Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Vidím se v Atléticu mnoho dalších let

23/02/2012 15:46 // Sebyk // 540 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Hlavní kouč Atlética Madrid Diego Simeone se v v pondělí objevil ve vysílání španělského rádia Cadena COPE a my vám přinášíme úryvky z jeho rozhovoru.

O takzvaném „Cholo efektu“…
Nijak se tím nezabývám. Naším cílem je zlepšovat se a růst. Když jsme začínali jarní část sezony, tahali jsme za kratší konec provazu, dnes jsme ale v mnohem lepší pozici a přitom nezapomínáme, že je potřeba jít od zápasu k zápasu a tvrdě pracovat. Jedině tak můžeme dosáhnout svých cílů.

Je tohle váš nejdůležitější týden ve funkci od vašeho příchodu?
Záleží, jak se na to díváte. Když jsem přicházel, tak jsem se koukal na to, co nás čeká a byly to skoro samé venkovní zápasy. Navíc plno těžkých soupeřů – Málaga, Lazio, Barcelona…ale to jsou jen jména. Body, které seberete Barceloně mají stejnou cenu jako ty, které uhrajete proti Sportingu.

O Diegově zranění…
Jeho zranění mě trápí ještě víc než dva ztracené body proti Sportingu. Máme ale k dispozici alternativní možnosti.

Je vaším cílem čtvrtá příčka zaručující Ligu Mistrů?
V tuto chvíli je naším cílem přejít přes Lazio. Musíme klást důraz na každou soutěž, ve které figurujeme. Abychom se ale někam dostali, musíme jít od zápasu k zápasu.

O jeho předčasném odchodu z argentinského Racingu…
Atlético mi zavolalo a já jsem podnikl kroky k tomu, abych mohl přijmout nabídnutou výzvu.

Je pro vás trenérské angažmá v Atléticu splněným snem?
Když jsem Atlético opouštěl, věděl jsem, že vždycky bude šance vrátit se. Jako hráč jsem dal klubu vše, co jsem mohl, ale vždycky jsem měl ten pocit, že se vrátím jako trenér. Když člověk hledá, tak nakonec najde.

Co se skrývá za vaším „kouzlem“?
Je to o myšlence, stylu hry, ale klíčem je, aby vám rozuměli hráči a byli ochotni vás následovat. Naštěstí jsem se tu setkal s lidmi, kteří mají stejnou touhu jako já. Rozumíme si a v tom případě spolu můžeme něco dokázat. Bylo to vzájemné porozumění. Kouč je od toho, aby ukázal hráčům cestu, ale jsou to hráči, kteří se na ni musí vydat a dosáhnout cíle.

Pod Manzanem to zkrátka nešlapalo. Teď hráči tvrdí, že Cholo je „osvítil“…
Nejtěžší věcí ve fotbale je mít svůj styl. Na slovech nesejde, záleží na činech a na tom, co předvedou hráči. Vliv kouče se na hráčích vždy nějak promítne. Jedna z věcí, která mě na trénování nejvíce vzrušuje, je možnost dostat z každého hráče něco víc. To je můj styl – věřím, že jsem schopný dostat z každého hráče ještě víc.

Máte v tomhle závodě třetí nejrychlejší auto?
Real Madrid a Barcelona závodí ve Ferrari, my máme jiné auto. Jak rychlé, to se ukáže až na konci. Nerad bych tady něco vyhlašoval, zítra by se to objevilo na prvních stránkách v novinách (smích). Atléti si prošli utrpením, dokázali ho překonat a na poslední chvíli se zachránit. Se silnou skupinou lidí, s těmi, kteří mají chuť vítězit, můžeme něco dokázat.

O fotbale…
Fotbal je o vyhrávání. Pak přichází na řadu hned několik možných scénářů – kvalitní hra je dobrá cesta k vítězství, jenže co je kvalitní hra? Neprostupná obrana? Bezchybné přihrávky? Je to pořád o tom samém…

Kývl byste někdy na nabídku Realu Madrid?
Ne, to by bylo pošetilé. Doufám, že mi nikdy nezavolají! Také bych nikdy netrénoval Independiente, protože mám v srdci Racing.

O aféře s Ardou, který si o víkendu před odjezdem do Gijónu přivodil zranění, ale ten samý večer byl v pozdních hodinách spatřen v nočním klubu a kasinu
K tomuto se nebudu veřejně vyjadřovat.

Sekce rychlých otázek a odpovědí:
Vyhraje Real Madrid La Ligu?
Ano.

Chápete Pepa Guardiolu, který váhá s prodloužením smlouvy v Barceloně?
Chápu, že se snaží hledat nové výzvy. Ukázat, jestli je schopen toho samého i jinde.

Vidíte se v Atléticu mnoho dalších let?
Ano. V tuto chvíli mám smlouvu ještě na příští sezonu.

Čeká Adriána brzy pozvánka do španělské reprezentace?
Myslím, že pokud bude pokračovat ve svém růstu a nadále se zlepšovat, tak ho v budoucnu čeká mnoho krásných věcí.

Kdo je nejlepší – Messi, nebo Ronaldo?
Messi, bezpochyby. Získá svůj čtvrtý Zlatý míč.

Proč kopírujete Guardiolův styl oblékání?
Guardiola začal koučovat až po mně.

Máte ve smlouvě zakořeněnou klauzuli, že pokud se ozve Argentina, tak vás klub uvolní?
Ne.

Komentáře (2)
  1. Haha, takže Guardiola kopíruje Chola, ten mu to natřel :D Arda je král, nakalený a ještě se nechá vyfotit, akorát asi mají pravdu v this is atleti – kdyby neměl od klubu povoleno někam jít, tak by se asi fotit nenechal…
    Jinak z Chola prostě úplně čiší charizma v tom rozhovoru, myslím, že přesně to Atlético potřebovalo, Franz Straka hadr


Komentáře

No trackbacks yet.