Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Zajímá nás jen příští utkání

10/02/2012 00:28 // Andres // 445 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Diego Pablo Simeone vystoupil v průběhu týdne před novináři na tiskové konferenci, aby probral současnou situaci týmu, zejména zranění Godína a karetní trest Mirandy a v neposlední řadě také nadcházející utkání v Santanderu, které Atlético sehraje už za tři dny.

Nejprve se zmínil o situaci v obraně, kde místo Mirandy zaujme Álvaro Domínguez a parťáka mu zřejmě bude dělat ostřílený Luis Perea: „Miranda je suspendovaný a stav Diega se vyvíjí velmi dobře. Očekáváme, že by mohl být pro sobotní utkání dostupný. Pracujeme velmi tvrdě s Luisem a Álvarem, kteří tuto pozici znají velmi dobře, takže tam jsme pokrytí,“ řekl Cholo.

Právě Álvaro Domínguez po zápase s Málagou vypadl po 5. žluté kartě ze sestavy, pro trenéra je to ale stále „důležitý hráč“. „V týmu jako Atlético Madrid není důležitá kvantita minut, ale jejich kvalita. Sílvio stále pracuje na tom, aby ze sebe pak mohl vydat to nejlepší, Domínguez, Perea, Mario a Assuncão doufám čekají na svůj moment, kdy je bude tým potřebovat,“ vysvětluje Simeone herní vytížení některých hráčů.

V domácím zápase proti Valencii fanoušci oslavovali návrat ducha Atlética z roku 96, kdy i se Simeonem v kádru vyhrálo poslední titul. Sám opěvovaný vykupitel ale odmítl jakékoliv spojitosti komentovat: „Nechci přirovnávat, každý tým má svého a ducha a hráči taky nejsou stejný. Výkony týmu ale rostou a já vím, že můžeme předvést ještě víc než doposud.

Co se týče nadcházejícího utkání proti Racingu, Simeone hodlá být obezřetný. Kantábrijci sice stále leží v sestupovém pásmu, jejich forma má však vzestupnou tendenci, když v novém roce získali z pěti zápasů hned 8 bodů. „Musíme se soustředit na přítomnost a ne na čísla v tabulce. Racing má vepředu hráče jako Munitis, který je velmi rychlý, stejně jako hráče jako Acosta, který to zase umí velmi dobře s míčem,“ analyzoval Cholo kádr příštího soupeře.

Jeden z novinářů si také poukázal na to, že za vlády Argentince sbírají hráči Colchoneros žluté karty jako na běžícím pásu a hrozí jim proto absence v důležitém utkání jako třeba s Barcelonou. S takovým pohledem na věc ale Simeone nesouhlasí: „Pro mě je momentálně nejdůležitější utkání to proti Racingu. Proti Barceloně, Realu Madrid i ostatním soupeřům můžete získat vždy jen tři body, takže žádné utkání nemá větší důležitost než jiné. Zajímá mě jen, proti komu budeme hrát příště.

Komentáře (2)
  1. heh, s tou kvalitou minut to řekl moc šalamounsky…až moc :D že nikdo myslím, moc neví, co si pod tím přesně představit…
    Ale ten konec řekl moc zajímavě. Právě pro nás je nejdůležitější neztrácet zbytečně body se slabšími soupeři, než se soustředit na Barcu nebo Real…takže označování takového zápasu za důležitý je naprosto zcestné *YES*

  2. neni to s tim munitisem a acostou opacne? :-[ munitis zrovna zadnej rychlik nikdy nebyl :D


Komentáře

No trackbacks yet.