Atlético Madrid CZ/SK

Simeone: Chci, aby si všichni Atléti zamilovali svůj dres

27/12/2011 21:02 // Andres // 732 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com, as.com, mundodeportivo.com

Diego Pablo Simeone byl dnes klubem oficiálně představen jako nový trenér Atlética Madrid. Na tiskové konferenci, která se konala k příležitosti prezentace, pak nastínil, jaké má s týmem představy.

Spolu s novým koučem byl na tiskové konferenci přítomen José Luis Caminero a také Enrique Cerezo, který El Chola uvedl: „Měl jsem to štěstí a potěšení rozloučit se s Diegem coby hráčem a na stejném místě mám teď tu čest přivítat jej jako nového trenéra Atlética Madrid. Vítej doma!“ začal prezident klubu. „Dnešek je šťastným dnem pro všechny Atléty, s novým koučem začíná nová éra,“ řekl vizionářsky Cerezo. Pak už ale přenechal slovo osobě, kvůli níž dnes všichni přišli.

Jsou to pro mne krásné okamžiky,“ řekl úvodem Diego Simeone. „S Burgosem, který mě bude doprovázet, bychom chtěli poděkovat všem za jejich důvěru. Vždy jsem se do Atlética chtěl vrátit coby kouč. Zodpovědnost je to sice enormní, ale nemám z této výzvy strach, jsem z ní nadšený,“ pokračoval bývalý defenzivní záložník.

Cholo Simeone odehrál několik sezon za klub i jako hráč a z této zkušenosti může určitě něco vytěžit i na lavičce: „Jako hráč jsem si tu něco prožil, coby trenér ale budu mít jiné povinnosti. Vím ale, jaké mají Atléti nároky, a jsem tu od toho, abych do klubu navrátil něco z toho, co dříve míval,“ dodal 41letý Argentinec fanouškům naději, že by se něco mohlo změnit. Sám ale hodlá žít hlavně přítomností: „Jsem realista a žiju ze dne na den. Nejdůležitější věcí pro Atlético je teď zápas s Málagou a ne přemýšlet o tom, co bude pak,“ připomněl kouč příští zápas Colchneros. „Musíme teď vybudovat pevné základy, abychom na nich mohli stavět.

Nejčastější otázkou v příštím měsíci bude bezpochyby, zda se nějak obmění kádr, nejvíce skloňovaným jménem pak bude bezpochyby José Antonio Reyes. Simeone ovšem nikam nespěchá: „Na to máme čas až do 31. ledna. Reyes je pro Atlético velmi důležitým hráčem. Dorazil jsem teprve včera, promluvím si s ním a uvidíme. Doufám, že mi vysvětlí svůj postoj. Pak zvážíme, co od něj chceme a co nám on může poskytnout,“ vysvětlil El Cholo.

Co se týče zbytku sestavy, bude se podle svých slov Simeone snažit najít každému své místo a vybudovat z nich jeden tým: „Budu s nimi ve čtvrtek mluvit, pokusíme se vyřešit slabiny, které vykazovali a postavíme to na tom dobrém, co tu je. Ne vše se dělalo špatně. Pokusím se najít nejlepší řešení s hráči, které tu mám. Chtěl bych vidět agresivní, silný, statečný, rychlý tým, který je schopný vrátit úder,“ popsal Argentinec svou představu. „Chci, aby si všichni Atléti zamilovali svůj dres.

Nový trenér zároveň popřel, že by měl jakékoliv spory se sportovním ředitelem klubu Caminerem. O této dvojici se mluvilo v souvislosti s milostným trojúhelníkem, kvůli němuž Simeone nakonec opustil klub: „Nikdy jsem s José Luisem neměl problém. Spojoval nás stejný cíl a ani teď tomu není jinak. Jiná věc to byla mimo šatnu, s některými spoluhráči jste zašli na večeři, s jinými zase ne,“ naznačil trenér, jak tomu doopravdy bylo.

Po ukončení tiskové konference se byl Diego Simeone krátce pozdravit s 300 nadšenci, kteří přišli navrátilce přivítat. „Ole, ole, ole, Cholo Simeone,“ skandovali fanoušci, u nichž se Argentinec těší ohromné oblibě. Na oplátku rozdal několik autogramů a s každým si potřásl rukou.

Fotky z prezentace    |     Galerie fotek z hráčského angažmá Simeoneho v Atléticu

Komentáře (6)
 1. “Chtěl bych vidět agresivní, silný, statečný, rychlý tým, který je schopný vrátit úder,“ tahle věta je můj nejhezčí vánoční dárek O:-)

  • muj nejkrasnejsi vanocni darek bude, kdyz ho opravdu uvidime :-[

   • asi tak :D takový tým chtěl asi vidět i Manzano a jak to dopadlo :D

    • Lenže myslím si si, Diego bude mať autoritu aj u hráčov na rozdiel od Manzana. V Argentíne mal dobré výsledky, kde pôsobil, verím, že bude mať i u nás. Myslím, že vie čo chce, má koncepciu. Tak nechajme sa prekvapiť. :-) Na rozdiel od Manzana je aj typický vodca. Veď bol i kapitánom ako hráč a mal v kabíne aj nejaké slovo. Myslím, že tentokrát naše vedenie urobil dobrý ťah.

     • taky si to myslim, ale v atleticu nikdy nevis :D

      • Myslím si, že sme urobili múdre rozhodnutie, myslím vedenie klubu. už na fotke vidieť, že má i patričnú charizmu vodcu na rozdiel od El profesora. :D Tak uvidíme hoši. Ale má moju podporu. Je to aj Atlét. Caminero mi pripadá tam na fotke ako figúrka, ktorá sa hrá na niečo, čo nie je. Sorry, ale to je môj dojem a názor.


Komentáře

No trackbacks yet.