělskou osmáctkou.

Z prvního utkání, které se odehrálo na půdě Atlética, si lepší pozici do odvety odvezl Espanyol, když vstřelil na hřišti soupeře dvě branky a vybojoval remízu 2:2. Červenobílé poslal do vedení v 50. minutě po akci Borjy Galána kanonýr Ian González, o dvacet minut později však hosté po hraniční ofsajdové situaci vyrovnali. Z dalších pět minut vývoj celého zápasu dokonce otočili, když se parádně trefil Peter, a alespoň remízu tak musel Atléticu v závěru zachraňovat znovu Ian, který proměnil pokutový kop po faulu na Calera.

Hráči Atlética nakonec v odvetném utkání na hřišti Espanyolu zvítězit nedokázali, a po remíze 1:1 jdou tedy do finále barcelonští. Rojiblancos se přitom mohli hned v úvodu dostat do vedení, Calero však v dobré pozici napálil jen tyč brány domácích. Krátce nato udeřilo naopak na druhé straně, když se ve 35. minutě trefil Jafar. Jiskřičku naděje pro Atlético vykřesal po skvělé druhé půli deset minut před koncem kdo jiný než Ian, i přes drtivý záveřečný tlak hráčů v červenobílém se však do finále podívá jejich soupeř.