Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Reyes je výborný hráč, ale klub nebude nikoho přemlouvat

03/01/2012 22:07 // Andres // 603 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Trenér Atlética Madrid Diego Simeone dnes potvrdil, že měl rozhovor s José Antonio Reyesem, ve kterém s hráčem probral jeho touhu opustit klub. Cholo vzal vše s klidem a nehodlá se snižovat k přemlouvání hráčů, aby zůstali: „Atlético stojí nad jakýmkoliv hráčem a nebude na nikoho čekat,“ řekl Argentinec.

S Reyesem jsme se dostali do složité situace. Když jsme spolu mluvili, řekl mi o tom, jak chce odejít a požádal mě o svolení. Rádi bychom ho v týmu měli, protože je to výborný hráč, musíme ale udělat rozhodnutí, které bude nejlepší pro všechny strany,“ posteskl si Simeone.

Nový trenér Atlética by ale rád konečně obrátil list a řešil tým, který má, a zápasy, které jej čekají: „Nesmíme se ohlížet, musíme myslet jen na nadcházející zápas, který hrajeme s Málagou. Nyní pro nás začíná nová sezóna,“ burcuje kouč.

El Cholo už se novinářům svěřil, že jeho hlavním cílem je vybudovat jednotný tým. Chce přitom využít svých předchozích zkušeností: „Pokud mě něco Atlético naučilo, tak je to to, že v těžkých chvílích se musí hráči semknout. Cílem je, abychom byly skutečným týmem. Pokud máme dosáhnout nějakých výsledků, tak tu musí být kolektivní snaha,“ zdůrazňuje Simeone. „Není důležité jen vyhrávat, ale taky vidět, že hráči připraveni dát za tým vše, kdykoliv jim řeknu.

Jsem ohromen kvalitou techniky, kterou tito kluci mají, ale také jejich přijetím faktu, že na sobě musí pracovat, protože to je jediná cesta, jak se s týmem někam posunout. Já se teď soustřeďuji na zlepšování v trénincích, hodnocení toho dobrého, na čem můžeme stavět a co hráči dokážou předvést. Doufám, že předvedou všechny své kvality,“ nepřestává být Simeone nadšený ze svého týmu.

Diego Simeone byl také dotázán, jaký bude mít vliv výměna trenérů na hráče: „Myslím, že je normální, že někteří hráči nebyli úplně spokojeni s trenérem. Byl jsem také fotbalista, takže to znám. Teď ale začíná nová etapa a ti, se kterými se předtím moc nepočítalo, mají teď očekávání. Je tu ale také hodně hráčů, kteří byli důležití ve svých bývalých mančaftech. Já jim musím poskytnout nástroje a řešení, aby předvedli, kdo doopravdy jsou.

Závěrem El Cholo také sdělil, jak je rád za podporu a nadšení fanoušků, které s jeho příchodem raketově vyletěly: „Cítím velkou odpovědnost, ale taky mám obrovskou radost z té lásky lidí. Nutí mě to myslet na Atlético 24 hodin denně.

Komentáře (3)
  1. Bambino preč, Reyes preč a ani El Nino sem nič nenapísal. To mi je deň. *NECHAPU*

  2. Správny postoj trénera. Od začiatku vo vnútri cítim, že on je ten správny kouč pre náš a vštiepi našim hráčom to, čo tu predtým nebolo. A to oddanosť pre klub a bojovnosť a odhodlanosť, čo nám tak chýbala na ihrisku a v zápasoch a aj tréningoch makať na sebe. Môj názor, že túto sezónu dohrajeme so cťou a v ďalšej si myslím prídu aj výsledky. Teraz bude Cholo pracovať a pozorovať ako povedal dobré, silné stránky tímu a odstraňovať a pozorovať nedostatky. A tomu zaberie penzum práce. Ale ako som už predtým dávnejšie povedal vie čo chce na rozdiel od Manzana. Držím mu palce na rukách i na nohách. :-) *THUMBS UP* *BRAVO*


Komentáře

No trackbacks yet.