Atlético Madrid CZ/SK

Simeoneho agresivní styl sklízí své ovoce

11/02/2012 14:21 // Sebyk // 471 zobrazení // zdroj: marca.com

Při svém příchodu do Atlética se Diego Simeone nechal slyšet, že pod ním uvidíme agresivnější Atlético hrající s větším nasazením. Jak se ukazuje, nebyla to planá slova. Hráči každý zápas odjezdí po zadku, nevypustí jediný souboj, neexistuje pro ně ztracený balon. Atlético na hřišti působí jako jeden muž, do bránění a soubojů o míče se zapojuje celý tým, od obránců až po útočníky.

Simeone svoje ovečky nabádá, že tlak na míč a presink musí začínat již daleko od branky, konkrétně u dvojice jediných čistokrevných útočníků, které Cholo na hřiště posílá – Falcaa a Adriána. O tom, jak se oba hráči, jejichž hlavní starostí na hřišti je střílet góly, zapojují do bránění, nejlépe svědčí jejich defenzivní statistiky, jejichž čísla pod Simeonem markantně narostla.

Zatímco za čtyři měsíce nadvlády Gregoria Manzana vybojoval Adrián celkem pouze tři balony a jeho statistiky ukazovaly mizerných 0.18 získaného míče na zápas, během čtyř utkání pod Cholem mladý útočník svou prací pro svůj tým vybojoval osm balonů, a jeho čísla tedy závratně narostla na přesně dva získané míče na utkání. I Falcaovy defenzivní statistiky se zlepšily, ne však tak markantně jako ty Adriánovy. Kolumbijcův průměr získaných míčů na zápas vzrostl z 1.1 pod Manzanem na 1.8 pod Simeonem.

Každá mince má však i svou odvrácenou stranu – konkrétně v počtu žlutých karet. Během šestnácti ligových kol, které Falcao odehrál pod vedením Gregoria Manzana, si Kolumbijec nepřipsal ani jednu žlutou kartu. S Diegem Simeonem na lavičce však jako by se El Tigre utrhl z řetězu a v pěti utkáních uviděl za své zákroky hned čtyřikrát žlutý kartonek. Povětšinou to navíc byly úplně zbytečné fauly, které nic neřešily, případně hloupá hra rukou. Elitní útočník je teď tedy v ohrožení jednozápasové stopky a to ve chvíli, kdy na lavičce Atlética není žádná náhrada na hrot útoku a navíc se blíží domácí utkání s Barcelonou. Chola tedy v nejbližší době čeká jeden důležitý úkol – zkrotit svého zdivočelého tygra.

Komentáře (1)
  1. No obzvlášť ta Falcaova bilance je dost tristní…co si pamatuju, tak to byly dost zbytečné fauly, za které dostával žluté…to by se nám mohlo ještě dost nevyplatit, mít ho víckrát vykartovaného…


Komentáře

No trackbacks yet.