Smolná remíza pro rezervu Atlética

06/03/2012 12:10 // Sebyk // 474 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Po vzoru prvního týmu rezerva Atlética ve svém víkendovém zápase remizovala 1:1. Ztráta bodů to přitom byla více než smolná - proti Vecindariu podali mladíci z béčka více než solidní výkon, i přes velkou herní i střeleckou převahu však dokázali vstřelit jen jednu branku, hosté pak dokázali při závaru před brankou Atlética v samotném závěru zápasu vyrovnat.

Parta Milinka Pantiće potvrdila, že se v posledních zápasech herně zvedá a po výkonnostní stránce odehrála možná nejlepší letošní domácí zápas, tak, jak je v posledních zápasech Atlética zvykem, však zazářil soupeřův gólman. Partě Milinka Pantiće ani tentokrát nepřáli rozhodčí - v závěru první půle přehlédli jasný pokutový kop po zákroku na Saúla, penalta se pískala až po následném protiútoku, kdy nešťastník Saúl zahrál ve vlastním vápně rukou.

Jistota rezervy Rojiblancos Iago Herrerín se však nechtěl nechat zastínit výkonem svého kolegy na opačném konci hřiště a pokutový kop veteránovi Ortegovi chytil. Pro mladého Baska to byl již několikátá lapená penalta v této sezoně. Solidní zápas odehráli v červenobílých hlavně dva nominanti za áčko - Cidoncha a Luque - a právě po rohovém kopu druhého jmenovaného se do vzduchu zavěsil stoper César Ortiz a prolomil kouzlo hostujícího brankáře.

Ten mezitím ve třech ložených gólovkách vychytal Omara, který musel být ze strážce svatyně Vecindaria ke konci zápasu již pořádně zoufalý. V samotném závěru zápasu Atlético až příliš krutě doplatilo na staré otřepané nedáš-dostaneš. Při ojedinělém závaru před Iagovou brankou se míč dostal k Ortegovi, který hlavou doklepl za záda bezmocného gólmana a pomstil se mu tak za lapenou penaltu. V příštím kole bude mít Atlético B šanci napravit si chuť, když doma přivítá outsidera z Conquense.

Sestava: Iago - Regalón, César Ortíz, Míchel, Javi Cantero - Saúl, Cidoncha (N'doye, 74’) - Omar, Noguera (Iván, 88’), Luque (Sergio Marcos, 80’) - Gerard