Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Óliver je připraven, ale nechceme nic uspěchat

15/08/2012 19:03 // Sebyk // 522 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Trenér Diego Simeone včera tradičně předstoupil před novináře, aby jim odpověděl na jejich otázky a probral s nimi stávající dění v klubu. Řeč přišla samozřejmě hlavně na blížící se novou sezonu, do které Atlético v neděli vstoupí na hřišti Levante„Víme, že nás čeká velmi těžký zápas proti dobře pracujícímu a sehranému týmu, který má navíc proti nám náskok v tom, že kvůli Evropské lize zahájil dříve přípravu,“ tuší Simeone, že přivést body z Ciutat de Valencia nebude nic jednoduchého.

Zápas navíc začne kvůli sporům o televizní práva v poměrně netradičních jedenáct hodin večer. „Myslím, že je to velmi neuctivé hlavně vůči fanouškům a hráčům, ale i všem ostatním. Nastoupit k zápasu v jedenáct večer a dohrát jej skoro v jednu hodinu v noci, to je velmi, velmi zvláštní,“ byl argentinský kouč rozhořčen neshodami, které otřásají poslední dobou La Ligou. Spokojen je Cholo alespoň s uplynulou přípravou na novou sezonu. „S přípravou jsem po všech stránkách spokojen. Přišli tři noví hráči, kteří zvýšili konkurenci, vrátil se i Raúl García. Na dořešení sestavy máme ještě několik dní, jsem však spokojen s tím, co mám k dispozici.“

Novináři se vyptávali i na to, jak Simeone vnímá odchod dvou důležitých součástí kádru (Domíngueze a Salvia) a zdali klub do konce léta opustí ještě někdo další. „Pracuji pro klub jménem Atlético Madrid a čelím všemu, čím tímto klub prochází. Klub je vždycky důležitější než jednotlivci nebo cokoliv jiného. Je tu sportovní aspekt, za který jsem zodpovědný já, trenér. Samozřejmě máme svoje cíle, závazky, své potřeby. Doufám, že potřeby klubu v nesportovních oblastech budou v budoucnu s těmi sportovními více kompatibilní,“ prohlásil diplomaticky lodivod Rojiblancos, jehož však ztráta dvou hráčů zjevně příliš nepotěšila.

Otázka padla samozřejmě i na Diega, který se do Atlética minimálně toto léto určitě nevrátí. Kým jej Simeone plánuje nahradit? „Žádnou náhradu za Diega nehledáme, protože Diego je Diego a jiní hráči mají jiné jméno, jiné kvality a vnáší do hry jiné aspekty. Tým, který máme nyní k dipozici, potřebuje zesílit. Budeme se snažit využít na maximum vlastnosti každého jednotlivého hráče, kterého tu máme. Bylo by zcela špatně, kdybychom hledali nějakého hráče na základě vlastností jiného hráče, který tu už není. Nejpříhodnější bude využít toho, co naší hře mohou dát Raúl García, Koke a Cebolla,“ míní Cholo.

Mnoho fanoušků vidí jako nástupce Diega teprve sedmnáctiletého Ólivera Torrese, který zazářil v přípravě, Simeone však tuší, že mladý tvůrce hry má před sebou ještě dlouhou cestu. „Situace je jasná. Ten kluk je připraven hrát a hraje velmi dobře, ale nechceme nic uspěchat. Pak se vy stanete těmi, kdo bude kritizovat, že kouč nezvládl rozvoj hráče, nebo že uspěchal jeho přechod do seniorského fotbalu. Óliver ví, kde je jeho místo a co od něj chceme a čekáme,“ mírní argentinský stratég nadšení fanoušků Atlética.

„Sám mám sedmnáctiletého syna a znám jeho pocity. Vím, jak na tom v tomhle věku je. Sám jsem vlastně debutoval v sedmnácti. Óliver je skvělý hráč, ale musíme jít po malých krůčkách. Věřme, že až budeme potřebovat jeho pomoc na hřišti, tak bude vědět, co a jak. Jsem si jistý, že nám něco nabídne – ať už to bude říjnu, prosinci, březnu nebo dubnu,“ věří Cholo. Na závěr se lodivod Atlética rozpovídal o prospektech na novou sezonu. „Skrze Raúla Garcíu, Diega Costu, Falcao a Adriána máme dostatek kvality v zakončení,“ míní Simeone.

„Cebolla a jeho průniky nám dávající více možnosti na levém křídle, což je něco, co jsme neměli. Napravo máme Juanfrana, zaskočit dokáže Kader, Adrián je samozřejmě další možnost. To jsou ale všechno jen naše nápady, myšlenky, pozorování a přípravy. V neděli v jedenáct hodin to vypukne a s naším prvním zápasem půjdou slova a myšlenky stranou, vidět budou výkony, k dispozici dostaneme fakta. Pevně věřím, že všechny naše plány a naše odhodlání budeme schopni přetavit v dobrý výkon,“ zakončil Simeone.

Komentáře (1)
  1. vypada to, ze vedeni asi chola pekne sere, ale na plnou hubu to (necekane) nerekne. ani se mu nedivim – ale pokud je situace takova, jaka je, tak se neda nic delat…
    libi se mi, jak mluvi o oliverovi – vi, ze se to nesmi uspechat, jinak ten hrac muze totalne zkolabovat. simeone uz nechal debutovat radu hracu, vypestoval tehdy treba buonanotteho (jeste pred tou nehodou) tak snad vi, jak si s tim poradit…


Komentáře

No trackbacks yet.