Atlético Madrid CZ/SK

Simeone potvrdil jednání o nové smlouvě. Zůstat by tak mohl až do roku 2022.

22/02/2015 16:27 // Andres // 515 zobrazení // zdroj: atleticofans.com; mundodeportivo.com

Simeone na tiskové konferenciNedávno tomu byly tři roky, co Atlético Madrid převzal Diego Simeone. Kouč, který přinesl do klubu dlouho nevídanou stabilitu a přeměnil Los Colchoneros ve vítězící mašinu, je aktuálně vázán k madridskému týmu do června 2017. Nemusí tomu tak už být ale dlouho. Cholo si svými skvělými výsledky bezesporu zaslouží vylepšenou smlouvu a nyní potvrdil, že již probíhají jednání o jejím prodloužení.

Jak se Simeoneho smlouva přehoupla přes svou polovinu, čím dál více se začaly objevovat spekulace o jeho možném odchodu. PSG, Manchester City a další týmy krouží okolo jednoho z nejúspěšnějších koučů posledních let, Cholo zase několikrát naznačil, že by v budoucnu rád vedl Lazio Řím nebo Inter Milán, kde rovněž v minulosti působil jako hráč. Nyní všem dohadům ale může zatnout tipec.

Vše se začalo rýsovat, když se minulý týden v Madridu objevila Simeoneho sestra Natalia, která je rovněž jeho zástupcem. Na logickou otázku médií na tiskové konferenci po zápasu s Almeríou, zda to znamená vyjednávání o nové smlouvě Cholo odpověděl zcela jednoznačně: „Je jasné, že jsem tu velmi spokojený. Miluju Atlético Madrid a snažím se pokračovat v projektu, na kterém už tři roky tak tvrdě pracujeme. Já i klub hodnotíme možné prodloužení se stejným nadšením i ochotou jít do toho. Máme stejný cíl – pomoci Atléticu růst ještě více.“ Podle médií je momentálně ve hře prodloužení do roku 2020 nebo dokonce 2022.

Vedení Atlética Madrid tím potvrzuje, že hodlá naplno pokračovat v dosavadním úspěšném projektu, jehož cílem je pozvednout klub na úroveň těch největších velkoklubů. Spekulace médií jdou však ještě dál. Díky vstupu čínského magnáta Wanga Jianlina a plánovaným výhodnějším smlouvám o prodeji televizních práv má podle deníku Mundo Deportivo Miguel Ángel Gil Marín v plánu pro příští sezónu více než zdvojnásobit rozpočet Los Colchoneros na 300 milionů euro ročně. To by znamenalo nejen udržení důležitých hráčů, ale možnost kádr ještě více posílit.

Komentáře (1)
  1. Tak to je súper správa. *THUMBS UP* *BRAVO* Už len túto správu potvrdiť v stredu v Leverkusene a vytvoriť si dobrú východiskovú pozíciu do odvety na postup do ďalšieho kola LM. Veríme, že to našich hráčov nakopne. :-D


Komentáře

No trackbacks yet.