Atlético Madrid CZ/SK

Skončí Kun jako Hugo Sánchez?

17/06/2011 18:55 // Andres // 766 zobrazení // zdroj: marca.com

Již nějaký čas je známo, že Kun Agüero hodlá toto léto opustit Atlético a jeho kroky mohou vést právě k odvěkému rivalovi, Realu Madrid. Nebyl by to lehký čin a určitě by měl následky. Posledním takto statečným, kdo vyjádřil touhu vyměnit červenobílý dres za královský, byl Hugo Sánchez.

Kun za pět sezón v dresu Los Colchoneros nastřílel přes stovku branek. Sánchez se za čtyři roky přiblížil k číslu 80. Oba dva psali v pruhovaném dresu historii klubu, oba však  v určitém bodě dosáhli rozhodnutí, že jejich působení zde je u konce. Kde se však příběhy začínají rozcházet je, že El Manito neboli Hugo Sánchez své úmysly oznámil měsíce před koncem sezóny a učinil tak velmi jasně a beze strachu: “Mou první volbou je Madrid. Mé cíle v Atléticu jsem splnil a teď mám cíle vyšší.”

Hugovy tužby se zcela dle očekávání nesetkali na Calderónu s nadšením a fanoušci to při zápase proti Betisu, který se odehrál 13. května 1985, dali pořádně najevo, když na Huga pokřikovali “pesetero” – žoldáku. Když se tehdejší kouč Atlética, Luis Aragonés, později rozhodl Atlétskou “devítku” vystřídat, Hugo Sánchez bez dlouhého rozmýšlení políbil znak Atlética na svém dresu. “Chtěl jsem, aby všichni věděli, že budu tento klub vždy respektovat, i když budu nosit bilý dres,” dodal později.

Na stadionu Santiago Bernabeu však fanoušci o služby mexického střelce zájem neměli a vyhlíželi jako posilu Uliho Stielikeho. Ani Kunem by nebyli fanoušci Realu nadšeni a radši by podle všeho viděli v bílém dresu Brazilce Neymara.

Atléti nemohli zradu jejich mexické hvězdy překousnout, ale na druhou stranu mu ani nemohli odepřít jeho profesionalitu. Ve své poslední sezóně se stal s 19 brankami nejlepším střelcem ligy a svými góly také pomohl vystřílet vítězství v Copa del Rey.

V Realu právě nadcházela nová éra v čele s prezidentem Ramónem Mendozou. A právě Hugo Sánchez a Rafael Gordillo byli jeho hlavními přestupovými cíly. Vyjednávání mezi kluby začaly a ke konci června se zrodila bizardní dohoda. Hugo nepřišel do Realu přímo z Atlética, ale z týmu Universidad de México, který sloužil jako mezipřestupní stanice zmírňující napjaté vztahy mezi sousedy z Madridu. Dokážete si představit, že by Atlético prodalo Kuna nejprve do Independiente, aby pak mohl jít do Realu?

Universidad de México tak 28. června získalo práva na Huga Sáncheze za 200 milionů peset (což by mělo být pro představu zhruba 1,2 milionu euro). Všichni však věděli, že mexický klub je jen spojovacím článkem v operaci, která měla změnit historii španělského fotbalu. Celá maškaráda byla dokončena jen o pár dní později, kdy El Manito podepsal svůj vytoužený kontrakt s Realem Madrid. Jeho první slova byla: “Získal jsem možnost nosit dres Realu Madrid. Vše, se stalo je jen moje věc. Mohl jsem mít víc peněz v Itálii nebo Barceloně, ale já jsem věděl, co chci.”

Půjde Kun ve šlépějích jiného střelce, který zářil v dresu Los Colchoneros?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.