Atlético Madrid CZ/SK

Simeone věří, že se tvrdá práce vyplatí

01/03/2012 21:28 // Sebyk // 412 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Začíná se stávat pravidlem, že kouč Diego Simeone každý týden předstoupí před novináře, podrobně odpovídá na jakékoliv jejich dotazy a obecně s nimi rozebírá dění v klubu. Včerejšek nebyl výjimkou a my vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co na této tiskové konferenci padlo.

O výjezdu do Sevilly…
Pojedeme do Sevilly bez Godína a Falcaa, kteří jsou vykartovaní. Mladíci, kteří odjeli s olympijským výběrem, se vrací ve čtvrtek a měli by se zúčastnit tréninku, zbytek reprezentantů přijede později ten samý den. Doufám, že ve čtvrtek večer už budeme všichni spolu, abychom se mohli připravit na ten náročný nadcházející zápas. Budeme hrát proti silné Seville, která nabírá formu a hraje kvalitní fotbal. Je to klub, který neustále výkonnostně roste, který dokázal dobýt Mestallu, kde triumfoval nad Valencií, a který porazil nepříjemnou Osasunu. Znám Sevillu dobře. Je to tým, který má vždycky dostatek motivace a teď to platí dvojnásob, protože bude hrát s přímým rivalem, se kterým bojuje o stejné příčky v tabulce. Jejich záložníci jsou schopní jak velkého nasazení, tak i vytváření šancí, jejich ofenzivní hráči mají velkou rychlost, navíc je ten tým nebezpečný ze vzduchu. Velké nebezpečí nám bude hrozit z křídel, kde hrají Reyes a Navas, dva vynikající hráči. Uvidíme, jak si Sevilla poradí s absencí Negreda. Doufejme, že to bude skvělý duel před výbornou diváckou kulisou, která vytvoří dobrou atmosféru. Bude to velký zápas.

O plnění reprezentačních povinností…
Vždycky říkám, že oblékat dres národního týmu své země je pro hráče ta největší čest. Jako kouče mě moc těší, když vidím, že moji hráči odjíždí reprezentovat – je to cíl a splněný sen každého fotbalisty. Sám jsem byl toho součástí čtrnáct let, odjezd, cestování a pak návrat, a vím, co to pro hráče znamená a jaký je to krásný pocit. Doufejme, že se všichni vrátí plní nadšení, že se mohli zapojit, a až je tu všechny budeme mít, tak uvidíme, kdo je v jaké kondici a kdo bude schopen v sobotu nastoupit.

O útoku Atlética bez Falcaa…
Rozebíráme různé možnosti, které máme. Proti Laziu jsme hráli se Salviem, který tam odvedl skvělou práci. Uvidíme, v jakém stavu se vrátí Arda. Musíme popřemýšlet, jakým způsobem využijeme Kokeho, jestli neposuneme směrem dopředu Juanfrana, jakou pozici nakonec svěříme Adriánovi – jestli klasického středního utočníka, nebo spíše křídelního hráče. Máme několik možností, podrobně je zanalyzujeme a pokusíme se pro sobotní zápas vybrat tu nejlepší.

O Adriánově menším zranění, které utrpěl při rozcvičování s výběrem Španělska do 23 let před zápasem proti Egyptu…
Volali jsme si, když zrovna seděl na tribuně a sledoval zápas z ochozů. Ptal jsem se, jak se cítí. Brzy se vrátí a rozebereme jeho stav o něco podrobněji. Jeho tělo je samozřejmě unavené, protože odehrál zápas v neděli večer a o necelých 48 hodin později měl nastoupit k dalšímu. Je to zcela běžné. Myslím, že Isco z Málagy měl podobné problémy.
[Pozn.red.: Podle nejnovějších zpráv není Adriánovo zranění vážné a v sobotu by měl nastoupit.]

O sporných rozhodnutích rozhodčích v zápase proti Barceloně…
Přiznám se, že celou tu kauzu moc nesleduji. Všichni samozřejmě mají právo na to vyjádřit svůj názor, jak celou situaci viděli. Když se to vezme z dlouhodobého hlediska, tak během sezony je vám občas přáno, občas ne. Rozhodčí jsou jen lidé a lidé přirozeně dělají chyby. V každém zápase jsou kontroverzní rozhodnutí, jednou vám třeba chybně odmávají ofsajd, v příštím zápase ale zase třeba nějaký ten váš přehlédnou. To je zkrátka fotbal. Rozhodčí hodinu a půl běhají po hřišti na plné otáčky a ve zlomku sekundy musí učinit těžká rozhodnutí, která v opakovaných záběrech v televizi vypadají mnohem jednodušeji. Doufejme, že během zbytku sezony nám bude o něco více přáno, protože v tuto chvíli nám bylo více sebráno, než darováno.

O zápase s Barcelonou…
Důležité je, že jsme podali dobrý výkon proti nejlepšímu týmu světa, že jsme je nepustili do mnoha šancí, že jsme je v první půli dokázali udržet na uzdě, že jsme v té druhé předvedli to, co jsme předvedli, a že si tým dokázal udržet tu výkonnost, kterou ukazoval v předchozích zápasech. To mě těší a jsem za to spokojen. Pak jsou tam samozřejmě ještě jiné detaily, které ale nejsou v tuto chvíli tak důležité. Ze zápasu jsem odcházel se smíšenými pocity, protože na jedné straně vám lidé gratulují za dobrý výkon, ale na té druhé jste stejně prohráli. Hráči předvedli kvalitní výkon, byli na hřišti cítit, hráli svou hru a to nám dodává sílu, na které můžeme stavět.

O tom, že z posledních čtyř zápasů a dvanácti možných bodů tým vybojoval jen tři…
Záleží na tom, jak se na to díváte. Když jsem přicházel, ztráceli jsme na čtvrté místo deset bodů, teď ztrácíme jen tři.

O boji o Ligu mistrů…
Je to strhující boj, velmi vyrovnaný. V sobotu nás čeká zápas proti týmu, který je nadšený a motivovaný, že může bojovat o příčky nahoře, stejně jako je nadšených a motivovaných i několik dalších týmů. My musíme pokračovat v naší práci, abychom se na těchto příčkách i nadále udrželi. Jenom mančaft, který má nejvíce odolnosti, odvahy, statečnosti a vytrvalosti, dosáhne nakonec svých cílů. My budeme pracovat a uvidíme, kam nás to dostane. Příští utkání nerozhodne o našem osudu, jdeme o zápasu k zápasu. Do tohoto honu je zapojeno spousta týmů. Vezměte si třeba Málagu – když jsem přicházel, tak se povídalo, že bude bojovat o třetí příčku, pak najednou byli jedenáctí a teď jsou myslím pátí. Pozice jednotlivých týmů se neustále mění a tak tomu bude až do samého konce. Příčku, o kterou bojujeme, nakonec samozřejmě může obsadit jen jeden – ten nejsilnější – tým.

O vytrvalosti a tvrdé práci ve fotbale…
Když děláte věci špatně, je z toho prohra, ale když děláte věci dobře, tak to neznamená, že jsou z toho hned automaticky tři body. Věřím však, že v dlouhodobém hledisku se tvrdá práce a vytrvalost ve fotbale vyplácí. V posledních pár zápasech jsme nedosáhli tolika bodů, kolika jsme chtěli, ale to je fotbal. Myslím, že nejdůležitější věcí v tuto chvíli je, jakým způsobem tým přistupuje k zápasům a jaké podává výkony. Na konci sezony uvidíme, kam až nás naše tvrdá práce dostala.

Komentáře (1)
  1. „Záleží na tom, jak se na to díváte. Když jsem přicházel, ztráceli jsme na čtvrté místo deset bodů, teď ztrácíme jen tři.“
    Co to je za kecy? Nás teďka narozdíl od ostatních čekají těžší zápasy a ty ztracené body nás budou ještě mrzet, protože to, že jsme se na LM dotáhli na 3 body není žádný argument, protože si jí příblížil i takový Villarreal a to jen díky nemohoucnosti Levante a Espanyolu….

    S těma rozhodčíma má třeba pravdu, ale ta rozehrávka Messiho jako chyba vůbec nevypadala O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.