Atlético Madrid CZ/SK

Smlouva o výstavbě La Peineta uzavřena

20/07/2011 03:07 // Andres // 1 314 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Zapomeňte na Kuna, nejdelší ságou za poslední léta kolem Atlética Madrid je jednoznačně stavba nového stadionu. La Peineta se stala terčem vtípků po celém Španělsku a ani fanoušci Atlética si nestěžují na zdržení celé výstavby, která měla započít již před několika lety.

30. června stavební společnost FFC podepsala s Atléticem Madrid smlouvu o výstavbě nového stánku. Divné je, že už od března byl pozemek zakryt plachtou společnosti FFC, takže nastává otázka, proč už dávno nebyla podepsána zmíněná smlouva?

Teď, po několika letech problémů ohledně pozemků a financování celé stavby, když byla podepsána dlouho očekávaná smlouva, můžeme informovat ohledně termínů a ceny celého projektu.

Atlético Madrid by mělo hrát domácí zápasy na stadionu La Peineta od sezóny 2014/15. FFC má tedy 3 roky na to, aby dokončilo stavbu. Je tu ovšem tolerance desetiměsíčního prodloužení výstavby bez dodatečných penále. Pokud společnost FFC nestihne dostavět stadion ani během této dodatečné lhůty, budou následovat pokuty, jejichž výše nebyla zveřejněna.

Náklady na nový stánek Atlética jsou 276 milionů eur. Z toho 218 milionů půjde na samotný stadion a dalších 41 milionů bude použit na odkoupení pozemků kolem stadionu, na vybudování parkoviště a VIP sekce. Pokud jste si to si to sečetli, tak vidíte, že to nedělá přesně 276 milionů. Zbylých 17 milionů eur tvoří různé poplatky, které nadělal klub.

Demoliční práce na starém areálu by měli započít během příštích několika týdnů a stadion by měl mít podle plánu kolem 70000 míst.

S oznámením kandidatury Madridu na pořádání Letních olympijských her v roce 2020, přichází opět reálná možnost, že by se dějištěm atletických disciplín stala právě La Peineta, jak je dohodnuto s městem. V takovém případě by muselo Atlético přechodně nainstalovat na svůj stadion i běžeckou dráhu.

Každý den nás tak přibližuje k odchodu z našeho milovaného stadionu Vicente Calderóna, který letos oslaví 45 let od svého otevření.

Zde se můžete podívat na vizualizaci celého projektu:

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.