Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Tvrdit, že můžeme vyhrát La Ligu, by bylo lží

08/02/2013 17:43 // Sebyk // 716 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Diego Simeone ve studiu rádia COPE.

Diego Simeone ve studiu rádia COPE.

Kouč Atlético Diego Simeone byl v pondělí v noci hostem populárního pořadu na rádiu COPE, kde se argentinský lodivod rozpovídal například na téma svého stále neprodlouženého kontraktu, šancí na vítězství v La Lize nebo na adresu hvězdy posledních dní Diega Costy.

Ohledně prodloužení kontraktu…
Je to na dobré cestě, jednáme s klubem. Chceme pokračovat v tomto projektu, který zatím přinesl všem nádherné chvíle, zejména fanouškům.

Zůstane Falcao v Atléticu?
Na tuto otázku nemám v tuto chvíli odpověď, protože to závisí na příliš mnoha okolnostech.

Spokojil byste se s kvalifikací do Ligy mistrů, nebo jdete po titulu?
Na to je příliš brzo soudit. Nesmíme se odklonit od naší reality, což je jít od zápasu k zápasu. Pokud se tak stane a budeme se soustředit na jiné věci, špatně to s námi dopadne.

Byl byste asi spokojený i se třetím místem, že?
Zase nemá smysl blouznit. Po předchozích sezonách, kdy Real a Barça končili v tabulce o třicet bodů před zbytkem ligy, by bylo lží, kdybychom tvrdili, že můžeme vyhrát ligu. Je tu malá šance? Ano. Ale zdvihat naděje a očekávání fanoušků jen proto, že jsme devět bodů od Barcelony, zatímco jsme stále ve hře v Evropské lize a Copa del Rey, by nebylo fér. Půjdeme svou vlastní cestou, budeme bojovat a uvidíme, kam nás dovede.

Po zápase s Barcelonou jste prohlásil, že je La Liga nudná…
Když jsme podlehli Barçe, cloumaly mnou emoce a první věc, která ze mě vypadla, byla, že je La Liga nudná. Vidím to tak, že lidé chtějí vítězit, chtějí se stát šampiony a to i přesto, že vědí, co je pro klub nejlepší po ekonomické stránce. Chtějí zkrátka vidět svůj tým vyhrát ligu. A v té španělské je to o to těžší, že Real a Barça mají takový rozpočet a takové možnosti, že ostatní kluby skončí v tabulce s odstupem 40 bodů. La Liga není nudná, ale nevyrovnaná. Je hodně náročné skončit vůbec třetí. I šestý. O udržení v soutěži bojuje hned několik týmů. Fanoušci sice chtějí trofeje, ale to je hned z několika důvodů velmi obtížné. Neměli bychom fanouškům zbytečně zdvihat naděje, protože pak na konci se druhé nebo třetí místo může jevit jako zklamání. Naším cílem je vylepšit výsledek z minulé sezony, zejména co se La Ligy týče.

Chtěl byste v Atléticu zůstat několik sezon, třeba tak jako Ferguson v United?
Žiji pouze přítomností. Jediný způsob, jak vystavět lepší budoucnost, je soustředit se na přítomnost. Právě v přítomnosti prožíváme příběhy, o kterých budeme mluvit  budoucnosti.

Ohledně Simeoneho toulavé kariéry coby fotbalisty…
Jsem cestovatel. Myslím, že i když jste malý kluk, tak vaše rozhodnutí silně poznamenají osud vašeho budoucího života, ničeho takového jsem se já nikdy nebál. Ti, kteří nejsou schopní udělat rozhodnutí, nakonec končí tak, že kritizují ty, kteří na to měli. Opustil jsem domov ve dvaceti, ve čtyřiatřiceti jsem se se vrátil, aniž bych chtěl kdy opustit Atlético. Ale uvědomoval jsem si, že jediná cesta k návratu vede přes odchod. Nastoupil jsem na jinou dráhu, začal novou kariéru, ale celou tu dobu jsem musel být připraven, protože jsem věděl, jednoho dne dostanu ten telefonát a vrátím se.

Prohlásil jste, že nasazení a pracovitost hráčů na vás udělala pořádný dojem…
Svůj život momentálně prožívám v roli kouče a za takových okolností nemůžete nevidět své okolí, jak se cítí, jak na tom jsou. Myslím, že je nemožné, aby na nás fanoušci nebyli hrdí. Sám mám z toho husí kůži, když o tom mluvím.

Co si myslíte o Amayově plivanci, který počastoval Diega Costu?
To je fotbal. Občas to udělá váš vlastní hráč, občas protivník. Hráči jsou temperamentní a jakmile opadnou emoce, uvědomí si, že udělali chybu.

Měl by být Amaya potrestán, protože kamery zachytily jeho čin?
Osobně jsem proti kamerám. Fotbal je přesně díky tomuto krásný. Na hřišti jsou čtyři rozhodčí, kteří občas odvedou dobrou práci, občas ne. Fotbal je o spontánnosti – a nevím, jestli by byl dobrý nápad z něj právě tuto složku odebírat.

O Costovi…
Diego je charakterní hráč. Obránci jsou zvyklí hrát proti útočníkům, kteří jsou lehčí, méně zarputilí. Agresivita a nasazení jsou hlavní dvě součásti jeho herního stylu. Je tvrdý, silný a obránci si s ním nedokážou poradit. Pokud se naučí ovládat i své emoce, bude ještě lepší.

O tom, proč poslal Diega Costu na hřiště až jako střídajícího hráče…
Cítil jsem, že Diego bude důležitý zejména v závěru, kdy budou našim protivníkům docházet síly. Jejich obránci pak museli čelit silnému a čerstvému hráči a Diego byl také tím, kdo změnil obraz a výsledek zápasu. Pokud má formu, je ohromně nebezpečný.

Z čeho máte větší radost: že jste devět bodů za Barcelonou, nebo sedm bodů před Realem Madrid?
Největší radost mám z toho, že jsme druzí, protože to znamená, že jsme blíže prvnímu. Naším cílem je měřit se s těmi nejlepšími.

Podepsal byste papír, který by zaručoval, že stávající pořadí La Ligy zůstane tak, jak je?
Podepsal bych cokoliv, co by nás posunulo blíže výhře nad Rayem.

Další otázka na prodloužení kontraktu…
Je to v pohodě. Miguel Ángel [Gil Marín] mi v říjnu oznámil, že by byl rád, kdybych pokračoval, já si ale nemyslím, že teď je ideální čas o něčem jednat. Ve chvíli, kdy začnete jednat o budoucnosti, vypadnete z každodenního rytmu, který je pro nás v tuto chvíli nejdůležitější.

Je Barcelona nejlepším týmem, který jste kdy viděl hrát?
Bezpochyby. Jejich největší silou je to, že dokáží zvítězit a udržet se na vítězné cestě, znovu a znovu. A Messi je nejlepší hráč světa. Nevyhrál sice mistrovství světa, ale má statistiky a fotbal je o statistikách. Hrával jsem po boku Maradony, což je něco, z čeho vám nabíhá husí kůže. Ale Messi je někde jinde.

Bleskové otázky
Pokud bude Atlético nadále vítězit na Calderónu, budete i nadále nosit pořád tu samou košili? Ano.
Kdo byl nejhorším hráčem, kterého jste kdy trénoval? Mono [Burgos, asistent trenéra, pozn.red.] (smích)
A nejlepším? To nelze říct, trénoval jsem řadu skvělých hráčů.
Nahradil byste některého z vašich hráčů Simeonem v nejlepších letech? Ne, v dnešním fotbale bych si ani neškrtnul.
Trénoval byste Real Madrid? Tahle otázka už mě nudí. Už jsem na ni několikrát odpovídal.
Co byste si přál více: titul mistrů světa pro Argentinu, Ligu mistrů pro Atlético, nebo Zlatý míč pro Giovanniho Simeoneho? Mistrovství světa pro Argentinu.

Po ukončení rozhovoru moderátor Simeoneho překvapil, když mu na linku přepojil jeho tři syny, kteří volali z Buenos Aires. Na Cholovu otázku „Tak co říkáte našim chlapcům?“ odpověděl nejmladší z nich, Giuliano: „Dobrý tati, ale musíte se ještě zlepšit.“

Komentáře (3)
  1. Mono *LOL**LOL* perfektný rozhovor, hlavne veta „Podepsal bych cokoliv, co by nás posunulo blíže výhře nad Rayem“ Chola plne vystihuje

  2. ty jeho pseudofilozoficky kecy – napriklad to s tou pritomnosti a minulosti – fakt miluju :D je to fakt neskutecne sveraznej typek :D *IN LOVE*

  3. Cholo je super!! *THUMBS UP* realista a bojovnik, presne to jednoducho Atlético potrebuje… a srdciar samozrejme…
    to, ze titul je nezmysel, vieme vsetci od prveho kola, ale to, ze mame LM relativne blizko uz vo februari je nieco nepredstavitelne, lenze aj tam sa to este moze skomplikovat v najblizsich tyzdnoch kvoli poharom, obzvlast EL mi trosku pili nervy. Nevravim, aby sme sa na nu vykaslali, ale sanca ju zase vyhrat je nizka, proste liga je tento rok jasna priorita a Cholo si to uvedomuje


Komentáře

No trackbacks yet.